Рішення від 16.12.2020 по справі 540/2844/20

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/2844/20

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гомельчука С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Південного міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (далі - відповідач), третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - третя особа), у якому просить:

- визнати протиправною відмову відповідача у підготовці та наданні до ГУ ПФУ в Херсонській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , рнокпп НОМЕР_1 , станом на 05.03.2019 року, викладену у листі від 08.09.2020р. №3.1/9186/Явт;

- зобов'язати відповідача скласти та надіслати до ГУ ПФУ в Херсонській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , рнокпп НОМЕР_1 , станом на 01.01.2018р., та станом на 05.03.2019 року у відповідності до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону України №2262-ХІІ, ст. 9 Закону України від 20.12.1991р. №2011-XII та з врахуванням положень Постанови №704, із обов'язковими зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для проведення з 01.04.2019р. перерахунку основного розміру пенсії позивача;

- зобов'язати відповідача подати звіт про виконання судового рішення у місячний строк з дати набрання рішенням законної сили;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки відповідача, з 01.01.2018р. із включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія, фактично отриманих ним сум та виплатити йому недоплачену частину пенсії;

- стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 документально підтверджені витрати зі сплати судового збору.

Ухвалою суду від 05.10.2020 року позовну заяву залишено без руху та встановлено строк на усунення її недоліків. Позивач усунув недоліки заяви.

Ухвалою суду від 09.10.2020 року провадження у справі відкрито, вирішено здійснювати її розгляд без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

26.10.2020 відповідач звернувся до суду із клопотанням про залишення позовної заяви без руху у порядку, встановленому ч. 13 ст. 171 КАС України.

Клопотання мотивоване тим, що позивачем при поданні до суду позовної заяви не дотримано приписів п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України, згідно яких позивач має обґрунтувати свої вимоги до кожного з відповідачів, натомість позовна вимога, яка заявлена до третьої особи - ГУ ПФУ в Херсонській області щодо проведення перерахунку пенсії, не обґрунтована у позові.

Ухвалою суду від 29.10.2020 року клопотання відповідача задоволено, залишено без руху позовну заяву ОСОБА_1 згідно приписів ч. 13 ст. 171 КАС України.

На виконання вимог наведеної ухвали, позивачем 05.11.2020 року подано уточнену позовну заяву, в якій відповідачем по справі визначено Південне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області.

Позовні вимоги викладено наступним чином:

- визнати протиправною відмову відповідача у підготовці та наданні до ГУ ПФУ в Херсонській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , рнокпп НОМЕР_1 , станом на 05.03.2019 року, викладену у листі від 08.09.2020р. №3.1/9186/Явт;

- зобов'язати відповідача скласти та надіслати до ГУ ПФУ в Херсонській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2018 року, та станом на 05.03.2019 року у відповідності до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону України №2262-ХІІ, ст. 9 Закону України від 20.12.1991 року №2011-XII та з врахуванням положень Постанови №704, із обов'язковими зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для проведення з 01.04.2019 року перерахунку основного розміру пенсії позивача;

- зобов'язати відповідача подати звіт про виконання судового рішення у місячний строк з дати набрання рішенням законної сили.

Відтак, позивач усунув недоліки, що були визначені судом в ухвалі від 29.10.2020 року.

