Справа № 560/3034/20
іменем України
21 грудня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Фелонюк Д.Л. розглянув адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 01 листопада 2019 року №222430001026;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати період роботи з 22.08.1992 по 31.07.1999 до пільгового стажу за Списком №1 та призначити пенсію ОСОБА_1 з урахуванням вказаного періоду з 17 вересня 2019 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він з 23.09.1987 працює у ВП ХАЕС ДП НАЕК "Енергоатом" на різних посадах, у тому числі і на робочих місцях, що відносяться до робіт з особливо шкідливими умовами праці за Списком №1. Маючи достатній вік та стаж роботи, звернувся до відповідача щодо призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1. Проте, отримав відмову, в якій, зокрема, зазначено про те, що період роботи з 22.08.1992 по 31.07.1999 не зараховано до пільгового стажу роботи за Списком №1.
Вважає протиправною відмову відповідача зарахувати зазначений період до пільгового стажу, оскільки за змістом пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 №442, обов'язок проведення атестації робочих місць покладено на керівників підприємств, внаслідок чого її не проведення не може позбавити громадян їх права на отримання пенсії на пільгових умовах за Списком №1.
До суду надійшов відзив, в якому відповідач просить відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. Зазначає, що відповідно до пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці - за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць, зокрема, чоловіки після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
ОСОБА_1 17.09.2019 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно з Списком №1.
Вказує, що страховий стаж позивача становить 36 років 5 місяців 11 днів, а стаж роботи, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення за Списком №1 - 3 роки 7 місяців 10 днів.
До пільгового стажу не враховано періоди роботи з 22.08.1992 по 31.07.1999, оскільки посада електрослюсаря з ремонту електричних машин 3 розряду, групи з ремонту низьковольтних двигунів, дільниці з ремонту генераторів та електродвигунів не підлягала атестації згідно з наказом від 20.07.1999 №621к про затвердження результатів атестації робочих місць за умовами праці.
У зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу роботи (10 років), рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 01.11.2019 №222430001026 позивачу відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах за Списком №1.
Вважає, що призначення та виплата пенсії відноситься виключно до функцій органів Пенсійного фонду України. Тому, позовна вимога щодо призначення позивачу пенсії за віком на пільгових умовах є формою втручання в дискреційні повноваження відповідача та виходить за межі завдань адміністративного судочинства.
ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 16.06.2020 відкрито провадження в цій справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 08.07.2020 відмовлено у задоволенні клопотань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про розгляд справи з викликом (повідомленням) сторін та про залучення третьої особи на стороні відповідача.
ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
За змістом трудової книжки НОМЕР_1 та довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 19.08.2019 №05-426, виданій відокремленим підрозділом "Хмельницька атомна електрична станція ДП НАЕК "Енергоатом", ОСОБА_1 працював:
- з 28.04.1990 по 31.12.1991 - на посаді електрослюсаря з ремонту електроустаткування 3 розряду електричного цеху;
- з 01.01.1992 по 31.07.1999 - на посаді електрослюсаря з ремонту електричних машин 3 розряду, група з ремонту низьковольтних двигунів, дільниця з ремонту генераторів та електродвигунів;
- з 01.08.1999 по 15.11.2000 - на посаді електрослюсаря з ремонту електричних машин, група з ремонту вентсистем, дільниця з ремонту електродвигунів та генераторів.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до відповідача з заявою від 17.09.2019 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 01.11.2019 №222430001026 відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком відповідно до статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу - 10 років. Зазначено, що тривалість страхового стажу - 36 років 5 місяців 11 днів, у тому числі робота за Списком №1 - 3 роки 7 місяців 10 днів.
Про результати розгляду заяви відповідач повідомив позивача листом від 07.11.2019 №36395/03, в якому, зокрема, зазначив, що до стажу роботи, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення за Списком №1, не зараховано період роботи з 22.08.1992 по 31.07.1999 на посаді електрослюсаря з ремонту електричних машин 3 розряду, група з ремонту низьковольтних двигунів, дільниця з ремонту генераторів та електродвигунів, оскільки згідно з наказом від 20.07.1999 №621к про затвердження результатів атестації робочих місць за умовами праці зазначена посада не підлягала атестації.
