Номер провадження3/641/3074/2020 Справа № 641/8635/20
22 грудня 2020 року Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Колодяжна І.М. , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України , працюючого барменом - адміністратором , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 .
-за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
До Комінтернівського районного суду м. Харкова надійшов адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР 18 №520007 від 24.10. 2020 вбачається, що громадянин ОСОБА_1 .. 24.10.2020 о 21 годині 30 хвилин за адресою: м. Харків, пр.. Г. Сталінграда, 169/24 , будучи відповідальною особою за ПАБ «Слепая свинья» , не припинив роботу закладу , чим порушив п. 2.1 протоколу позачергового засідання регіональної комісії питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайної ситуатації від 09.10.2020 року , чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковані працівниками поліції за ст. 44-3 КУпАП.
Перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку про неможливість розгляду даної справи у суді та необхідність повернення вказаного адміністративного матеріалу для усунення виявлених недоліків, виходячи з наступного.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Санкцією статті 44-3 КУпАП (станом на 13.10.2020) передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, у виді накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 1000-IX від 06.11.2020 внесено зміни до ст. 44-3 КУпАП, а саме доповнено статтю частиною другою такого змісту:
«Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»
Дана норма набрала чинності 21.11.2020.
Відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, суд повинен застосувати таку норму закону, що пом'якшує відповідальність особи на момент розгляду справи, але відповідно до норм КУпАП, суд позбавлений можливості перекваліфікувати дії особи на іншу норму закону.
Таким чином, суд вважає за необхідне повернути матеріал про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ст. 44-3 КУпАП до Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції для доопрацювання та кваліфікації дій правопорушника відповідно до діючого законодавства.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 44-3, 251, 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:І. М. Колодяжна