Ухвала від 18.12.2020 по справі 280/4078/19

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про заміну відповідача в порядку процесуального правонаступництва, продовження строку розгляду та призначення до апеляційного розгляду

18 грудня 2020 року м. Дніпросправа № 280/4078/19

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів:

судді-доповідача Чумака С.Ю.,

суддів: Чабаненко С.В., Юрко І.В.,

перевіривши апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Запорізькій області

на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 06.04.2020 у справі №280/4078/19

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКП Промтехника"

до Головного управління ДФС у Запорізькій області

про визнання протрпавними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 09.10.2020 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Запорізькій області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 06.04.2020 в адміністративній справі №280/4078/19.

В апеляційній скарзі скаржник заявив про намір взяти участь у судовому засіданні.

Разом з апеляційною скаргою відповідач подав клопотання про заміну відповідача у справі в порядку процесуального правонаступництва.

Розглянувши зазначене клопотання, колегія суддів вказує таке.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» від 18 грудня 2018 № 1200 Державну фіскальну службу України постановлено реорганізувати та утворити Державну податкову службу України. Державна податкова служба є правонаступником прав обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» встановлено реорганізувати шляхом приєднання Головного управління ДФС у Запорізькій області до Головного управління ДПС у Запорізькій області.

21 серпня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження N 682-р «Питання Державної податкової служби», яким погодив пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 p. N 227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" (Офіційний вісник України. 2019 p., N 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

Відповідно до наказу Головного управління ДПС у Запорізькій області від 29.08.2019 № 10 «Про початок діяльності Головною управління ДПС у Запорізькій області» ГУ ДПС у Запорізькій області розпочало свою діяльність.

Відповідно до ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

За таких обставин, суд апеляційної інстанції вважає необхідним клопотання апелянта задовольнити та замінити Головне управління ДФС у Запорізькій області на його правонаступника Головне управління ДПС у Запорізькій області.

Станом на 18 грудня 2020 року відзив на апеляційну скаргу до суду не надходив.

Відповідно до ч. 1 ст. 309 КАС України апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом шістдесяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.

Отже, відлік строку розгляду справи розпочався 9 жовтня 2020 року і спливав 9 грудня 2020 року.

Разом з тим, у період з 07.12.2020 по 11.12.2020 суддя-доповідач Чумак С.Ю., суддя Юрко І.В., яка є членом колегії суддів, брали участь у підготовці суддів апеляційних адміністративних судів згідно з Календарним планом підготовки суддів для підтримання кваліфікації на 2020 рік, яка організована Національною школою суддів України, що унеможливило розгляд справи у визначений ст. 309 КАС України строк.

Положеннями ч. 2 ст. 309 КАС України апеляційному суду надано можливість у виняткових випадках, з урахуванням особливостей розгляду справи, продовжити строк розгляду справи, але не більш як на п'ятнадцять днів, про що суд постановляє ухвалу.

Враховуючи наведене, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне продовжити строк розгляду справи на п'ятнадцять днів та призначити розгляд зазначеної апеляційної скарги у судовому засіданні на 14:00 годину 12 січня 2021 року.

Керуючись ст. 52, 306, 307, 309 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління ДФС у Запорізькій області про заміну відповідача у справі № 280/4078/19 в порядку процесуального правонаступництва задовольнити.

Замінити Головне управління ДФС у Запорізькій області на його правонаступника Головне управління ДПС у Запорізькій області.

Продовжити строк розгляду апеляційної скарги у справі № 280/4078/19 на п'ятнадцять днів.

Призначити справу № 280/4078/19 до апеляційного розгляду у судовому засіданні о 14:00 годин 12 січня 2021 року.

Судове засідання відбудеться в приміщенні Третього апеляційного адміністративного суду за адресою: м. Дніпро, вул. Василя Жуковського, 23 (3 поверх, зал судового засідання №2).

У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в частині заміни сторони у справі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом 30 днів з того ж часу. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач С.Ю. Чумак

суддя С.В. Чабаненко

суддя І.В. Юрко

Попередній документ
93706685
Наступний документ
93706687
Інформація про рішення:
№ рішення: 93706686
№ справи: 280/4078/19
Дата рішення: 18.12.2020
Дата публікації: 24.12.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Третій апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них; податку на додану вартість (крім бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції), зупинення реєстрації податкових накладних)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (31.05.2021)
Дата надходження: 23.04.2021
Предмет позову: про визнання протрпавними та скасування податкових повідомлень-рішень
Розклад засідань:
14.01.2020 11:00 Запорізький окружний адміністративний суд
03.02.2020 12:30 Запорізький окружний адміністративний суд
02.03.2020 10:40 Запорізький окружний адміністративний суд
12.01.2021 14:00 Третій апеляційний адміністративний суд
19.01.2021 14:00 Третій апеляційний адміністративний суд
11.11.2021 00:00 Касаційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЧУМАК С Ю
ЯКОВЕНКО М М
суддя-доповідач:
ТАТАРИНОВ Д В
ЧУМАК С Ю
ЯКОВЕНКО М М
відповідач (боржник):
Головне управління Державної податкової служби у Запорізькій області
Головне управління ДФС у Запорізькій області
Головне управління ДФС у Запорізькій області
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління ДФС у Запорізькій області
заявник касаційної інстанції:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційне підприємство Промтехника"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВКП Промтехника"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Головне управління ДФС у Запорізькій області
позивач (заявник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційне підприємство Промтехника"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВКП Промтехника"
представник позивача:
Гальченко Олена Миколаївна
суддя-учасник колегії:
ДАШУТІН І В
ЧАБАНЕНКО С В
ШИШОВ О О
ЮРКО І В