Постанова від 16.12.2020 по справі 459/3476/20

Справа № 459/3476/20 Провадження № 3/459/1457/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2020 року суддя Червоноградського міського суду Львівської області Жураковський А.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, фізичної особи-підприємця, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 28 листопада 2020 року о 12:30 год., перебуваючи у магазині «Смайлик», що знаходиться на території Червоноградського міського ринку, що у м. Червонограді на вул. Сокальській, 5, допустила прийом відвідувачів у приміщення цього магазину, чим порушила підпункт 4 пункту 15 постанови уряду від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину визнала. Пояснила, що 28.11.2020 п. приймала відвідувачів у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та продала товар. Торгувала разом із своєю сестрою. Зазначила, що знала про карантин вихідного дня.

Вина особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, підтверджується підтверджена належними і допустимим доказами, що були перевірені і оцінені судом.

Рапортом старшого інспектора - чергового СРПП № 3 Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області Якимишин В.М. від 01.12.2020 р., згідно з яким 28.11.2020 р. о 13:01 р. надійшло повідомлення від дільничного офіцера поліції Шмігеля Т. про виявлений ним факт порушення ФОП ОСОБА_1 правил карантину, оскільки остання приймала та обслуговували відвідувачів у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що у АДРЕСА_2 .

Протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 351721 від 28.11.2020 р., яким зафіксований факт та обставини порушення ФОП ОСОБА_1 правил карантину.

Поясненнями ОСОБА_1 від 28.11.2020 р. та поясненнями, наданими у судовому засіданні, згідно з якими остання орендує приміщення магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на території Червоноградського міського ринку, а 28.11.2020 р., перебуваючи на робочому місці в цьому магазині, реалізувала промислові товари.

Випискою з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців серії ААВ № 609017 та витягом з цього реєстру, які підтверджують наявність у ОСОБА_1 статусу фізичної особи-підприємця з 10.05.2006 р. за видом діяльності «47.89 Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами».

Відеозаписами на цифровому диску, фактичні дані з яких підтверджуют факт та обставини здійснення ОСОБА_1 підприємницької діяльності, приймання та обслуговування відвідувачів магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». З цього відео видно, що за торговим прилавком, відведеним для продавців, перебувало дві особи жіночої статі, одна з яких ОСОБА_1 . На момент прибуття поліцейського, у приміщенні знаходилася троє покупців та дитина. У присутності ОСОБА_1 відвідувачам надавалися послуги та продавалися товари. На запитання поліцейського ОСОБА_1 відповіла, що обізнана із забороною приймати людей.

Надаючи правову оцінку діям ОСОБА_1 суд звертає увагу на таке.

Пунктом 10 постанови уряду від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» у редакції від 28.11.2020 р., на території України на період дії карантину було введено ряд обмежень і заборон.

Згідно з підпунктом 4 пункту 15 цієї постанови, додатково до обмежень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада 2020 р. до 30 листопада 2020 р. було заборонено: 1) приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім: а) торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами; б) провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв'язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів; в) торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень.

За приписами ч. 1 ст. 44-3 КУпАП порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 3 ГК України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 55 ГК України, суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Суб'єктами господарювання є: 1) господарські організації-юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи,які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; 2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Фактичні обставини справи свідчать про те, що ОСОБА_1 була суб'єктом господарювання, яка здійснювала роздрібну торгівлю промисловими товарами, відтак на неї поширювалася дія карантинних обмежень, введених урядом постановою від 22 липня 2020 р. № 641.

Докази свідчать про те, що ОСОБА_1 28.11.2020 р. не здійснювала підприємницьку діяльність, види якої були дозволені урядом як виняток із загального правила. Отже, остання не мала права приймати відвідувачів у своєму магазині в суботу 28.11.2020 р.

Факти й обставини дають суду підстави для висновку про те, що у зв'язку зі статусом фізичної особи-підприємця, ОСОБА_1 мала права й обов'язки по управлінню як своїм приватним майном, так і майном інших осіб, яке перебувало у неї на праві користування, зокрема орендованим приміщенням магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Також ОСОБА_1 мала повноваження по здійсненню управління підприємницькою діяльністю магазину та керівництвом працівниками, яких залучала для сприяння їй у здійсненні господарської діяльності, зокрема 28.11.2020 р. Остання була обізнана про введення в державі особливих карантинних заходів, які встановлювали обмеження щодо здійснення діяльності у сфері торговельного і побутового обслуговування. ОСОБА_1 мала контроль і вплив над графіком роботи магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Як орендар торгівельного приміщення і самостійний суб'єкт господарювання саме ОСОБА_1 була відповідальною особою за організацію й дотримання в приміщення цього магазину правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм.

Також фактичні дані вказують на те, що ОСОБА_1 28.11.2020 р. умисно відчинила магазин та здійснювала торгівельну діяльність і приймала відвідувачів, зокрема з дітьми, тобто діяла цілеспрямовано на досягнення економічних результатів та з метою одержання прибутку, не зважаючи на постанову уряду, спрямовану на протидію поширенню хвороби COVID-19 шляхом зменшення соціальної активності людей у вихідні дні.

Такі обставини розмежовують діяльність і поведінку ОСОБА_1 як громадянина та посадової особи у розумінні санкції ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

За таких обставин і міркувань, з огляду на характер карантинних обмежень, що були запроваджені урядом з 14.11.2020 р. до 30.11.2020 р., суд вважає, що ОСОБА_1 як фізична особа-підприємець мала статус посадової особи під час приймання та обслуговування відвідувачів 28.11.2020 р. у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Оскільки обмеження й заборони вводилися тимчасово, на конкретно визначений період часу, то сплив такого не свідчить про існування обставин, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення.

Враховуючи викладене, суд вважає, що ОСОБА_1 , будучи посадовою особою, вчинила порушення правил щодо карантину людей, передбачених підпунктом 4 пункту 15 постанови уряду від 22 липня 2020 р. № 641.

Її дії необхідно кваліфікувати за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, є визнання вини.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.

Враховуючи обставини та характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, наявність у неї статусу посадової особи, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним обрати адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000,00 грн.

Відповідно до ст.401 КУпАП, у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, особою, на яку накладено стягнення, сплачується судовий збір.

Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Червоноградський міський суду Львівської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя А.І. Жураковський