Ухвалою суду від 05.11.2020 року прийнято подану позивачем заяву про усунення недоліків та продовжено розгляд даної справи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що з жовтня 2003 року позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням складових: посадовий оклад; оклад за військове звання; надбавка за вислугу років; надбавка за оперативно-розшукову діяльність 20% від посадового окладу; робота з таємними виробами, носіями - 15%; надбавка за виконання особливо важливих завдань та роботу в умовах режимних обмежень - 50% від посадового окладу та окладу за спеціальне звання. Проте на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" на підставі довідки Півде6нного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Головним управлінням ПФУ в Херсонській області перераховано пенсію з 01.01.2018 року без урахування надбавок до пенсії. У подальшому позивач звернувся до відповідача із заявою щодо підготування та передачі до ГУ ПФУ в Херсонській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. У довідці просив вказати відомості про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати та підвищення), які сплачувались позивачу до 01.01.2018 року та з урахуванням нової тарифної сітки у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2018 року №704. За результатами розгляду заяви отримав лист від 08.09.2020 року №9186/Явт, в якому відмовлено в наданні оновленої довідки. Вважає відмову у наданні оновленої довідки протиправною, оскільки з 05.03.2019 року (з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18) ОСОБА_1 має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2018 року № 704 у відповідності до вимог ст. ст. 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Зі змісту поданого представником відповідача відзиву на адміністративний позов слідує, що останній проти задоволення позовних вимог заперечує з наступних підстав. Зокрема відповідач зазначає, що Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 передбачений перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб, що визначені станом на 01.03.2018 року, а тому позивачу здійснено перерахунок пенсії, виходячи з таких складових: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням та надбавка за вислугу років. Зазначені відомості надані до пенсійного фонду. Статтею 63 Закону №2262-ХІІ гарантовано право на здійснення перерахунку пенсії військовослужбовця у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, однак не визначено розмір, в якому таке підвищення повинно бути здійснено. Так, постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року, яка набирає чинності з 01.03.2018 року, встановлено нові (підвищені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб. Пунктом 5 Порядку №45 (у редакції на момент перерахунку пенсії позивача), встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Саме такі складові грошового забезпечення були відображені відповідачем у довідці для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , яка видана у період дії п. 1, 2 Постанови №103. Інші складові правомірно не були включені до довідки про розмір грошового забезпечення. Також відповідач зазначає, що скасування рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою 05.03.2019 року Шостого апеляційного адміністративного суду, п. п. 1, 2 Постанови №103 та змін до п. 5 і додатку 2 Порядку №45 не дає відповідачу додаткових або нових підстав для складення нової довідки про розмір грошового забезпечення та направлення її до пенсійного органу, оскільки відповідач керувався чинними приписами постанови №103 та Порядку №45 на момент надання довідки. Відповідач відмічає, що він, як уповноважений орган, готує довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій на підставі списків, наданих Головним управлінням Пенсійного фонду України та у місячний строк подає їх останньому, що й було зроблене за запитуваним списком ГУ ПФУ у березні 2018 року. Будь-яких інших списків після 05.03.2019 року для підготовки оновлених довідок для перерахунку пенсій до відповідача не надходило. Порядок №45 не передбачає надсилання довідок уповноваженим органом до Головних управлінь Пенсійного фонду України за вимогою осіб, які отримують пенсію. Тобто, відповідач у вказаних правовідносинах діяв правомірно. Також зазначає, що наказом Міністерства юстиції України №925/5 від 28.03.2018 року затверджено Порядок виплати грошового забезпечення та компенсаційних виплат особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - Порядок №925/5). Згідно з п. 3 р. 1 Порядку №925/5 грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення. До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія. Згідно Порядку №925/5 особам рядового та начальницького складу ДКВС України виплачуються такі види набавок: надбавка за вислугу років; надбавка за особливості проходження служби; надбавка фахівцям, які залучаються до підготовки рішень та висновків державних експертів з питань таємниць; надбавка за службу в умовах режимних обмежень; надбавка за почесні звання; надбавка за спортивні звання; надбавка за кваліфікаційну категорію; доплата за науковий ступінь; доплата за вчене звання. Таким чином, з 05.03.2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням доплат та надбавок, виходячи І розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ та Порядку №925/5. Відповідач зазначає, що з матеріалів позову вбачається, що Позивачем порушується питання щодо включення до довідки для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року таких складових: посадовий оклад; посадовий оклад за спеціальним званням; надбавка за вислугу років; надбавка за роботу з таємними документами - 15%; надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 20%; надбавка за особливо важливі завдання - 50%. Однак, з аналізу постанови №704 та Порядку №925/5 вбачається, що станом на 05.03.2019 року такі додаткові види грошового забезпечення як надбавка за роботу з таємними документами, надбавка за оперативно-розшукову діяльність та надбавка за особливо важливі завдання, не виплачуються, а тому для перерахунку пенсії не враховуються. За тим, відповідачем надано до суду довідку від 19.10.2020 року №3.1/10954/Явт для перерахунку пенсії позивачу станом на 05.03.2019 року, до якої включено наступні складові: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років, надбавка за особливі умови служби. Враховуючи зазначене, просить відмовити у задоволенні позову. Враховуючи зазначене, просить відмовити у задоволенні позову.

