Постанова від 03.12.2020 по справі 280/5720/19

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2020 року м. Дніпросправа № 280/5720/19

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів:

судді-доповідача Чумака С.Ю.,

суддів: Чабаненко С.В., Юрко І.В.,

секретар судового засідання Комар Н.В.

за участі представника позивача Чулого І.С., представника відповідача Лабура М.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Дніпро апеляційну скаргу ОСОБА_1

на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 2 червня 2020 року у справі № 280/5720/19 (суддя І інстанції - Новікова І.В.)

за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ, РІШЕННЯ СУДУ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ, ВИМОГ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ ТА УЗАГАЛЬНЕНІ ДОВОДИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому просив визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 19.07.2019 № 0017941305, № 0017931305 та № 0017921305.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 2 червня 2020 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати оскаржене рішення та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовну заяву повністю.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що судом першої інстанції помилково не застосовані приписи п. 8 Розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України стосовно визначення розміру додаткового блага у випадку прощення (анулювання) кредитором суми боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті, не погашених до 1 січня 2014 року.

Від відповідача надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому останній просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ВИЗНАЧЕНІ ВІДПОВІДНО ДО НИХ СПІРНІ ПРАВОВІДНОСИНИ

21 березня 2019 року заступником начальника ГУ ДФС у Запорізькій області видано наказ № 1091 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ППФО ОСОБА_1 », яким наказано провести документальну позапланову невиїзду перевірку ППФО ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) податкова адреса: АДРЕСА_1 , з 19 квітня 2019 року тривалістю 10 робочих днів (а.с. 70).

У період з 19.04.2019 по 07.05.2019 співробітниками Головного управління ДФС у Запорізькій області проведено документальну позапланову невиїзну перевірку з питань достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати до бюджету податків, зборів і платежів позивача у період з 01.01.2017 по 31.12.2017, за результатами якої складено Акт перевірки від 14.05.2019 № 375/08-01-13-05/ НОМЕР_1 (а.с. 37-46).

Відповідно до висновків Акту перевірки від 14.05.2019 № 375/08-01-13-05/ НОМЕР_1 встановлено порушення позивачем:

- пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49, пп. 179.1, пп. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України, а саме: неподання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік, не задекларовано дохід отриманий у вигляді «додаткового блага» за ознакою « 126», а також самостійно не розраховано та не сплачено до бюджету податки з отриманого доходу за 2017 рік по строку до 01.05.2018;

- пп. «д» 164.2.17 пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164, п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України, а саме: не задекларовано дохід отриманий у вигляді «додаткового блага» за ознакою « 126», а також самостійно не розраховано та не сплачено до бюджету податки з отриманого доходу за 2017 рік по строку до 01.05.2018, у результаті донараховано податок на доходи фізичних осіб за 2017 рік у сумі 386098,38 грн.;

- пп. «д» 164.2.17 пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164, п. 167.1 ст. 167, підпункт 1.3 пункту 16-1 підрозділу 10 Податкового кодексу України, а саме: не задекларовано дохід отриманий у вигляді «додаткового блага» за ознакою « 126», а також самостійно не розраховано та не сплачено до бюджету податки з отриманого доходу за 2017 рік по строку до 01.05.2018, у результаті донараховано військового збору за 2017 рік у сумі 32174,86 грн (а.с. 45).

До таких висновків податковий орган дійшов з огляду на те, що позивачем у 2017 році отриманий дохід від ПАТ «Укрсиббанк» у вигляді додаткового блага у розмірі 2145790,99 грн в результаті анулювання банком суми основного боргу за кредитним договором, з якого позивачем не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

За наслідками перевірки контролюючим органом прийняті податкові повідомлення-рішення:

№ 0017941305 від 19.07.2019, яким позивачу визначено зобов'язання за платежем «військовий збір» на загальну суму 40218,58 грн, у тому числі за податковим зобов'язанням 32174,86 грн та за штрафними санкціями 8043,72 грн (а.с. 15);

№ 0017931305 від 19.07.2019, яким до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 170,00 грн (а.с. 16);

№ 0017921305 від 19.07.2019, яким позивачу визначено зобов'язання з податку на доходи з фізичних осіб за результатами річного декларування у розмірі 482622,98 грн, у тому числі за податковим зобов'язанням - 386098,38 грн та 96524,60 грн за штрафними санкціями (а.с. 17).

