ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
21 грудня 2020 року м. Київ № 640/19871/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Маруліної Л.О., вирішивши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін клопотання про зупинення провадження у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Терра Проджект"
до Державної архітектурно-будівельної інспекції України
про визнання протиправним та скасування рішення,-
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА ПРОДЖЕКТ" (далі також - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі також - відповідач), в якому просить визнати протиправною та скасувати Постанову Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві №188/19/10/26-34/1710/02/2 від 17.10.2019 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності у сумі 186 630 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.09.2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Через канцелярію суду 12.10.2020 року відповідачем подано клопотання про зупинення провадження у справі од завершення ліквідаційної процедури Державної архітектурно-будівельної інспекції України та встановлення її правонаступника.
Вирішуючи клопотання, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи, ліквідації суб'єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.
За змістом цієї норми суд повинен зупинити провадження у справі, зокрема, в разі ліквідації суб'єкта владних повноважень - сторони у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.
Згідно з пунктами 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 року №218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі також - Постанова №218) вирішено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію та утворити Державну сервісну службу містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій.
При цьому пунктом 4 Постанови №218 установлено, що Державна архітектурно-будівельна інспекція продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 року №219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» вирішено утворити Державну інспекцію містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Відповідно до статті 7 Закону України від 17.03.2011 року №3166-VI «Про центральні органи виконавчої влади» міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, щодо яких набрав чинності акт Кабінету Міністрів України про їх припинення, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах компетенції до завершення здійснення заходів з утворення міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, до якого переходять повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що припиняється, та можливості забезпечення здійснення ним цих функцій і повноважень, про що видається відповідний акт Кабінету Міністрів України.
Абзацом третім частини першої статті 4 цього Закону обумовлено, що міністерства, інші центральні органи виконавчої влади припиняються як юридичні особи з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію їх припинення.
Станом на 12.10.2020 року (день звернення відповідача із клопотанням) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про припинення юридичної особи відповідача у справі - Державної архітектурно-будівельної інспекції України - відсутні. У свою чергу, наявність в Реєстрі запису про перебування Державної архітектурно-будівельної інспекції України в стані припинення не є підставою для зупинення провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, з огляду на відсутність доказів припинення відповідача у справі, підстави для задоволення клопотання відсутні.
Керуючись статтями 236, 243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У задоволенні заяви Державної архітектурно-будівельної інспекції України про зупинення провадження у справі відмовити.
Ухвала набуває законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.О. Маруліна