Справа № 426/9336/20
17 грудня 2020 року , м.Сватове
Суддя Сватівського районного суду Луганської області Река А.С.,
за участі секретаря судового засідання Філіпенко А.С.,
прокурора Барабаш Ю.М.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , уродженки с. Боровкове Новокузнецького району Кемеровської області Російської Федерації, громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
Встановив:
ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначеною у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 розділу VII «Фінансовий контроль» несвоєчасно, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала та суду пояснила, що хоча її електронно-цифровий підпис був у робочому стані та вона була обізнана про свій обов'язок подати декларацію перед звільненням, але вона не вчасно подала дану декларацію, оскільки з початку березня в Україні було запроваджено карантин, та вона вважала, що строк подачі декларації продовжено. Окрім того, вдома у неї комп'ютерної техніки для вчасного подання декларації не було. До НАЗК за відповідними роз'ясненнями вона не зверталася. Не заперечувала, що не вчасно 13.07.2020 року подала декларацію перед звільненням, хоча була звільнена з роботи 31.03.2020 року, але зауважила, що зробила це не навмисно. Просить суворо її не карати, врахувати незадовільне матеріальне становище, оскільки на даний час вона не працює, а її чоловік є пенсіонером. Окрім того, на даний час вона в судовому порядку оскаржує своє звільнення.
Прокурор Барабаш Ю.М. у судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, та зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад інкримінованого їй правопорушення. Просить визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали провадження, суд дійшов наступних висновків.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини 1 статті 3 Закону, які повинні подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Наказом начальника управління соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації № 04-13/64 від 30 вересня 2015 року ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста сектора обробки заяв та рішень відділу соціальних допомог та компенсації управління соціального захисту населення Сватівської РДА (а.с. 33).
Згідно Наказу начальника управління соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації № 04-13/107 від 02 вересня 2016 року ОСОБА_1 - головного спеціаліста сектора обробки заяв та прийняття рішень відділу соціальних допомог та компенсацій з 05 вересня 2016 року переведено на посаду провідного спеціаліста сектора прийому заяв та документів відділу соціальних допомог та компенсацій (а.с. 34).
Наказом начальника управління соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації № 04/13-34 від 22 травня 2017 року ОСОБА_1 - провідного спеціаліста сектора прийому заяв та документів відділу соціальних допомог та компенсацій з 01 травня 2017 року переведено на посаду провідного спеціаліста відділу по роботі з внутрішньо переміщеними особами (а.с. 35).
Згідно наказу начальника управління соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації № 04/13145 від 17 грудня 2018 року ОСОБА_1 - провідного спеціаліста відділу по роботі з внутрішньо переміщеними особами переведено на посаду провідного спеціаліста сектору інформаційно-консультативної роботи (а.с. 36).
Наказом начальника управління соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації № 04-13/16 від 31 березня 2020 року ОСОБА_1 було звільнено з 31 березня 2020 року (а.с. 37).
Таким чином, ОСОБА_1 , яка є особою, що припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону.
Як вбачається з повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування № 10-12/1715/2 від 02.07.2020 року, провідним спеціалістом відділу по роботі з внутрішньо переміщеними особами УСЗН Сватівської РДА ОСОБА_1 не було подано декларацію (перед звільненням) за 2020 рік, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто з 01.01.2020 по 31.03.2020 року (а.с. 24-25)
Згідно даних Єдиного держаного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію перед звільненням лише 13.07.2020 року о 18-56 год. (а.с. 19), що також підтверджується витягом, наданим Національним агентством з питань запобігання корупції про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держав або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 в період з 01.01.2020 року по 06.08.2020 року (а.с. 26 - 28) .
За інформацією Акредитованого центру сертифікації ключем КБ «ПриватБанку», електронний цифровий підпис на ім'я ОСОБА_1 був створений 11 березня 2020 року та діє до 11 березня 2021 року (а.с. 20).
У відповідності до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно вимог п.2 ч.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 року № 3 (у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 року № 168/19), декларація перед звільненням - декларація, яка подається суб'єктами декларування відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а","в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а","в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короно вірусної хвороби (COVID-19)» № 530 ІХ від 17.03.2020 року внесено зміни до Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено п. 2-1, яким продовжено термін подачі електронних декларацій за минулий рік до 01 червня 2020 року, але дія цього Закону жодним чином не поширюється на тип декларації «перед звільненням».
Також, доводи ОСОБА_1 щодо оскарження нею у судовому порядку незаконного її звільнення не заслуговують на увагу, оскільки це не позбавляло її обов'язку своєчасно подавати декларацію перед звільненням.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції протягом 20 робочих днів, починаючи з 31.03.2020 до 00:00 год. 29.04.2020.
Згідно положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.
Для всебічного, повного та об'єктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, відповідно до вимог ст. 252 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України, доведена.
Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суддя враховує, у відповідності до ч. 2 ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 є повне визнання своєї провини, щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 35 КУпАП України, судом не встановлено.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи викладене, суддя вважає за доцільне піддати правопорушника такому виду стягнення, як штраф, в розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і є такою, що відповідає меті адміністративного стягнення, встановленого ст. 23 КУпАП України.
Крім того, відповідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп..
Керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 9, 221, 245, 251, 283, 284 КУпАП, -
Постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп. ( вісімсот п'ятдесят грн. 00 коп.) / Отримувач: УК у Сватів.р-ні/ Сватівський район/ 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37928384, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, номер рахунку (IBAN): UA238999980313050106000012271, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 /чотириста двадцять/ гривень 40 копійок на рахунок для зарахування до Державного бюджету України /отримувач ГУК у місті Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106).
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Сватівський районний суд Луганської області.
Суддя А.С.Река