465/6441/20
3/465/3433/20
Іменем України
18.12.2020 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Мигаль Г.П., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого комерційним директором ринку "Біля Універмагу", проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 44-3 КУпАП,-
07 жовтня 2020 року працівниками Головного управління Держспоживслужби у Львівській області скеровано до суду протокол № 2 від 24 вересня 2020 року про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину заперечив, та додатково скерував на адресу Франківського районного суду м. Львова пояснення, в яких з протоколом про адміністративне правопорушення не погоджується, та вважає його незаконним, оскільки він працює на ринку ТзОВ «Біля Універмагу» на посаді комерційного директора з 18 вересня 2018 року та згідно з трудовим договором від 18 вересня 2018 року до його функціональних обов'язків не входять відповідальність за дотримання карантину. Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, керівником ТзОВ «Біля Універмагу» є Генеральний директор ОСОБА_3 . Оскільки він є лише працівником, а не керівником безпосереднього суб'єкта, що здійснював згадану в протоколі діяльність, просить закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Згідно з вимогами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 2 КУпАП, законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України. Закони України про адміністративні правопорушення до включення їх у встановленому порядку до цього Кодексу застосовуються безпосередньо.
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
У протоколі зазначено, що ОСОБА_1 , 24 вересня 2020 близько 16 год. 00 хв., як комерційний директор ринку ТзОВ «Біля Універмагу», що по вул. В.Великого, 59 «Б» у м. Львові, порушив умови карантину, а саме ДСП України №34 зокрема, п.1.4., допустив працівників ринку, які здійснюють торгівлю, допуск відвідувачів та перебування на ринку без захисних масок або респіраторів, своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
Диспозиція ст. 44-3 КУпАП передбачає відповідальність особи за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
18 вересня 2018 року між товариством з обмеженою відповідальністю «Біля Універмагу» та ОСОБА_1 було укладено трудовий договір, відповідно до якого його прийнято на роботу в ТзОВ "Біля Універмагу" на посаду комерційного директора.
Відповідно до п.п.3.1 та 3.2. п. 3 трудового договору до його посадових обов'язків відсутнє здійснення керівництва фінансово - господарською діяльністю; організація інструктажу і перевірки знань персоналу з питань охорони праці; участь в розробці наказів, інструкцій, комерційних договорів, виконувати свої трудові обов'язки відповідно до Договору, посадових інструкцій, а також чинного законодавства України; додержуватися правил внутрішнього тудового розпорядку та трудової дисципліни; дбайливо ставитися до майна роботодавця.
Згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань керівником ТзОВ «Біля Універмагу» є ОСОБА_3 .
Директор є одноособовим виконавчим органом Товариства, що здійснює керівництво і управління поточною господарською-фінансовою й іншою діяльністю Товариства, п. 10.9 Статуту ТзОВ «Біля Універмагу».
Підпунктом 10.12 п. 10 Статуту ТзОВ «Біля Універмагу» встановлено, що директор вирішує всі питання, пов'язані з управлінням поточною діяльністю Товариства, крім питань, що належать до компетенції Загальних зборів Товариства чи інших органів Товариства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, дослідивши та оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд доходить до висновку, що матеріали справи не доводять, що саме на комерційного директора покладено обов'язки щодо дотримання карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб" на території ринку ТзОВ "Біля Універмагу". Оскільки факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, не підтверджується жодними доказами у справі, провадження у справі підлягає обов'язковому закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст. ст. 245, 247, 279, 280, 283, 284, 287, 289 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого 44-3 КУпАП, закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня проголошення.
Суддя Г.П. Мигаль