Справа № 147/619/20
Провадження № 3/135/672/20
іменем України
07.12.2020 м. Ладижин
Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Корнієнко О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від Вінницького апеляційного суду, направлені до суду з Тростянецького відділення поліції Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , не працюючого,
- ст. 187 КУпАП,
До суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.187 КУпАП ОСОБА_1 . Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР №429614 від 29.06.2020 зазначено, що 18.06.2020 о 00 год. 14 хв. в АДРЕСА_2 ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив встановлені відносно нього обмеження адміністративного нагляду, що було кваліфіковано за ст. 187 КУпАП.
ОСОБА_1 повідомлявся про розгляд справи, однак в судове засідання не з'явився.
В зв'язку з чим справу розглянуто за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно зі ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно зі ст. 252 КУпАП України, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 187 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду. Проте, стаття 187 КУпАП передбачає дві частини, за якими може бути притягнуто особу до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Суд розглядає справу про адміністративне правопорушення лише в межах пред'явленого обвинувачення відповідно до даних викладених у протоколі про адміністративне правопорушення та позбавлений можливості доповнювати фактичні обставини.
Даний протокол не відповідає всім вимогам ст.256 КУпАП, а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення серії ГР №429614 від 29.06.2020 не зазначено частину статті 187 КУпАП, за якою відносно ОСОБА_1 було складено даний протокол.
За таких обставин, суд вважає, що дану справу про адміністративне правопорушення неможливо об?єктивно розглянути. При цьому підлягає врахуванню, зокрема, і те, що матеріали справи повертались поліції для доопрацювання, однак наявні недоліки не було усунуто.
Оскільки суд позбавлений можливості самостійно встановлювати, вчинення яких саме умисних дій ОСОБА_1 ставляться йому в провину в зв?язку з порушенням встановлених відносно нього правил адміністративного нагляду за ст.187 КУпАП, а протокол матеріалів справи таких відомостей не містить.
Стаття 62 Конституції України зазначає, що вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.
Тому справа підлягає закриттю, в зв'язку з відсутністю в суду можливості самостійно кваліфікувати вчинене ОСОБА_1 діяння та визначати наявність складу адміністративного правопорушення в цьому діянні.
Керуючись ст. ст. 187, 247 п.1, 283, 284 КУпАП,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ст.187 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Ладижинський міський суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя