Постанова від 14.12.2020 по справі 675/2204/20

Справа № 675/2204/20

Провадження № 3/675/864/2020

ПОСТАНОВА

14 грудня 2020 року м.Ізяслав

Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Трасковський С.Л., за участю - ОСОБА_1 , розглянувши у розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративні матеріали, що надійшли з Ізяславського відділення поліції Славутського відділу Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , працюючого механіком в КП «Ізяславводоканал», за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

В провадження Ізяславського районного суду Хмельницької області від Ізяславського відділення поліції Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій областінадійшли адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП.

Підставою для його притягнення до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №692096 від 19 листопада 2020 року, складений ДОП Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області Данилюком Б.В.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

За змістом ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Згідно з ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

На момент складання протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №692096 від 19 листопада 2020 року стаття 44-3 КУпАПбула викладена в такій редакції:

«Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Однак, Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СOVID-19)», який набув чинності 21.11.2020 року, було внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема стаття 44-3 доповнена частиною другою такого змісту:

"Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, -

тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Отже, ст.44-3 КУпАП на даний час має дві частини.

Разом з тим, протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 №692096 від 19 листопада 2020 рокуОСОБА_1 ставиться у вину те, що він 19.11.2020 року о 14 год. 12 хв. перебував в службовому кабінеті КП «Ізяславводоканал» без маски індивідуального захисту, що закриває ніс та рот, чим порушив вимоги п.п.1 п.10 постанови Кабінету Міністрів України №641 від 22 липня 2020 року,за що передбачена адміністративна відповідальність за ст.44-3 КУпАП.

Тобто, у вказаному протоколі про адміністративне правопорушення не зазначена відповідна частина статті 44-3 КУпАП, за якою має бути притягнений до відповідальності ОСОБА_1 .

Зазначені недоліки позбавляють суддю можливості належним чином встановити та перевірити обставини справи та прийняти законне та обґрунтоване рішення у справі.

Статтею 8 КУпАПпередбачено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Згідно ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Статтею 278 КУпАП встановлено, що посадова особа, яка розглядає справи про адміністративне правопорушення, вирішує питання, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

За наведених обставин, враховуючи, що вказані недоліки не можуть бути усунуті в ході судового розгляду справи, адміністративні матеріали для усунення виявлених недоліків слід повернути до Ізяславського відділення поліції Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.8, 245, 251, 256, 268, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення направити до Ізяславського відділення поліції Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: С.Л.Трасковський