Позивач, не погодившись з правомірністю прийняття спірних податкових повідомлень-рішень, звернувся з цим позовом до суду.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що сума коштів у розмірі 2145790,99 грн анульована за самостійним рішенням АТ «УкрСиббанк» та включена до податкового розрахунку за формою 1-ДФ, є додатковим благом ОСОБА_1 , у зв'язку з чим у позивача був наявний обов'язок нарахувати та сплатити з такої суми податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, а також подати до контролюючого органу відповідну декларацію. Разом з тим, позивачем у встановлені строки зазначений обов'язок виконано не було, у зв'язку з чим контролюючим органом правомірно визначено позивачу грошове зобов'язання та застосовано штрафні санкції шляхом прийняття спірних податкових повідомлень-рішень. Крім того, положення пункту 8 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» ПК України на спірні правовідносини не розповсюджується, оскільки не було жодних угод про зміну валюти зобов'язання за кредитним договором, а тому у суду першої інстанції були відсутні підстави для задоволення позову.

НОРМИ ПРАВА, ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ СПІРНІ ПРАВОВІДНОСИНИ, ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ СУДОМ

Відповідно до пп. 78.1.2 п. 78.1 ст. 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав: платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення, якщо їх подання передбачено законом.

У цьому випадку, підставою для призначення позапланової перевірки стало те, що контролюючим органом встановлено неподання ОСОБА_1 податкової декларації у зв'язку із отриманням у 2017 році додаткового блага від АТ «УкрСиббанк».

Відповідно до п. 79.1 ст. 79 ПК України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності підстав для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

Згідно з п. 79.2 ст. 79 ПК України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.

Судом першої інстанції правильно встановлено, що позивача належним чином повідомлено про призначення позапланової перевірки шляхом направлення засобами поштового зв'язку відповідних документів на податкову адресу та підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 71).

Також, про те, що позивач був повідомлений про проведення позапланової перевірки свідчить і те, що ОСОБА_1 самостійно звертався до керівника контролюючого органу з заявою, в якій просив зупинити контрольно-перевірочні заходи, у зв'язку з тим, що, на думку позивача, АТ «УкрСиббанк» неправильно відображено в 1-ДФ ознаку отриманого позивачем доходу, а саме: замість « 126» повинно було бути зазначено « 127».

Разом з цим, є правильним посилання контролюючого органу, що обставини зазначені позивачем у заяві від 10.05.2019 не є підставами для зупинення проведення позапланової перевірки в силу положень Податкового кодексу України (а.с. 73).

За таких обставин, твердження позивача про те, що контролюючим органом порушено порядок призначення та проведення позапланової перевірки спростовується наявними у матеріалах справи доказами, про що правильного висновку дійшов і суд першої інстанції.

Стосовно змісту встановленого під час проведення перевірки порушення, апеляційний суд зазначає про таке.

Згідно з п. 162.1 ст. 162 ПК України (у редакції чинній на момент прощення заборгованості), платниками податку є, зокрема, фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Відповідно до п. 163.1 ст. 163 ПК України, об'єктом оподаткування резидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Згідно з п. 179.1 ст. 179 ПК України, платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу.

Фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації. Сума податкових зобов'язань, донарахована контролюючим органом, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені цим Кодексом (п. 179.7 ст. 179 ПК України).

Згідно з п. 164.1 ст. 164 ПК України базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом.

Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються: дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 цього Кодексу) у вигляді: основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року. Кредитор зобов'язаний повідомити платника податку - боржника шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або надання повідомлення боржнику під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу та включити суму прощеного (анульованого) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено. Боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації. У разі неповідомлення кредитором боржника про прощення (анулювання) боргу у порядку, визначеному цим підпунктом, такий кредитор зобов'язаний виконати всі обов'язки податкового агента щодо доходів, визначених цим підпунктом. (пп. «д» 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПК України).

