Рішення від 16.12.2020 по справі 480/3520/20

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2020 року Справа № 480/3520/20

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шаповала М.М.,

за участю секретаря судового засідання - І.С. Іуткіної,

позивача - ОСОБА_1 ,

представника відповідача - М.В. Степанової,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/3520/20 за позовом ОСОБА_2 до Секретаря Глухівської міської ради VII скликання Бурлаки Юрія Олександровича про визнання протиправним та скасування розпорядження,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 просить про визнання протиправним та скасування розпорядження секретаря Глухівської міської ради VII скликання Бурлаки Юрія Олександровича від 03.06.2020 № 127- К "Про оголошення догани ОСОБА_2 ".

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 25.03.2019 згідно розпорядження міського голови Мішеля Терещенка від 20.03.2019 № 37-К "Про призначення ОСОБА_2 " призначений на посаду начальника Управління соціального захисту населення Глухівської міської ради за результатами конкурсу.

З 27.04.2020 по 12.05.2020 позивач перебував у плановій відпустці, на час якої тимчасове виконання обов'язків начальника Управління було покладено на провідного спеціаліста відділу прийому громадян Управління - Сороку Сергія Івановича, згідно розпорядження секретаря Глухівської міської ради Бурлаки Юрія Олександровича від 24.04.2020 № 78-К "Про покладання обов'язків начальника управління соціального захисту населення Глухівської міської ради".

08.05.2020 під час перебування позивача у відпустці, відповідачем було видано розпорядження № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 ", з яким позивач ознайомився 13.05.2020.

03.06.2020 розпорядженням секретаря Глухівської міської ради Бурлаки № 127 -К "Про оголошення догани ОСОБА_2 " позивачу було оголошено догану у зв'язку з невиконанням вимог пункту 6 частини 1 розділу IV посадової інструкції позивача.

Позивач вказане розпорядження вважає протиправним, винесеним за відсутності правових підстав та явного зловживання службовими повноваженнями зі сторони відповідача.

Ухвалою суду від 12.06.2020 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Ухвалою суду від 13.07.2020 зупинено провадження в адміністративній справі № 480/3520/20 до набрання законної сили рішенням у справі № 480/3101/20 за позовом ОСОБА_2 до секретаря Глухівської міської ради VII скликання Бурлаки Ю.О. про визнання протиправним та скасування розпорядження.

Ухвалою суду від 03.12.2020 провадження у справі поновлено.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив оскаржуване розпорядження скасувати, наголосив на тому, що розпорядження від 08.05.2020 № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 " втратило чинність відповідно до розпорядження міського голови м. Глухів від 30.06.2020 № 133-ОД "Про визнання таким, що втратило чинність, розпорядження міського голови від 08.05.2020 №100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 ".

Представник відповідача у судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, зазначив, що вважає оскаржуване розпорядження є таким, що прийнято з додержанням вимог законодавства України.

Пояснив, що 07.04.2020 на адресу виконавчого комітету Глухівської міської ради Сумської області надійшла заява від громадянина ОСОБА_3 щодо надання пільг у готівковій формі, проведення службової перевірки стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 . З метою повного та всебічного з'ясування всіх обставин та усунення можливих негативних наслідків, розпорядженням міського голови від 08.05.2020 № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 " було утворено комісію по проведенню службового розслідування. Позивач був ознайомлений з розпорядженням міського голови від 08.05.2020 № 100-ОД 13.05.2020, оскільки з 27.04.2020 по 12.05.2020 перебував у відпустці.

Відповідно пункту 6 частини 1 розділу 4 посадової інструкції позивача, затвердженої розпорядженням міського голови від 11.06.2019 № 114-ОД, начальник управління соціального захисту населення Глухівської міської ради несе відповідальність за безпосереднє невиконання розпоряджень та вказівок вищестоящих керівників.

