Рішення від 03.12.2020 по справі 855/32/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

03 грудня 2020 року 14:41 № 855/32/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Кузьменко А.І., за участю секретаря судового засідання Прокопенко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

ОСОБА_2

до Центральної виборчої комісії,

треті особи Щасливцевська сільська рада,

Стрілківська сільська рада

про визнання протиправною та скасування постанови

за участі представників сторін:

від позивачів - Бєрьозка Ю.В.

від відповідача - Кулик А.Ю.,

від третьої особи 1 - не з'явився,

від третьої особи 2 - не з'явився

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 (далі - позивачі) звернулись до Шостого апеляційного адміністративного суду з позовом до Центральної виборчої комісії (далі - відповідач), в якому просять: визнати протиправною та скасувати постанову Центральної виборчої комісії від 08 серпня 2020 року № 160 "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року".

В обґрунтування позовних вимог позивачі вказують, що оскаржуваною постановою від 08 серпня 2020 року № 160, зокрема, призначено перші місцеві вибори сільських, селищних, міських територіальних громад Херсонської області. При цьому, до складу Генічеського району Херсонської області увійшли Іванівська селищна територіальна громада, Нижньосірогозька селищна територіальна громада, Новотроїцька селищна територіальна громада, Геничеська територіальна громада, тоді як Щасливецька та Стрілківська територіальні громади припиняють своє існування, увійшовши до складу Генічеської територіальної громади.

Позивачі вказують, що затвердження перспективного плану та затвердження на його основі переліку адміністративних центрів територіальних громад не є виключними підставами для об'єднання територіальних громад та призначення перших виборів.

Також позивачі вказують на порушення процедури об'єднання територіальних громад у форматі, затвердженому розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 року №474-р та від 12 червня 2020 року №726-р.

В контексті наведеного позивачі вказують на відсутність звернення уповноваженого органу про призначення перших місцевих виборів та порушення відповідачем статті 194 Виборчого кодексу України при прийнятті оскаржуваної постанови.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 14 серпня 2020 року адміністративну справу №855/32/20 передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу №855/32/20 передано на розгляду головуючій судді Кузьменко А.І .

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 жовтня 2020 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання.

Заперечуючи проти задоволення позовних вимог представник відповідача у відзиві на позов зазначає, що 27 липня 2020 року до Центральної виборчої комісії надійшли розпорядження Кабінету Міністрів України про визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад областей від 12 червня 2020 року № 707-730, у тому числі розпорядження № 726-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Херсонської області". Також, Міністерство розвитку громад та територій України листом від 6 серпня 2020 року № 7/34.1/13566-20 за встановленою Центральною виборчою комісією формою (постанова Центральної виборчої комісії від 28 липня 2020 року № 148 "Про форми переліків місцевих рад із зазначенням адміністративно-територіальних одиниць, що входять до їх складу") надіслало відповідно до частини 9 статті 194 Виборчого кодексу України інформацію щодо переліку місцевих рад із зазначенням адміністративно-територіальних одиниць, що входять до їх складу.

З урахуванням наведеного, відповідно до приписів законодавчих актів, ураховуючи звернення уповноважених законом органів, Центральна виборча комісія постановою від 8 серпня 2020 року № 160 призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, у тому числі депутатів Генічеської міської ради Генічеського району Херсонської області та відповідного міського голови у Генічеській міській територіальній громаді Генічеського району Херсонської області.

Представник відповідача наголошує, що відносини, які виникають у процесі добровільного об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, урегульовано Законом України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", який передбачає іншу процедуру призначення перших місцевих виборів. Натомість частиною 1 статті 288 Виборчого кодексу України визначено підстави для проведення перших виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів.

Отже, приймаючи оскаржувану постанову Центральна виборча комісія діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, Законом України "Про Центральну виборчу комісію" та іншими законами України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києві від 10 листопада 2019 року закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті.

Представники третіх осіб письмових пояснень по суті спору не надали, явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, хоча були належним чином повідомлені про час, дату та місце судового розгляду справи.

З урахуванням наведеного вище, в судовому засіданні за згодою представників сторін, які з'явились у судове засідання ухвалено про розгляд справи за відсутності третіх осіб.

В судовому засіданні 03 грудня 2020 року представник позивачів наполягав на задоволенні позову, представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

Постановою Центральної виборчої комісії від 08 серпня 2020 року № 160 "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року" призначено на неділю, 25 жовтня 2020 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів за переліками згідно з додатками 1 - 24.

Згідно додатку 20 до постанови Центральної виборчої комісії від 08 серпня 2020 року № 160 на неділю, 25 жовтня 2020 року, призначено перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад у Херсонській області, зокрема, у Генічеському району - у Іванівський селищній територіальній громаді, Нижньосірогозькій селищній територіальній громаді, Новотроїцькій селищній територіальній громаді, Новотроїцькій селищній територіальній громаді.

Так, відповідно до наявних матеріалів справи ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстровані у Генічеському районі Херсонської області.

