ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
18 грудня 2020 року м. Київ № 640/24815/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрівська Н.А. ознайомившись із клопотанням Адміністрації Держспецзв'язку, у якому визначено
позивачем Адміністрацію Держспецзв'язку
та відповідачемКиївську обласну Державну Адміністрацію
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшло клопотання Адміністрації Держспецзв'язку з вимогами:
«залучити зазначене клопотання до матеріалів справи;
врахувати позицію Адміністрації Держспецзв'язку щодо відсутності перешкод для затвердження Технічної документації;
визнати протиправною відмову, Київської обласної державної Адміністрації, щодо розгляду заяви позивача про затвердження Технічної документації;
зобов'язати Відповідача повторно розглянути заяву Позивача шляхом затвердження Технічної документації.».
Вказане клопотання подано в порядку, визначеному ч.1 ст.166 Кодексу адміністративного судочинства України, у якій встановлено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Як свідчить база Діловодства спеціалізованого суду (ДСС) в Окружному адміністративному суді міста Києва позову Адміністрації Держспецзв'язку до Київської обласної Державної Адміністрації не зареєстровано.
При цьому, звертаючись до Окружного адміністративного суду міста Києва Адміністрація Держспецзв'язку оформила своє звернення саме як «клопотання», а не «позовна заява». До того ж, подана заява не відповідає вимогам ст.160-161 Кодексу адміністративного судочинства України, що вказує на неможливість її визначення у якості позовної заяви.
Згідно п.5 ч.1 ст.167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити підстави заяви (клопотання, заперечення).
Відповідно до ч.2 ст.167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
У зв'язку з наведеним та враховуючи відсутність у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва такої адміністративної справи, в рамках якої подано це клопотання, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення «клопотання» заявнику на підставі ч.2 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких обставин, керуючись ч.2 ст.167, ст.241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Клопотання Адміністрації Держспецзв'язку - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена повністю або частково протягом 15 днів з дня складення повного судового рішення в апеляційному порядку до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст.293-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини першої Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції згідно з Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII.
Суддя Н.А. Добрівська