Так, 13.05.2020 позивач надіслав повідомлення на ім'я секретаря Глухівської міської ради Сумської області VII скликання ОСОБА_4 , в кому зазначив, що підпункти 2, 3 пункту 6 розпорядженням міського голови від 08.05.2020 № 100-ОД виконувати не буде, вважає його незаконним та таким, що має на меті обмежити особисту свободу позивача, не маючи на то компетенції і повноважень.

20.05.2020 на ім'я секретаря Глухівської міської ради Бурлаки Ю.О. надійшла доповідна записка від виконуючого обов'язки начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_5 щодо відмови позивача перебувати в кабінеті № 14, передати ключі від кабінету № 1 та вхідних дверей управління соціального захисту населення міської ради. Відповідно позивачу надіслано лист від 25.05.2020 № 301/02-34 "Про надання пояснення" щодо зазначеної доповідної записки та наголошено, що у разі невиконання розпорядження позивача буде притягнуто його до дисциплінарної відповідальності.

Враховуючи вищевикладене, розпорядженням міського голови від 03.06.2020 № 127-К "Про оголошення догани ОСОБА_2 " було оголошено догану позивачу за неналежне виконання розпорядження міського голови від 08.05.2020 № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 " та невиконання посадових обов'язків, визначених посадовою інструкцією. У задоволенні позовних вимог просив відмовити.

Вислухавши позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд визнає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, враховуючи наступне.

Судом встановлено, що розпорядженням міського голови Мішеля Терещенка від 20.03.2019 № 37-К ОСОБА_2 25.03.2019 призначений на посаду начальника Управління соціального захисту населення Глухівської міської ради за результатами конкурсу (а.с. 9).

Згідно розпорядження секретаря Глухівської міської ради Бурлаки Ю.О. від 24.04.2020 № 78-К "Про покладання обов'язків начальника управління соціального захисту населення Глухівської міської ради" тимчасове виконання обов'язків начальника Управління було покладено на провідного спеціаліста відділу прийому громадян Управління - Сороку Сергія Івановича, на час перебування ОСОБА_2 у плановій відпустці.

08.05.2020 під час перебування позивача у відпустці, відповідачем було видано розпорядження № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 ", з яким позивач ознайомився 13.05.2020 (а.с. 10).

Відповідно до змісту вказаного розпорядження, відповідач, розглянувши подання керуючого справами виконавчого комітету ОСОБА_6 про неналежне виконання посадових обов'язків начальником управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 та перевищення службових повноважень, визначених посадовою інструкцією, затвердженою розпорядженням міського голови від 11.06.2019 № 114-ОД "Про затвердження посадової інструкції начальника управління соціального захисту населення Глухівської міської ради", порушення Кодексу етичної поведінки посадових осіб Глухівської міської ради та її виконавчих органів, з метою повного та всебічного з'ясування всіх обставин та усунення можливих негативних наслідків, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 року № 950 "Про затвердження Порядку проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та осіб, які для цілей Закону України "Про запобігання корупції" прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та статтею 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" прийняв рішення:

1. Провести службове розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 щодо неналежного виконання ним посадових обов'язків.

2. Утворити комісію по проведенню службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 .

3. Встановлено термін роботи комісії з 13.05.2020 по 30.06.2020.

4. Комісії:

1) у своїй роботі керуватися постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 року № 950 "Про затвердження Порядку проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та осіб, які для цілей Закону України "Про запобігання корупції" прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", ретельно та всебічно вивчити питання, щодо підтвердження чи спростування фактів неналежного виконання посадових обов'язків начальником управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 , дати їм об'єктивну та неупереджену оцінку, особливо наслідкам;

2) за результатами службового розслідування надати секретарю міської ради акт з відповідними висновками та обґрунтованими пропозиціями.

5. На період роботи комісії з 13.05.2020 по 30.06.2020 відсторонити начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 від здійснення повноважень на посаді начальника управління соціального захисту населення міської ради зі збереженням середнього заробітку.

