Справа № 455/1123/20
Провадження № 2/455/700/2020
Іменем України
18 грудня 2020 року м.Старий Самбір
Старосамбірський районний суд Львівської області
в складі: головуючого - судді Пошивака Ю.П.,
секретар судового засідання - Сенета Г.Н.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду - залі судових засідань, без фіксації судового засідання технічними засобами згідно частини 2 ст. 247 ЦПК України, цивільну справу №455/1123/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
04.09.2020 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що 27.07.2017 року у виконавчому комітеті Міженецької сільської ради Старосамбірського району Львівської області вони зареєстрували шлюб.
Від шлюбу мають дочку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З серпня 2019 року спільним подружнім життям не проживають, шлюб існує формально. Відповідач не цікавиться вихованням, утриманням та здоров'ям дитини. Проживаючи у будинку чоловіка, свекруха постійно втручалася в їхнє сімейне життя, дорікала їй, що вона постійно витрачає кошти відповідача, ображала її, морально і психологічно її принижувала. Відповідач до дитини не навідується з серпня 2019 року. Остаточно втратила почуття поваги та любові до відповідача
Просить розірвати шлюб між нею та відповідачем, зареєстрований 27.07.2017 року у виконавчому комітеті Міженецької сільської ради Старосамбірського району Львівської області, актовий запис №3.
Ухвалою судді від 28.09.2020 року справу прийнято до розгляду, відкрито провадження та розгляд справи постановлено проводити за правилами спрощеного позовного провадження, передбаченого ст.ст.274-279 ЦПК України з повідомленням сторін, та призначено судове засідання на 18.12.2020 року на 16 годину 15 хвилин.
Позивачка ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, була належно повідомленою про час та місце розгляду справи. 18.12.2020 року в канцелярію суду подала заяву, в якій просила справу розглядати у її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі..
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином. 18.12.2020 року подав в канцелярію суду заяву в якій просив розгляд справи проводити без його участі, позовні вимоги визнає повністю.
Дослідивши письмові докази надані позивачкою, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлені такі фактичні обставини та зміст спірних правовідносин.
Сторони одружилися 27.07.2017 року, зареєструвавши шлюб у Виконавчому комітеті Міженецької сільської ради Старосамбірського району Львівської області, актовий запис №3 (а.с.5).
Від спільного подружнього життя сторони мають ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.6)..
Частиною 2 статті 3 СК України встановлено, що сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.
Судом встановлено, що між сторонами склалися неприязні відносини, вони проживають окремо, не підтримують подружніх відносин, стали чужими, сімейне життя у сторін не склалося через різні характери, погляди на сімейне життя та відносини в сім'ї.
Позовні вимоги позивачки ґрунтуються на законі. Згідно до ч.1 ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Відповідно до ст.112 Сімейного кодексу України суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини з інвалідністю та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
З огляду на стійке волевиявлення позивачки, та беручи до уваги наведені обставини, які свідчать про те, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивачки та стало неможливим. Також формальне існування шлюбу суперечить інтересам сторін із-за невизначеності їх соціального статусу, неможливості вирішувати особисте життя, а тому шлюб при таких обставинах слід розірвати.
Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача в користь позивачки понесені нею судові витрати - судовий збір в розмірі 840 гривень 80 копійок (а.с.1).
А тому, керуючись ст.ст.13, 81, ч.1 ст.141, ч.2 ст.247, 263-265, 268, 280-282, 273, 354 ЦПК України, ч.1 ст.110, ст.112 Сімейного кодексу України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який був зареєстрований 27.07.2017 року у виконавчому комітеті Міженецької сільської ради Старосамбірського району Львівської області, актовий запис №3.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , в користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки та жительки АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , судові витрати в розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.
Після набрання рішенням законної сили його копію надіслати до Старосамбірського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи за правилами п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України через Старосамбірський районний суд Львівської області до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Суддя Ю.П.Пошивак