20.10.2020 року від ГУ ПФУ в Херсонській області до суду надійшло пояснення, в якому територіальний орган ПФУ зазначив, що пенсійний орган призначає пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів. При цьому визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення/перерахунку пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить. Враховуючи те, що ГУ ПФУ при перерахунку пенсії на виконання вимог ч. 4 ст. 63 Закону № 2262, Постанови № 704 та Постанови № 103 враховані всі складові, зазначені Південним міжрегіональним управлінням в чинній на момент перерахунку довідці від 17.04.2018 року №3.3/2271/Квт, третя особа вважає, що підстав для задоволення позову немає.

Згідно наданих позивачем до суду пояснень від 06.11.2020 року, останній наголошує на неправомірності наданої відповідачем до суду оновленої довідки, так як вона не містить таких складових, як надбавка за роботу з таємними документами, надбавка за оперативно-розшукову діяльність та надбавка за особливо важливі завдання, які враховувались до грошового забезпечення позивача до перерахунку його пенсії з січня 2018 року. За тим стверджує, що відповідачем протиправно не включено в оновлену довідку означених складових.

Варто зауважити на тому, що головуючий суддя Гомельчук С.В. у період часу з 24.11.2020р. по 15.12.2020р. (включно) перебував відпустці та був тимчасово непрацездатним, у зв'язку із хворобою.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Судом встановлено, що на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262) ОСОБА_1 з 15.10.2003 року призначено пенсію за вислугу років.

Пенсія до січня 2018 року виплачувалась у розмірі 90% грошового забезпечення, виходячи з наступних складових грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавка за вислугу років, надбавка за оперативно-розшукову діяльність 20% від посадового окладу; робота з таємними виробами, носіями - 15%; надбавка за виконання особливо важливих завдань та роботу в умовах режимних обмежень - 50% від посадового окладу та окладу за спеціальне звання.

З 01.01.2018 року розмір пенсії ОСОБА_1 перераховано на виконання п.п.1, 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 року № 103 на підставі довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації від 17.04.2018 року №3.3/2271/Квт з підвищеного грошового забезпечення, що складається з таких складових: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років.

10.09.2020 року позивач звернувся до відповідача із завою про підготовку та надання ГУ ПФУ в Херсонській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, яке сплачувалися позивачу до 01.01.2018р. із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри місячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії.

Листом від 08.09.2020 року №9186/Явт позивачу повідомлено, що його заяву розглянуто та підстав для її задоволення немає. Відмова мотивована тим, що станом на дату звернення списків для перерахунку грошового забезпечення до Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації не надходило.

Вважаючи, що відповідачем безпідставно відмовлено позивачу у видачі оновленої довідки про грошове забезпечення зі складовими згідно чинного законодавства, звернувся до суду із даним позовом.

26.10.2020 року відповідачем до суду подано складену ним 19.10.2020 року довідку про грошове забезпечення позивача №3.1/10954/Явт, до якої було включено такі складові: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням підполковник внутрішньої служби; надбавка за вислугу років 50%; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 15%.

Однак, позивачем виявлено, що такі складові, як надбавка за роботу з таємними документами, надбавка за оперативно-розшукову діяльність та надбавка за особливо важливі завдання, відповідачем в оновлену довідку протиправно не включені.

Дії відповідача щодо не включення до оновленої довідки вказаних складових позивач вважає протиправними.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XIІ).

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-XII (далі-Закон № 2011-XII) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із ч. 2 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: - посадовий оклад, оклад за військовим званням; - щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); - одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Разом з тим, грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (ч. 3 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ).

Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентована статтею 63 Закону № 2262-ХІІ, згідно з якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому, перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надане право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

З метою встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393" затвердив Порядок № 45.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 у редакції Постанови № 103 встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Разом з цим, у Додатку 2 до Порядку № 45 передбачена форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Проте, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва рішенням від 12.12.2018, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнані протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до п. 5 і Додатку 2 Порядку № 45.

