Справа № 560/8512/20
22 грудня 2020 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Фелонюк Д.Л., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Хмельницької обласної ради про визнання протиправними та скасування рішень, розпорядження,
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Хмельницької обласної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_5 , в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення лічильної комісії з виборів голови Хмельницької обласної ради про встановлення результатів голосування з виборів голови Хмельницької обласної ради оформлене протоколом №3 від 07.12.2020 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення Хмельницької обласної ради №4-1/2020 від 07.12.2020 року «Про обрання голови Хмельницької обласної ради»;
- визнати протиправним та скасувати розпорядження Хмельницької обласної ради №61/2020-к від 09.12.2020 року «Про вступ до виконання обов'язків голови Хмельницької обласної ради»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Хмельницької обласної ради восьмого скликання №5-1/2020 від 07.12.2020 року «Про обрання першого заступника голови Хмельницької обласної ради»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Хмельницької обласної ради восьмого скликання №6-1/2020 від 07.12.2020 року «Про обрання заступника голови Хмельницької обласної ради»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Хмельницької обласної ради восьмого скликання №7-1/2020 від 07.12.2020 року «Про утворення робочої групи з підготовки з підготовки проектів регламенту обласної ради, положень про президію та постійні комісії і президію обласної ради»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Хмельницької обласної ради восьмого скликання №8-1/2020 від 07.12.2020 року «Про перерву в роботі першої сесії Хмельницької обласної ради»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Хмельницької обласної ради восьмого скликання №9-1/2020 від 14.12.2020 року «Про присвоєння рангу та визначення умов оплати праці голові Хмельницької обласної ради»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Хмельницької обласної ради восьмого скликання №10-1/2020 від 14.12.2020 року «Про присвоєння рангу та визначення умов оплати праці першому заступнику голови Хмельницької обласної ради»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Хмельницької обласної ради восьмого скликання №11-1/2020 від 14.12.2020 року «Про присвоєння рангу та визначення умов оплати праці заступнику голови Хмельницької обласної ради»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Хмельницької обласної ради восьмого скликання №12-1/2020 від 14.12.2020 року «Про утворення постійних комісій Хмельницької обласної ради, обрання їх голів»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Хмельницької обласної ради восьмого скликання №13-1/2020 від 14.12.2020 року «Про затвердження Положення про постійні комісії Хмельницької обласної ради»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Хмельницької обласної ради восьмого скликання №14/1/2020 від 14.12.2020 року «Про утворення президії Хмельницької обласної ради та затвердження Положення про президію Хмельницької обласної ради»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Хмельницької обласної ради восьмого скликання №15-1/2020 від 14.12.2020 року «Про затвердження Регламенту Хмельницької обласної ради восьмого скликання».
Положеннями пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до пунктів 2, 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
При цьому, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача (пункт 9 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Так, позовні вимоги звернені до Хмельницької обласної ради. Натомість, відповідачами також визначені ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 .
У реквізитах позовної заяви зазначено ОСОБА_5 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.
Згідно з частиною 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.
Зі змісту вказаних норм слідує, що треті особи можуть бути залучені за клопотанням у випадку, якщо судове рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки осіб, які не є стороною у справі.
Позивач зазначеного клопотання не подав та не вказав і не конкретизував, яким чином та на які права, інтереси або обов'язки ОСОБА_5 може вплинути рішення у цій адміністративній справі.
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Приписами частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Разом з тим, згідно з частиною 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Всупереч зазначеного, до позовної заяви додані не засвідчені належним чином копії письмових доказів.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Перелічені недоліки можуть бути усунені позивачем протягом десяти днів з моменту отримання копії вказаної ухвали шляхом подання до суду:
- позовної заяви та її копій відповідно до кількості учасників справи з зазначенням позовних вимог, звернутих до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ;
- обґрунтування підстав залучення третьої особи;
- належним чином засвідчених копій доданих до адміністративного позову документів, з урахуванням вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України (в семи примірниках).
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяД.Л. Фелонюк