З урахуванням того, що оскаржуваною постановою призначено перші вибори депутатів у Генічеському районі Херсонської області, суд вважає, що позивачі є учасниками правовідносин, врегульованих оскаржуваною постановою.

Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Центральна виборча комісія є постійно діючим колегіальним державним органом, який діє на підставі Конституції України та законів України і наділений повноваженнями щодо організації підготовки проведення, зокрема, виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів в порядку та в межах, встановлених законами Y країни.

Частиною 1 статті 2, частиною 2 статті 16, пунктами 1 - 5 статті 17 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" визначено, що відповідно до покладених повноважень Центральна виборча комісія, зокрема, забезпечує дотримання передбачених Конституцією України та Законами України принципів і засад виборчого і референдумного процесів, реалізацію виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі, однакове застосування законодавства України про вибори і референдуми на всій території України, здійснює контроль за додержанням вимог законодавства України про вибори і референдуми, приймає роз'яснення і рекомендації з питань застосування законодавства України про вибори і референдуми.

Відповідно до пункту 20 частини 1 статті 92 Конституції України організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.

Спеціальним нормативно-правовим актом, що визначає основні засади, організацію і порядок проведення місцевих виборів є Виборчий кодекс України (далі - Кодекс), який набрав чинності з 1 січня 2020 року та підпунктом 3 пункту 2 розділу ХХХХИ "Прикінцеві та перехідні положення" визнав таким, що втратив чинність Закон України "Про місцеві вибори", крім положень стосовно організації та проведення повторних, проміжних, додаткових виборів і заміщення депутатів, обраних у багатомандатному виборчому окрузі, повноваження яких достроково припинені, що діють до наступних чергових або позачергових виборів депутатів місцевих рад.

Так, згідно з частиною 1 статті 1 Кодексу, вибори в Україні є основною формою народного волевиявлення, способом безпосереднього здійснення влади Українським народом.

Згідно статті 194 Кодексу, місцеві вибори можуть бути черговими, позачерговими, повторними, проміжними, першими та додатковими.

Рішення про призначення чергових виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів приймається Верховною Радою України.

Чергові місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за дев'яносто днів до дня виборів (частина 1 статті 195 Кодексу).

Постановою Верховної Ради України від 15 липня 2020 року № 795-ІХ "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" на неділю, 25 жовтня 2020 року, призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (крім визначених пунктами 2 і 3 цієї Постанови).

Пунктом 5 зазначеної вище Постанови визначено, що чергові місцеві вибори не проводяться у разі призначення перших виборів депутатів відповідних місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня 2020 року.

16 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" № 562-ІХ, згідно з підпунктом 2 пункту 2 розділу "Прикінцеві положення" якого у 2020 році перші місцеві вибори депутатів сільських, селищних, міських рад і відповідних сільських, селищних, міських голів територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, проводяться одночасно з черговими місцевими виборами 2020 року.

Згідно з частиною 7 статті 194, частиною 5 статті 195 Кодексу перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів призначаються Центральною виборчою комісією за відповідним зверненням уповноваженого органу не пізніше ніж за сімдесят днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за п'ятдесят днів до дня перших місцевих виборів.

В контексті наведеного суд зауважує, що Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" розділ V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" доповнено пунктом 7, згідно з яким до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад здійснює Кабінет Міністрів України.

Такі рішення Кабінету Міністрів України подаються до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших місцевих виборів депутатів сільських, селищних, міських рад і сільських, селищних, міських голів відповідних територіальних громад.

За змістом підпунктів 3, 4 пункту 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" вибори депутатів сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі Закону, не проводяться, а повноваження таких рад та сільських, селищних, міських голів припиняються в день набуття повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних на перших місцевих виборах у 2020 році відповідно до підпункту 2 вказаного пункту.

Частиною 1 статті 49 та частиною 2 статті 52 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" визначено, що акти Кабінету Міністрів України, є обов'язковими для виконання та набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо цими розпорядженнями не встановлено пізніший термін набрання ними чинності.

Так, розпорядженням Кабінету Міністрів України "Про визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад областей" від 12 червня 2020 року № 707-730 відповідно до абзацу першого пункту 71 розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено адміністративні центри та затвердити території територіальних громад Київської області згідно з додатком.

Також, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 726-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Херсонської області" Кабінетом Міністрів України до переліку територіальних громад Херсонської області включено Генічеську міську територіальну громаду з адміністративним центром у м. Генічеськ, до складу якої увійшли Генічеська, Новогригорівська, Новодмитрівська, Новоіванівська, Новоолексіївська, Озерянська, Павлівська, Партизанська, Петрівська, Плавська, Привільненська, Рівненська, Сокологірненська, Стокопанівська, Стрілківська, Фрунзенська, Червонська, Чонгарська, Щасливцівська, Щорсівська територіальні громади (населені пункти).

Суд наголошує, що і станом на час прийняття оскаржуваної постанови, і станом на час розгляду справи в суді розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 707-730 та від 12 червня 2020 року № 726-р є чинними.