Оскільки зміни, що внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку № 45, яким визначена форма довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція Додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

При цьому порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач, у зв'язку із втратою чинності пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до п. 5 і Додатку 2 Порядку № 45, не змінився.

Необхідно зазначити, що на час звернення ОСОБА_1 до відповідача із заявою від 31.08.2020 року про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення з урахуванням усіх складових, пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної у списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх Головним управлінням ПФУ.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулюється Порядком від 30.01.2007 № 3-1.

Згідно із п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тобто, на відповідача, як на уповноважений орган, покладені функції зі складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 45.

Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.

Тобто, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Крім того, 30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, цією постановою установлено такі додаткові види грошового забезпечення:

- надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою. Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абз. 4 пп. 1 п. 5 Постанови № 704);

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірах та порядку, визначених законодавством (пп. 6 п. 6 Постанови № 704).

Підпунктом 2 пункту 5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Аналізуючи зазначені норми, суд дійшов висновку, що з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, а тому саме з цієї дати ОСОБА_1 набув право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та ст. 9 Закону №2011-ХІІ.

До того ж рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі № 826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019, в якій суд касаційної інстанції, серед іншого, вказав на те, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.

Вказана позиція відповідає висновкам Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладеним у рішенні від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19, яке залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020.

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Так, суд встановив, що на підтвердження встановленого судом права на перерахунок пенсії ОСОБА_1 з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, відповідач 19.10.2020 року видав довідку за №3.1/10954/Явт про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, про те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.2017 № 704, розмір грошового забезпечення за посадою - заступника начальника з нагляду, безпеки та оперативної роботи Дар'ївської виправної колонії (№10) УДДУ ПВП становить - 13153,50 грн. та складається з таких складових:

- посадовий оклад - 6690,00 грн.;

- оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник внутрішньої служби - 1410,00 грн.;

- надбавка за вислугу років 50% - 4050,00 грн.;

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 1003,50 грн.

Позивач не погоджується з наданою довідкою та зазначає, що повинен отримувати пенсію, розраховану із грошового забезпечення з урахуванням таких складових, як надбавка за роботу з таємними документами - 15%, надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 20% та надбавка за особливо важливі завдання 50%.

Таким чином, спірним є питання надання позивачу нової довідки, в якій до грошового забезпечення повинні бути включені складові із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), а саме: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; надбавка за вислугу років; надбавка за роботу з таємними документами - 15%, надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 20% та надбавка за особливо важливі завдання 50%.

Вирішуючи даний спір, суд зважає на таке.

Механізм виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України визначає Порядок виплати грошового забезпечення та компенсаційних виплат особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 28.03.2018 № 925/5 (далі - Порядок № 925/5).

Відповідно до п. 3 Порядку № 925/5 грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення. До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; надбавка за вислугу років. До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія. До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: допомога для оздоровлення; матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, спеціального звання, тривалості, інтенсивності та умов проходження служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання особи рядового чи начальницького складу (п. 6 Порядку № 925/5).

Таким чином, суд вважає, що перерахунок пенсії здійснюється з розміру грошового забезпечення військовослужбовця за аналогічною посадою станом на момент здійснення перерахунку, відтак, при перерахунку пенсії повинні враховуватися ті види грошового забезпечення, які існують на сьогодні та виплачуються працюючим військовослужбовцям.

Так, згідно з пунктами 1-12 Розділу ІІ Порядку № 925/5 грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, підвищення посадового окладу, надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби, надбавки фахівцям, які залучаються до підготовки рішень та висновків державних експертів з питань таємниць, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, надбавки за почесні звання, надбавки за спортивні звання, надбавки за кваліфікаційну категорію, доплати за науковий ступінь, доплати за вчене звання.

Як вже зазначено судом вище, відповідач 19.10.2020 року склав та надав позивачу нову довідку №3.1/10954/Явт про розмір грошового забезпечення, проте, зазначена довідка не включала таких складових, як надбавка за роботу з таємними документами - 15%, надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 20% та надбавка за особливо важливі завдання 50%, які позивач отримував до 01.01.2018 року.

Отже, спірними у даній справі є додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував до 01.01.2018 року та не включено відповідачем у нову довідку:

- надбавка за роботу з таємними документами;

- надбавка за оперативно-розшукову діяльність;

- надбавка за особливо важливі завдання.

Щодо надбавки за оперативно-розшукову діяльність, то у діючому Порядку №925/5 відсутній вказаний вид додаткового грошового забезпечення, відтак, відповідно до пункту 5 Порядку № 45, відсутні підстави для включення до грошового забезпечення позивача вказаної надбавки.

Щодо додаткового виду грошового забезпечення - надбавка за роботу з таємними документами, то Порядком № 925/5 даний вид не передбачений.

Водночас, варто зауважити на тому, що відповідно до п. 1 п. 7 Розділу ІІ Порядку №925/5, особам рядового і начальницького складу, які за умовами своєї професійної діяльності постійно працюють з відомостями, що становлять державну таємницю (далі - особи, які працюють в умовах режимних обмежень), виплачується надбавка за службу в умовах режимних обмежень до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації: з відомостями та їх носіями, що мають ступінь секретності «особливої важливості» - 20%; з відомостями та їх носіями, що мають ступінь секретності «цілком таємно» - 15%; з відомостями та їх носіями, що мають ступінь секретності «таємно» - 10%.

Із аналізу нормативно-правових актів, на підставі яких здійснювалася виплата грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, а саме: Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, затверджену наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 07.10.2009 № 222 та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, затверджену наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2018 № 326/5, суд встановив, що вказані акти містили такий вид грошового забезпечення, як надбавка за службу в умовах режимних обмежень, передбачені п. 6 та п. 5 Розділу ІІ вказаних Інструкцій відповідно. Між тим, вказані акти не містили надбавку за роботу з таємними документами.

Так, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, у попередніх редакціях Інструкцій про порядок виплати грошового забезпечення передбачала, що особам рядового і начальницького складу, які постійно працюють з відомостями, що становлять державну таємницю, виплачується надбавка за службу в умовах режимних обмежень до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації: за відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "особливої важливості", - у розмірі 20 відсотків; за відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно", - у розмірі 15 відсотків; за відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "таємно", - у розмірі 10 відсотків.

Таким чином, суд, здійснивши системний аналіз законодавства та дослідивши правову природу такого виду додаткового грошового забезпечення, як надбавка за службу в умовах режимних обмежень, встановив, що у діючому Порядку №925/5 вказана надбавка збережена, при цьому змінилася ін суть, ані назва цієї надбавки. Суд зауважує на тому, що надбавка за службу в умовах режимних обмежень є по своїй суті надбавкою за роботу з таємними документами, тобто з відомостями, що становлять державну таємницю. Відтак, вказаний додатковий вид грошового забезпечення правомірно включено до складу грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача в оновленій довідці. При цьому, варто зазначити, що відсоток надбавки за службу в умовах режимних обмежень є аналогічний відсотку надбавки за роботу з таємними документами, який враховувався до січня 2018 року - 15%.

Відтак, суд вважає необґрунтованим, тому не відхиляє доводи позивача, які полягають у протиправності не включення відповідачем до оновленої довідки такого додаткового виду грошового забезпечення, як надбавка за роботу з таємними документами.

Щодо додаткового виду грошового забезпечення - надбавка за особливо важливі завдання, суд зазначає, що Порядком №925/5 даний вид не передбачений.

Однак, суд відмічає, що відповідно до п. п. 1, 2 п. 5 Розділу ІІ Порядку № 925/5 особам рядового і начальницького складу за рішенням керівника органу чи установи в межах кошторисних призначень встановлюється надбавка за особливості проходження служби у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років. Розмір надбавки за особливості проходження служби визначається залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків особою рядового або начальницького складу за посадою. У разі несвоєчасного або неякісного виконання завдань надбавка скасовується або розмір її зменшується.

Із аналізу нормативно-правових актів, на підставі яких здійснювалася виплата грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, а саме: Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, затверджену наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 07.10.2009 № 222 та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, затверджену наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2018 № 326/5, суд встановив, що вказані акти містили такий вид грошового забезпечення, як надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби, передбачені п. 6 та п. 5 Розділу ІІ вказаних Інструкцій відповідно.