Позивач, вважаючи порушеним його право на пенсійне забезпечення, звернувся з позовом до суду.
ІV. ЗАКОНОДАВСТВО ТА ОЦІНКА СУДУ
Згідно з частиною 1 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
Приписами пункту 1 частини 2 вказаної статті встановлено, що на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
На момент звернення з заявою від 17.09.2019 ОСОБА_1 досяг 50-річного віку.
При цьому, відмова у призначенні пенсії позивачу пов'язана саме з відсутністю необхідного пільгового стажу (10 років), в той час як відповідач врахував роботу за Списком №1 з 28.04.1990 по 21.08.1992 та з 01.08.1999 по 15.11.2000 - 3 роки 7 місяців 10 днів.
Як свідчить зміст листа Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 07.11.2019 №36395/03, відмовляючи позивачу у призначенні пенсії на пільгових умовах відповідач зазначив про не зарахування до стажу роботи, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення за Списком №1 періоду роботи з 22.08.1992 по 31.07.1999 на посаді електрослюсаря з ремонту електричних машин 3 розряду, група з ремонту низьковольтних двигунів, дільниця з ремонту генераторів та електродвигунів, оскільки згідно з наказом від 20.07.1999 №621к про затвердження результатів атестації робочих місць за умовами праці зазначена посада не підлягала атестації.
Разом з тим, суд не погоджується з вказаними доводами відповідача, як підставу для відмови призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах за Списком №1, враховуючи наступне.
Положеннями статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 3 Порядку застосування Списків N 1 і N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 №383, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за №1451/11731 (далі - Порядок №383), при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92.
Згідно з пунктом 10 Порядку №383 для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 N 637.
При цьому, пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (далі - Порядок №637), встановлено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Як встановив суд, та не заперечується відповідачем, позивач на підтвердження наявного в нього пільгового стажу надав Головному управлінню Пенсійного фонду України в Хмельницькій області трудову книжку НОМЕР_1 та довідку про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 19.08.2019 №05-426. За змістом цієї довідки позивач в період з 01.01.1992 по 31.07.1999 працював повний робочий день у Відокремленому підрозділі «Хмельницька АЕС» Державного підприємства Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» Міністерства енергетики та вугільної промисловості України за професією, посадою електрослюсар з ремонту електричних машин 3 розряду, група з ремонту низьковольтних двигунів, дільниця з ремонту генераторів та електродвигунів, електричний цех, що передбачена Списком №1 розділ XXIV підрозділ 12406000-17541.
Так у період роботи позивача з 22.08.1992 по 31.07.1999 на вказаній посаді діяли Списки №1, 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 №162.
До розділу XXІV "Атомні енергетика і промисловість" підрозділу 12406000-17541 Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах відносяться робітники, спеціалісти і керівники, постійно зайняті на експлуатації, ремонті і налагодженні технологічного обладнання, вентиляції, систем управління, приладів технологічного і радіаційного контролю, на роботах по виведенню із експлуатації атомних реакторів різного призначення і атомних станцій в умовах радіаційної шкідливості.
Посада позивача входить до Списку №1.
Відповідно до витягу з наказу №621к від 20.07.1999 «Про підтвердження права надання пільгової пенсії згідно Списку №1 і №2 працівникам ВП «Хмельницької АЕС» для професії електрослюсар з ремонту електричних машин, група з ремонту вентсистем, дільниця з ремонту електродвигунів і генераторів, електричний цех підтверджено право виходу на пенсію згідно з Списком №1 розділ XXIV підрозділ 12406000-17541.
За змістом додатку №1 до наказу №621к від 20.07.1999 ОСОБА_1 перебував на посаді, яка відносилась до Списку №1 (підрозділ 12406000-17541) та отримував відповідні пільги.
Згідно з довідкою відокремленого підрозділу «Хмельницька АЕС» від 27.05.2020 №51-257 ОСОБА_1 в період роботи з 22.08.1992 по 31.07.1999 на посаді електрослюсаря з ремонту електричних машин 3 розряду, група з ремонту низьковольтних двигунів, дільниця з ремонту генераторів та електродвигунів, електричного цеху виконував роботи в особливо шкідливих умовах праці за Списком №1.