За змістом пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 ПК України дохід з джерелом їх походження з України - будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді: а) процентів, дивідендів, роялті та будь-яких інших пасивних (інвестиційних) доходів, сплачених резидентами України; б) доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих в Україні портів; в) доходів від продажу рухомого та нерухомого майна, доходів від відчуження корпоративних прав, цінних паперів, у тому числі акцій українських емітентів; г) доходів, отриманих у вигляді внесків та премій на страхування і перестрахування ризиків на території України; ґ) доходів страховиків - резидентів від страхування ризиків страхувальників - резидентів за межами України; д) інших доходів від діяльності, у тому числі пов'язаних з повною або частковою переуступкою прав та обов'язків за угодами про розподіл продукції на митній території України або на територіях, що перебувають під контролем контролюючих органів (у зонах митного контролю, на спеціалізованих ліцензійних митних складах тощо); е) спадщини, подарунків, виграшів, призів; є) заробітної плати, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов трудового та цивільно-правового договору; ж) доходів від зайняття підприємницькою та незалежною професійною діяльністю.

У свою чергу, згідно з пп. 14.1.47 п. 14.1 ст. 14 ПК України додаткові блага - кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).

Відповідно до пп. 165.1.55 п. 165.1 ст. 165 ПК України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені), прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності.

Таким чином, законодавець під додатковим благом розуміє тільки основну суму боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, і не включає у цю суму боргу (кредиту) проценти, нараховані за користування кредитом, комісії та/або штрафні санкції (пеню), прощені (анульовані) кредитором.

Для з'ясування складової прощеної заборгованості та процедури прощення (анулювання) такої заборгованості, ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 14 січня 2020 року у справі було витребувано додаткові докази від АТ «УкрСиббанк».

На виконання зазначеної вище ухвали суду АТ «УкрСиббанк» надано копію Повідомлення про анулювання боргу (у порядку пп. «д» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПК України) від 20.04.2017 № 24-1-62/30 (а.с. 90), з якого встановлено, що АТ «УкрСиббанк» повідомляло ОСОБА_1 про прийняття рішення про анулювання кредитної заборгованості за Договором про надання споживчого кредиту № 11046109000 від 02.10.2006, а саме: суми основного боргу (кредиту) 80105,44 доларів США, що складає 2145790,99 грн по курсу НБУ станом на 20.04.2017.

Саме зазначена сума була відображена Банком у звіті 1-ДФ, як дохід виплачений на користь ОСОБА_1 , та взята контролюючим органом під час визначення суми грошового зобов'язання, що відповідає вимогам чинного законодавства України.

З огляду на вказане суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що сума коштів у розмірі 2145790,99 грн анульована за самостійним рішенням АТ «УкрСиббанк» та включена до податкового розрахунку за формою 1-ДФ є додатковим благом ОСОБА_1 , у зв'язку з чим у позивача був наявний обов'язок нарахувати та сплатити з такої суми податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, а також подати до контролюючого органу відповідну декларацію.

Разом з тим, позивачем у встановлені строки зазначений обов'язок не виконано, у зв'язку з чим контролюючим органом правомірно визначено позивачу грошове зобов'язання та застосовано штрафні санкції шляхом прийняття спірних податкових повідомлень-рішень.

При цьому, колегія суддів зазначає, що судом першої інстанції правильно відхилені посилання представника позивача на те, що позивачу належним чином не направлялось рекомендованим поштовим відправленням повідомлення про анулювання кредитної заборгованості, оскільки з аналізу положень пп. «д» пп. 164.2.17 п.164.2 ст. 164 ПК України, таке повідомлення може бути вручено боржнику і особисто.

У спірних відносинах повідомлення АТ «УкрСиббанк» про анулювання заборгованості було вручено особисто ОСОБА_1 20.04.2017, а відтак банком дотримано порядок повідомлення боржника про таке анулювання, у тому числі і в частині повідомлення боржника про наявність у нього обов'язку сплатити податки та збори з прощеної заборгованості.

Стосовно посилань позивача на порушення контролюючим органом пункту 8 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, апеляційний суд зазначає про таке.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо кредитних зобов'язань» № 321-VIII від 09.04.2015, положення якого набрали чинності 07.05.2015, підрозділ 1 розділу XX «Перехідні положення» доповнено пунктом 8, у відповідності з яким не вважається додатковим благом платника податку та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума, прощена (анульована) кредитором у розмірі різниці між основною сумою боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті, визначена за офіційним курсом Національного банку України на дату зміни валюти зобов'язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом Національного банку України станом на 1 січня 2014 року, а також сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами, прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Норми цього пункту застосовуються до фінансових кредитів в іноземній валюті, не погашених до 1 січня 2014 року.

Дія абзацу першого цього пункту поширюється на операції з прощення (анулювання) кредитором боржникові заборгованості за фінансовим кредитом в іноземній валюті, що здійснювалися починаючи з 1 січня 2015 року.

Отже, за змістом наведеної норми для її застосування законодавцем встановлено певну передумову, а саме сума боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті попередньо, тобто до дати прощення (анулювання) боргу, повинна бути змінена у зобов'язанні за таким кредитом з іноземної валюти у гривню.

За переконанням апеляційного суду така зміна повинна бути зафіксована укладенням певної угоди між фінансовою установою та боржником про зміну валюти зобов'язання, оскільки саме з датою такої зміни законодавець пов'язав алгоритм визначення розміру додаткового блага платника податку.

Відповідно, якщо зміна валюти до прощення (анулювання) суми боргу за кредитним договором не змінювалась, то підстави для застосування пункту 8 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» ПК України відсутні.

Разом з тим, судом першої інстанції встановлено, що з моменту укладання договору № 11046109000 від 02.10.2006 між Банком та позивачем не укладалось договорів, якими було б змінено валюту зобов'язання з долара США на гривню, доказів протилежного суду не надано.

Також, у наданому ОСОБА_1 повідомленні про анулювання боргу від 20.04.2017 зазначено, що сума прощеної заборгованості складає 80105,44 доларів США, що свідчить про те, що на момент прощення заборгованості валюта зобов'язання була встановлена у доларах США і на гривню не змінювалась.

Щодо зазначення гривневого еквіваленту прощеної суми боргу, апеляційний суд зазначає, що відповідно до п. 35.1 ст. 35 ПК України, сплата податків та зборів здійснюється в грошовій формі у національній валюті України, крім випадків, передбачених цим Кодексом або законами з питань митної справи. А відтак, визначення гривневого еквіваленту обумовлено виключно метою виконання податкового зобов'язання, у зв'язку з чим доводи апелянта, що датою зміни валюти зобов'язання є дата анулювання кредитної заборгованості банком, є безпідставними.

Отже, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що положення пункту 8 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» ПК України на спірні правовідносини не розповсюджуються, оскільки угода про зміну валюти зобов'язання за кредитним договором між банком та позивачем не укладалась.

При цьому, ОСОБА_1 , як позичальника, повідомлено про прощення (анулювання) саме основної суми боргу, а не різниці, розрахованої кредитором відповідно до пункту 8 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.

Аналогічні висновки стосовно застосування зазначених норм матеріального права викладені Верховним Судом у постановах від 03.06.2019 у справі № 826/945/17 та від 05.11.2019 по справі № 821/465/17.

При цьому, доводи позивача, що він був позбавлений можливості впливати на ситуацію, оскільки банком рішення про анулювання (прощення) боргу прийнято самостійно в односторонньому порядку без узгодження з ним, є безпідставними, оскільки підрозділ 1 розділу XX доповнено пунктом 8 згідно із Законом № 321-VIII, який набрав чинності 07.05.2015, тоді як рішення про анулювання боргу банком прийнято лише 20.04.2017, тобто майже через два роки після зазначених змін до Податкового кодексу України, а тому, за переконанням апеляційного суду, у позивача, якщо він очікував на застосування до нього цієї норми, був достатній проміжок часу для врегулювання зобов'язань щодо зміни валюти за кредитним договором.

ВИСНОВОК АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ

За результатами розгляду справи суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що відповідач під час прийняття оскаржених податкових повідомлень-рішень діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, а також обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішень, а тому відсутні підстави для задоволення позову.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції прийнято з додержанням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим, відповідно до ст. 316 КАС України залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін.

Оскільки за приписами ч. 1 статті 310 КАС України апеляційний розгляд здійснено за правилами спрощеного позовного провадження, а справа згідно з ч. 4 ст. 257 КАС України не відноситься до таких, які не можуть бути розглянуті за вказаними правилами, то постанова суду апеляційної інстанції згідно з п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених цим пунктом.

Повний текст судового рішення складений 14 грудня 2020 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 242, 243, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 2 червня 2020 року у справі № 280/5720/19 залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття 3 грудня 2020 року та касаційному оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач С.Ю. Чумак

суддя С.В. Чабаненко

суддя І.В. Юрко