3/441/1211/2020 441/2306/20
17.12.2020 р. суддя Городоцького районного суду Львівської області Перетятько О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Городоцького ВП Яворівського ВП ГУНП у Львівській області на
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1 , не працевлаштованого, одруженого,
за ознаками ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, -
ОСОБА_1 , 14.12.2020 р. о 07 год. 30 хв., за місцем свого проживання, по АДРЕСА_1 , вчинив сварку із дружиною ОСОБА_2 , під час якої висловлювався нецензурними словами ображав та принижував її, внаслідок чого могла бути завдана шкода її фізичному або психологічному здоров'ю.
В суді ОСОБА_1 вину в інкримінованому правопорушенні не заперечив, просить суворо не карати.
Факт вчинення ОСОБА_1 14.12.2020 р. насильства в сім'ї має підтвердження протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 352404 від 14.12.2020 р., довідкою про результати проведення перевірки від 14.12.2020 р., рапортом помічника чергового СРПП № 1 Городоцького ВП Яворівського ВП ГУ НП у Львівській області від 14.12.2020 р., письмовими заявами та поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_1 від 14.12.2020 р. (а.с. 2, 3, 7-10).
Диспозиція ч. 1 ст. 173-2 КУпАП передбачає відповідальність, зокрема, за вчинення домашнього насильства, тобто умисного вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
За наведеного та зібраних матеріалів в діях ОСОБА_1 вбачаю ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та підстави до накладення стягнення.
Накладаючи стягнення, враховую обставини вчиненого правопорушення, особу правопорушника, визнання ним вини, його майновий стан, усвідомлення протиправності скоєного, та обираю таке у виді штрафу, що є достатнім та необхідним для виправлення правопорушника та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Крім того, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 справляється судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст. 40-1, п. 1 ч. 1 ст. 284, 287 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді у виді штрафу в дохід держави в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.).
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення у виді адміністративного арешту.
Суддя Перетятько О.В.