Справа № 513/1098/20
Провадження № 3/513/534/20
Саратський районний суд Одеської області
16 грудня 2020 року Суддя Саратського районного суду Одеської області Бучанцька А.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Сухий-Овраг, Миколаївського району Одеської області, проживаючого по АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого,
за ч.1 ст.130 КУпАП
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 22 листопада 2020 року о 16 годині 40 хвилин по вулиці Центральній в с. Петропавловка ОСОБА_1 , порушивши п. 2.5 Правил дорожнього руху України, керував транспортним засобом марки "ВАЗ 2101" реєстраційний номер НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп'яніння: різкий запах алкоголю з порожнини роту, почервоніння очей, инестійка хода. Від проходження медичного огляду в установленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків.
Дослідивши матеріали справи, вважаю за необхідне повернути матеріали на доопрацювання з таких підстав.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує зокрема такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За положеннями ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Частинами 1, 2 ст. 266 КУпАП визначено, що особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Процедура оформлення поліцейськими підрозділів поліції та поліцейськими, на яких покладаються обов'язки із забезпечення безпеки дорожнього руху в окремих регіонах та населених пунктах, де тимчасово відсутня патрульна поліція (далі - поліцейський), матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі визначена Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, яка затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1395 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 р. за № 1408/27853.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає положенням ст. 256 КУпАП, а також вимогам вищевказаної Інструкції з наступних підстав.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано місце вчинення адміністративного правопорушення (область, район, тощо),
Крім того, санкція частини 1 статті 130 КУпАП передбачає накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Однак, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано довідку про те, чи отримував ОСОБА_1 посвідчення водія.
Окрім того, до протоколу не додано довідки про те, чи притягувався ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, протягом року.
Таким чином, матеріали відносно ОСОБА_1 належить повернути до Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП в Одеській області на доопрацювання.
Керуючись ст.ст.7, 256, 280 КУпАП, суддя
Матеріали, які надійшли з Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП - повернути до Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП в Одеській області на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А. І. Бучацька