6. Начальнику управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 :

1) сприяти у діяльності комісії;

2) перебувати на робочому місці, а саме в кабінеті № 14 управління соціального захисту населення міської ради;

3) передати ключі від кабінету № 1 та вхідних дверей управління соціального захисту населення міської ради особі, на яку, на час проведення службового розслідування, буде покладено виконання обов'язків начальника управління соціального захисту населення міської ради за розпорядженням міського голови.

7. Контроль за виконанням цього розпорядження відповідач залишив за собою.

03.06.2020 розпорядженням секретаря Глухівської міської ради Ю.О. Бурлаки № 127 -К "Про оголошення догани ОСОБА_2 " позивачу було оголошено догану у зв'язку з невиконанням вимог пункту 6 частини 1 розділу IV посадової інструкції позивача.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

За правилами частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях, визначає Закон України "Про державну службу".

Відповідно до частини другої статті 1 цього Закону державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Згідно з п.17 ч.2 ст.4 КАС України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про державну службу" державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави.

Відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України "Про державну службу", державний службовець зобов'язаний: 1) дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) дотримуватися принципів державної служби та правил етичної поведінки; 3) поважати гідність людини, не допускати порушення прав і свобод людини та громадянина; 4) з повагою ставитися до державних символів України; 5) обов'язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов'язків, не допускати дискримінацію державної мови і протидіяти можливим спробам її дискримінації; 6) забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій державних органів; 7) сумлінно і професійно виконувати свої посадові обов'язки та умови контракту про проходження державної служби (у разі укладення); 8) виконувати рішення державних органів, накази (розпорядження), доручення керівників, надані на підставі та у межах повноважень, передбачених Конституцією та законами України; 9) додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції; 10) запобігати виникненню реального, потенційного конфлікту інтересів під час проходження державної служби; 11) постійно підвищувати рівень своєї професійної компетентності та удосконалювати організацію службової діяльності; 12) зберігати державну таємницю та персональні дані осіб, що стали йому відомі у зв'язку з виконанням посадових обов'язків, а також іншу інформацію, яка відповідно до закону не підлягає розголошенню; 13) надавати публічну інформацію в межах, визначених законом. Державні службовці виконують також інші обов'язки, визначені у положеннях про структурні підрозділи державних органів та посадових інструкціях, затверджених керівниками державної служби в цих органах, та контракті про проходження державної служби (у разі укладення).

Пунктом 10. ч.1 ст.2 Закону України "Про Державну службу" передбачено, що службова дисципліна - неухильне додержання Присяги державного службовця, сумлінне виконання службових обов'язків та правил внутрішнього службового розпорядку.

Відповідно до ст. 64 Закону України "Про державну службу", за невиконання або неналежне виконання посадових обов'язків, визначених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами у сфері державної служби, посадовою інструкцією, а також порушення правил етичної поведінки та інше порушення службової дисципліни державний службовець притягається до дисциплінарної відповідальності у порядку, встановленому цим Законом. Для державних службовців можуть встановлюватися особливості притягнення до дисциплінарної відповідальності у випадках, визначених законом.

Згідно з положеннями ст. 65 Закону України "Про державну службу", підставою для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку, тобто протиправної винної дії або бездіяльності чи прийняття рішення, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні державним службовцем своїх посадових обов'язків та інших вимог, встановлених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, за яке до нього може бути застосоване дисциплінарне стягнення.

