18 грудня 2020 року Справа № 160/16662/20
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сліпець Н.Є., розглянувши матеріали позовної заяви Громадської організації "Платформа Громадський контроль" (49000, м. Дніпро, вул. Ульянова, буд. 24, оф. 9, код ЄДРПОУ 39689459) до Дніпровської міської ради (49000, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд. 75, код ЄДРПОУ 26510514) про визнання протиправними та скасування рішеннь, -
14.12.2020 року Громадська організація "Платформа Громадський контроль" звернулась до Діпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Дніпровської міської ради, в якому просить:
- визнати протиправним та нечинним рішення Дніпровської міської ради від 25.03.2020 року №1/55 "Про порядок денний п'ятдесят п'ятої сесії міської ради VII скликання";
- визнати протиправним та нечинним рішення Дніпровської міської ради від 25.03.2020 року №2/55 "Про внесення змін до Регламенту Дніпровської міської ради VII скликання".
Отже, предметом позову є оскарження нормативно-правових актів органу місцевого самоврядування.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 171 Кодексу адміністративного судочинства України та підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду.
Положеннями ч.1 ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до вимог п. 1 ч. 4 ст. 12, ч. 8 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України, виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Адміністративна справа щодо оскарження нормативно-правових актів вирішується за правилами загального позовного провадження.
Крім того, відповідно до ст. 264 КАС України, нормативно-правові акти можуть бути оскаржені до адміністративного суду протягом всього строку їх чинності.
Відповідно до ч. 4, ч. 5, ч. 6, ч. 7 ст. 264 КАС України, у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта, суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом.
Якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду.
Аналіз викладених вище положень КАС України вказує на те, що в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта, в тому числі органу місцевого самоврядування, суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Підстав для його повернення або відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Керуючись статтями 12, 160, 169, 171, 248, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Прийняти позовну заяву Громадської організації "Платформа Громадський контроль" (49000, м. Дніпро, вул. Ульянова, буд. 24, оф. 9, код ЄДРПОУ 39689459) до Дніпровської міської ради (49000, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд. 75, код ЄДРПОУ 26510514) про визнання протиправними та скасування рішеннь та відкрити провадження в адміністративній справі.
Справа буде слухатись за правилами загального позовного провадження.
Підготовче засідання призначити на 14 січня 2021 року о 10:30. Засідання відбудеться у приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду за адресою: м.Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4, зала судових засідань №14 .
Справу розглядатиме суддя Сліпець Н.Є. одноособово.
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідно до вимог ч. 3 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до ч. 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов'язати Дніпровську міську раду опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі № 160/16662/20 за позовом Громадської організації "Платформа Громадський контроль" до Дніпровської міської ради про визнання протиправним та нечинним рішення Дніпровської міської ради від 25.03.2020 року №1/55 "Про порядок денний п'ятдесят п'ятої сесії міської ради VII скликання" та визнання протиправним та нечинним рішення Дніпровської міської ради від 25.03.2020 року №2/55 "Про внесення змін до Регламенту Дніпровської міської ради VII скликання".
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі, відповідачу разом з ухвалою надіслати копію позовної заяви.
Особам, які беруть участь у справі, направити повістки про виклик до суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://adm.dp.court.gov.ua/sud0470/gromadyanam/csz/.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Є. Сліпець