Постанова від 14.12.2020 по справі 387/1068/20

Справа № 387/1068/20

Номер провадження по справі 3/387/640/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2020 року смт Добровеличківка

Суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Майстер І. П.

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Добровеличківського ВП Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, працюючої ФОП ОСОБА_1 "Салон краси", ідентифікаційний номер в матеріалах справах відсутній,-

за ст. 44-3 КпАП України, -

ВСТАНОВИВ:

До Добровеличківського районного суду Кіровоградської області з Добровеличківського ВП Новоукраїнського ВП ГУНП України в Кіровоградській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 658718 складений відносно ОСОБА_1 за ст.44-3 КпАП України. Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 14.11.2020 о 11 годині 20 хвилин в місті Помічна вулиця Перемоги, 83 у перукарні "Салон краси" ФОП ОСОБА_1 , яка працює манікюрницею, здійснювала надання послуг, чим порушила постанову КМУ № 100 від 13.11.2020 та постанову КМУ № 641 від 22.07.2020.

При вивченні матеріалів справи, з'ясовано, що у протоколі не зазначено пункт постанови КМУ, які порушила ОСОБА_1 ; матеріали справи не містять жодних документів, які б підтверджували особу правопорушника; до протоколу не долучено доказів на підтвердження обставин, вказаних у протоколі.

Суть правопорушення викладається у відповідності до диспозиції тієї частини статті або статті, за якою складається протокол.

Норма ст. 44-3 КпАП України носить банкетний характер, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на норму закону, порушення якої передбачає відповідальність за ст. 44-3 КпАП України із зазначенням частини, яким встановлюються відповідні правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні правила і норми, або посилання на інші акти законодавства (нормативно-правові акти вищої юридичної сили, суб'єктом прийняття (або санкціонування) якого є парламент як законодавчий орган державної влади), або посилання на рішення органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, яких не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до вимог статті 245 КпАП України завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.

Відповідно до ст.256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються : дата, місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Отже, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.

Відповідно до п.2 ст.278 КпАП України при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення.

Відповідно до абзацу 5 пункту 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 14, визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП України, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Виявлені недоліки, які містяться в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, перешкоджають суду повно та всебічно з'ясувати обставини справи.

Оскільки усунути ці недоліки у судовому засіданні суд позбавлений можливості, так як складення протоколу про адміністративне правопорушення є компетенцією чітко визначеного органу, у зв'язку із чим матеріали справи як неналежно оформлені підлягають направленню до органу, який порушив справу про адміністративне правопорушення, для належного їх оформлення та доопрацювання.

Керуючись ст.ст. 44-3, 245, 256, 268, 278 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 658718 складений відносно ОСОБА_1 за ст.44-3 КпАП України повернути для доопрацювання до Добровеличківського ВП Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Добровеличківського районного суду

Кіровоградської області І. П. Майстер