Дисциплінарними проступками є: 1) порушення Присяги державного службовця; 2) порушення правил етичної поведінки державних службовців; 3) вияв неповаги до держави, державних символів України, Українського народу; 4) дії, що шкодять авторитету державної служби; 5) невиконання або неналежне виконання посадових обов'язків, актів органів державної влади, наказів (розпоряджень) та доручень керівників, прийнятих у межах їхніх повноважень; 6) недотримання правил внутрішнього службового розпорядку; 7) перевищення службових повноважень, якщо воно не містить складу злочину або адміністративного правопорушення; 8) невиконання вимог щодо політичної неупередженості державного службовця; 9) використання повноважень в особистих (приватних) інтересах або в неправомірних особистих інтересах інших осіб; 10) подання під час вступу на державну службу недостовірної інформації про обставини, що перешкоджають реалізації права на державну службу, а також неподання необхідної інформації про такі обставини, що виникли під час проходження служби; 11) неповідомлення керівнику державної служби про виникнення відносин прямої підпорядкованості між державним службовцем та близькими особами у 15-денний строк з дня їх виникнення; 12) прогул державного службовця (у тому числі відсутність на службі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин; 13) поява державного службовця на службі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння; 14) прийняття державним службовцем необґрунтованого рішення, що спричинило порушення цілісності державного або комунального майна, незаконне їх використання або інше заподіяння шкоди державному чи комунальному майну, якщо такі дії не містять складу злочину або адміністративного правопорушення; 15) прийняття державним службовцем рішення, що суперечить закону або висновкам щодо застосування відповідної норми права, викладеним у постановах Верховного Суду, щодо якого судом винесено окрему ухвалу.

Державний службовець не може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності, якщо минуло шість місяців з дня, коли керівник державної служби дізнався або мав дізнатися про вчинення дисциплінарного проступку, не враховуючи час тимчасової непрацездатності державного службовця чи перебування його у відпустці, або якщо минув один рік після його вчинення або постановлення відповідної окремої ухвали суду.

Згідно з ч. 1 ст. 66 Закону України "Про державну службу", до державних службовців застосовується один із таких видів дисциплінарного стягнення: 1) зауваження; 2) догана; 3) попередження про неповну службову відповідність; 4) звільнення з посади державної служби.

Відповідно до ч. 4 ст. 66 Закону України "Про державну службу", у разі допущення державним службовцем дисциплінарних проступків, передбачених пунктами 4, 5 та 12 ч.2 ст.65 цього Закону, суб'єктом призначення або керівником державної служби такому державному службовцю може бути оголошено догану.

Статтею 68 Закону України "Про державну службу" визначено, що дисциплінарні провадження ініціюються суб'єктом призначення. Дисциплінарні стягнення накладаються (застосовуються), зокрема, на державних службовців, які займають посади державної служби категорій Б і В: зауваження - суб'єктом призначення; інші види дисциплінарних стягнень - суб'єктом призначення за поданням дисциплінарної комісії.

Згідно з ч.ч.1-2 ст. 75 Закону України "Про державну службу", перед накладенням дисциплінарного стягнення суб'єкт призначення повинен отримати від державного службовця, який притягається до дисциплінарної відповідальності, письмове пояснення. Пояснення державного службовця має відображати час, місце, обставини та причини вчинення ним дисциплінарного проступку, його усвідомлення чи заперечення провини, а також інші питання, які мають значення у справі.

Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 77 Закону України "Про державну службу", рішення про накладення на державного службовця дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження приймає суб'єкт призначення протягом 10 календарних днів з дня отримання пропозицій Комісії, подання дисциплінарної комісії у державному органі. Рішення оформляється відповідним актом суб'єкта призначення.

У рішенні, яке оформляється наказом (розпорядженням), зазначаються найменування державного органу, дата його прийняття, відомості про державного службовця, стислий виклад обставин справи, вид дисциплінарного проступку і його юридична кваліфікація, вид застосованого дисциплінарного стягнення.

Так, судом встановлено, що розпорядженням міського голови від 08.05.2020 № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 ", утворено комісію по проведенню службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2

13.05.2020 позивача ознайомлено з розпорядженням, оскільки в період з 27.04.2020 по 12.05.2020 останній перебував у відпустці.

13.05.2020 ОСОБА_2 надіслано повідомлення на ім'я секретаря Глухівської міської ради Сумської області VII скликання ОСОБА_4 , в якому зазначено, що позивач не буде виконувати підпункти 2,3 пункту 6 розпорядженням міського голови від 08.05.2020 № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 ", вважає його незаконним, оскільки вказані пункти мають на меті обмежити особисту свободу позивача, не маючи на то компетенції і повноважень, визначається в якому конкретно (кабінеті № 14) позивачу перебувати, зобов'язано звільнити його кабінет №1 (який до речі і є його робочим місцем) і ще передати ключі від вхідних дверей до Управління, від кабінету позивача № 1, де знаходяться документи суворої звітності, сейф, в якому зберігаються персональні електронні ключі з підписом позивача в казначействі та банківських установах для підписів відомостей на виплату різного види соціальних допомог, які здійснює Управління, особисті речі тощо (а.с. 14).