Так, надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби, у попередніх редакціях Інструкцій про порядок виплати грошового забезпечення передбачала, що особам рядового і начальницького складу за рішенням керівника органу чи установи встановлюється надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років. Порядок, умови виплати та розмір надбавки за особливо важливі завдання визначається залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних завдань особою рядового або начальницького складу. У разі несвоєчасного або неякісного виконання завдань надбавка скасовується або розмір її зменшується.

Таким чином, суд, здійснивши системний аналіз законодавства та дослідивши правову природу такого виду додаткового грошового забезпечення, як надбавка за особливо важливі завдання, встановив, що у діючому Порядку №925/5 вказана надбавка збережена, при цьому змінилася не суть, а назва цієї надбавки - надбавка за особливості проходження служби. Відтак, вказаний додатковий вид грошового забезпечення підлягає включенню до складу грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Щодо вимоги позивача про визнання протиправною відмови Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції у підготовці та наданні до ГУ ПФУ в Херсонській області довідки про грошове забезпечення станом на 05.03.2019 року, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".., суд зазначає наступне.

Як підтверджується матеріалами справи, відповідачем було видано 19.10.2020 довідку про розмір грошового забезпечення позивача №3.1./10954/Явт.

Таким чином, уповноваженим органом виконано обов'язок щодо видачі довідки, у зв'язку з чим, вищезазначена вимога не підлягає задоволенню.

Суд зауважує, що у даному випадку, належним способом захисту порушеного права позивача є визнання протиправними дій відповідача щодо видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача без урахування такого додаткового виду грошового забезпечення, як надбавка за особливо важливі завдання - 50% та зобов'язання відповідача підготувати та надати до ГУ ПФУ в Херсонській області нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; надбавка за вислугу років 50%; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 15%; надбавка за особливо важливі завдання 50%, для проведення з 01.04.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії позивача.

Суд також зазначає, що відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із ч. ч. 2, 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно із ч. ч. 1, 2 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ, Суд).

Відповідно до частини першої ст. 17 Закону України від 23.02.2006 № 3477-VI "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію і практику ЄСПЛ як джерело права.

Право на виплати у сфері соціального забезпечення було включено до змісту статті 1 Першого протоколу до Конвенції вперше в рішенні від 16.12.1974 у справі "Міллер проти Австрії", де Суд установив принцип, згідно з яким обов'язок сплачувати внески у фонди соціального забезпечення може створити право власності на частку активів, які формуються відповідним чином. Позиція Суду була підтверджена і в рішенні від 16.09.1996 "Гайгузус проти Австрії", в якому якщо особа робила внески у певні фонди, у тому числі пенсійні, то такі внески є часткою спільних коштів фонду, яка може бути визначена у будь-який момент, що, у свою чергу, може свідчити про виникнення у відповідної особи права власності.

Відмова відповідача в наданні оновленої довідки порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти в цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення ЄСПЛ у справі "Кечко проти України" від 08.11.2005).

Стосовно зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення по справі у десятиденний строк з дати набрання ним законної сили, то суд не вбачає підстав для задоволення цієї вимоги, оскільки у суду відсутні підстави наперед вважати, що відповідач ухилиться від виконання судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач належними та допустимими доказами не довів правомірності своїх дій щодо видачі позивачу оновленої довідки без врахування такої складової, як надбавка за особливо важливі завдання 50%.

Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Розподіл судових витрат суд здійснює за правилами ч. 1 ст. 139 КАС України.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ 40867311, 65017, м. Одеса, вул. Люстдорфська дорога, 9), третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції щодо видачі довідки від 19.10.2020 №3.1/10954/Явт про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 без урахування такого додаткового виду грошового забезпечення, як надбавка за особливо важливі завдання - 50%.

Зобов'язати Південне міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (за посадою заступника начальника з нагляду, безпеки та оперативної роботи Дар'ївської виправної колонії (№10) УДДУ ПВП) станом на 05.03.2019 року, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, а саме: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; надбавка за вислугу років 50%; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 15%; надбавка за особливо важливі завдання 50%, для подання до Головного управління Пенсійного фонду України її Херсонській області та проведення з 01.04.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя С.В. Гомельчук

кат. 112010201