Таким чином, надані документи підтверджують право позивача на врахування вказаного періоду роботи до пільгового стажу.
Стосовно необхідності проведення атестації робочих місць, суд зазначає наступне.
Атестація робочих місць відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 №442 (далі - Порядок №442), та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 №41, передбачає: установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам; установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад із пільговим пенсійним забезпеченням працівників; аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.
За змістом пунктів 8 та 9 Порядку №442 відомості про результати атестації робочих місць заносяться до карти умов праці, форма якої затверджується Мінсоцполітики разом з МОЗ. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.
Зміст наведених норм свідчить про те, що своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах, пільгове пенсійне забезпечення тощо.
При цьому особа, яка працює на посаді, віднесеній до Списку №1, робоче місце по якій підлягає атестації, відповідно до Порядку №442, не наділена жодними правами (повноваженнями, обов'язками), які б могли вплинути на своєчасність проведення атестації робочих місць.
Так, на працівника, зайнятого на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, не можна покладати відповідальність за непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць за умовами праці. Непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць власником підприємств або уповноваженим ним органом не може позбавляти громадян їх конституційного права на соціальний захист, у тому числі щодо надання пенсій за віком на пільгових умовах. Контроль за додержанням підприємствами правил проведення атестації робочих місць за умовами праці покладається на відповідні повноважні державні контролюючі органи, зокрема Держпраці.
Тобто, можна зробити висновок, що особи, які зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №1, але з вини власника на таких підприємствах не було проведено атестацію робочого місця, мають право на зарахування стажу роботи на таких посадах до спеціального стажу, необхідного для призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1.
Аналогічна висновки викладені в постанові Великої Палати Верховного Суду від 19.02.2020 у справі 520/15025/16-а.
При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду (частина 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України).
Таким чином, відсутність своєчасної атестації робочого місця у спірному випадку не може бути визначальною обставиною, яка обумовлює право позивача на пільгову пенсію.
Інших обставин, які свідчили б про те, що відповідач правомірно прийняв оскаржене рішення, він не навів. Не встановлено їх наявність і судом.
Викладене свідчить про наявність правових підстав для визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 01 листопада 2019 року №222430001026.
Оскільки суд встановив протиправність вказаного рішення слід зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу за Списком №1 період роботи з 22.08.1992 по 31.07.1999.
Щодо доводів відповідача про те, що вимога про призначення пенсії не підлягає задоволенню, оскільки є втручанням в дискреційні повноваження, суд зазначає наступне.
На законодавчому рівні поняття "дискреційні повноваження" суб'єкта владних повноважень відсутнє. У судовій практиці сформовано позицію щодо поняття дискреційних повноважень, під якими слід розуміти такі повноваження, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) вибирати один з кількох варіантів конкретного правомірного рішення.
Водночас, повноваження державних органів не є дискреційними, коли є лише один правомірний та законно обґрунтований варіант поведінки суб'єкта владних повноважень. Тобто, у разі настання визначених законодавством умов (що є у спірному випадку) відповідач зобов'язаний вчинити конкретні дії і, якщо він їх не вчиняє, його можна зобов'язати до цього в судовому порядку.
Крім цього спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Враховуючи наведе, наявні правові підстави для зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до підпункту 1 частини 1 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Пенсійного віку ОСОБА_1 досяг 16.08.2019, а з заявою про призначення пенсії звернувся 17.09.2019, у зв'язку з чим пенсія має бути призначена йому, починаючи з 17.08.2019.
Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
За нормами частин 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, наявні підстави для задоволення позовних вимог.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи задоволення позовних вимог, суд вважає за необхідне стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 1681,60 грн судових витрат у вигляді судового збору.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 01 листопада 2019 року №222430001026.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу за Списком №1 період роботи з 22.08.1992 по 31.07.1999.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 17.08.2019.
Стягнути на користь ОСОБА_1 1681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна) грн 60 коп. судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 )
Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя Д.Л. Фелонюк