20.05.2020 на ім'я секретаря Глухівської міської ради Бурлаки Ю.О. надійшла доповідна записка від виконуючого обов'язки начальника управління соціального захисту населення міської ради Сороки С.І. щодо відмови ОСОБА_2 перебувати в кабінеті № 14, передати ключі від кабінету № 1 та вхідних дверей управління соціального захисту населення міської ради. Позивачу було надіслано лист від 25.05.2020 № 301/02-34 "Про надання пояснення" щодо зазначеної доповідної записки та наголошено, що у разі невиконання розпорядження його буде притягнуто його до дисциплінарної відповідальності (а.с. 52).

26.05.2020 позивачем надано відповідь щодо доповідної записки, де зазначено, що підпункти 2, 3 пункту 6 розпорядженням міського голови від 08.05.2020 № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 ", розпорядження, вважає незаконним.

Відповідно пункту 6 частини 1 розділу 4 посадової інструкції ОСОБА_2 , затвердженої розпорядженням міського голови від 11.06.2019 № 114-ОД, начальник управління соціального захисту населення Глухівської міської ради несе відповідальність за безпосереднє невиконання розпоряджень та вказівок вищестоящих керівників.

Таким чином, судом встановлено та не заперечується позивачем, що ОСОБА_2 неналежно виконував розпорядження секретаря Глухівської міської ради VII скликання Сумської області Бурлаки Ю.О. від 08.05.2020 № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 ", а саме вимог п. 6 ч. 1 розділу IV посадової інструкції начальника управління соціального захисту населення Глухівської міської ради, затвердженої розпорядженням міського голови від 11.06.2019 № 114-ОД у зв'язку з чим до розпорядженням секретаря Глухівської міської ради VII скликання ОСОБА_4 від 03.06.2020 № 127-К йому оголошено догану.

Посилання позивача на те, що розпорядження від 08.05.2020 № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 " втратило чинність відповідно до розпорядження міського голови м. Глухів від 30.06.2020 № 133-ОД "Про визнання таким, що втратило чинність, розпорядження міського голови від 08.05.2020 № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 " у зв'язку з чим розпорядження секретаря Глухівської міської ради VII скликання Бурлаки Ю.О. від 03.06.2020 № 127-К "Про оголошення догани ОСОБА_2 " є незаконним, суд визнає безпідставним оскільки службове розслідування проводилося в період з 08 травня до 30 червня 2020 року відносно ОСОБА_2 і догана позивачу була винесена розпорядженням № 127 секретаря Глухівської міської ради VII скликання Бурлаки Ю.О. від 03.06.2020 "Про оголошення догани ОСОБА_2 ", тобто в період дії розпорядження від 08.05.2020 № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 ".

В судовому порядку розпорядження від 08.05.2020 № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 " скасовано не було оскільки згідно з копією рішення від 15.10.2020 (а.с. 74-77) Сумським окружним адміністративним судом в справі № 480/3101/20 ОСОБА_2 було відмовлено в задоволенні його позову до секретаря Глухівської міської ради VII скликання Бурлаки Ю.О. про визнання протиправним та скасування розпорядження від 08.05.2020 № 100-ОД "Про проведення службового розслідування стосовно начальника управління соціального захисту населення міської ради ОСОБА_2 ".

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Секретар Глухівської міської ради VII скликання Бурлака Юрій Олександрович про визнання протиправним та скасування розпорядження від 03 червня 2020 року № 127-К "Про оголошення догани ОСОБА_2 " відмовити за їх необґрунтованістю.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 21.12.2020.

Суддя М.М. Шаповал