Згідно з абзацом 1 частини 1 статті 288 Кодексу перші вибори депутатів, сільських, селищних, міських голів призначаються в разі об'єднання територіальних громад, утворення нових адміністративно-територіальних одиниць, інших змін адміністративно-територіального устрою або змін, у результаті яких утворюється новий орган місцевого самоврядування.

Частиною 7 статті 194, частиною 5 статті 195 Кодексу визначено, що перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів призначаються Центральною виборчою комісією за відповідним зверненням уповноваженого органу не пізніше ніж за сімдесят днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за п'ятдесят днів до дня перших місцевих виборів.

Відповідно до частини 9 статті 194 Кодексу центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну регіональну політику, державну політику у сфері розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою, не пізніш як за сто десять днів до дня голосування на чергових місцевих виборах надає Центральній виборчій комісії за встановленою нею формою інформацію щодо переліку місцевих рад із зазначенням адміністративно-територіальних одиниць, що входять до їх складу, в кожній області України, а також в Автономній Республіці Крим.

Судом встановлено, що Міністерство розвитку громад та територій України листом від 6 серпня 2020 року № 7/34.1/13566-20 надіслало до Центральної виборчої комісії відповідно до частини 9 статті 194 Кодексу інформацію щодо переліку місцевих рад із зазначенням адміністративно-територіальних одиниць, що входять до їх складу, зокрема, переліком передбачено, що до складу Генічеської міської територіальної громади Херсонської області входять м.Генічеськ, смт Новоолексіївка, смт Рикове, с.Азовське, с.Атамань, с.Бойове, с.Велетнівка, с.Веснянка, с.Виноградний Клин, с.Вікторівка, с.Вільне, с.Володимирівка, с.Гайове, с.Генічеська Гірка, с.Гордієнківці, с.Догмарівка, с.Драгоманове, с.Запорожець, с.Зелений Гай, с.Люблинка, с.Макшіївка, с.Малинівка, с.Миколаївка, с.Москаленка, с.Муравейник, с.Нова Праця, с.Новий Азов, с.Новий Мир, с.Новий Світ, с.Новий Труд, с.Новогригорівка, с.Новодмитрівка, с.Новоєфремівка, с.Новоіванівка, с.Озеряни, с.Олексіївка, с.ГІавлівка, С.Перекоп, с.Петрівка, с.Плавське, с.Попівка, с.Придорожнє, с.Приморське, с.Пробудження, с.Пчілка, с.Рівне, с.Роздолля, с.Салькове, с.Семихатка, с.Сергіївка, с.Сокологірне, с.Стокопані, с.Стрілкове, с.Херсонське, с.Червоне, с.Чернігівка, с.Чонгар, с.Щасливцеве, с.Якимівка, с.Ярошик, с.Ясна Поляна, с-ще Залізничне, с-ще Комунарське, с-ще Ногайське, с-ще Привільне, с-ще Приозерне, с-ще Сиваш, с-ще Таврійське, органами місцевого самоврядування цієї громади є Генічеський міський голова та Генічеська міська рада Генічеського району.

Суд зауважує, що інформація Міністерства розвитку громад та територій України викладена в листі від 6 серпня 2020 року № 7/34.1/13566-20 щодо переліку місцевих рад із зазначенням адміністративно-територіальних одиниць, що входять до їх складу відповідає формі, встановленій постановою Центральної виборчої комісії від 28 липня 2020 року № 148 "Про форми переліків місцевих рад із зазначенням адміністративно-територіальних одиниць, що входять до їх складу".

Суд наголошує, що постанови Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 707-730 та від 12 червня 2020 року № 726-р не є предметом розгляду даної справи, отже суд не приймає до уваги доводи позивачів щодо відсутності підстав для об'єднання територіальних громад.

В контексті наведеного суд зазначає, що правовідносини, які виникають у процесі добровільного об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, урегульовано Законом України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", який передбачає іншу процедуру призначення перших місцевих виборів, ніж та, за якою прийнято оскаржувану постанову.

Так, статтею 7 указаного Закону передбачено, що перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів призначаються Центральною виборчою комісією за зверненнями Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністрацій.

Процедуру призначення Комісією перших виборів депутатів, сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів за результатами розгляду звернень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністрацій щодо призначення таких виборів унормовано Порядком призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів, затвердженим постановою Комісії від 29 листопада 2018 року № 234, пунктом 1 якого визначено, що за зверненнями, які відповідають вимогам Конституції України, законів України, зазначеного Порядку, а також з огляду на те, що вирішення питання стосовно призначення перших місцевих виборів на певну дату належить до виключних повноважень Центральної виборчої комісії, Комісія за наявності відповідних бюджетних асигнувань для організації підготовки та проведення місцевих виборів призначає перші місцеві вибори не пізніше ніж за сімдесят днів до дня таких виборів, як правило, на останню неділю квітня, останню неділю жовтня, будь-яку неділю грудня, крім останньої.

Як зазначено вище, 16 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" № 562-ІХ та передбачила процедуру утворення територіальних громад.

Відповідно до частини 1 статті 288 Виборчого кодексу України перші вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів проводяться у разі: об'єднання територіальних громад, утворення нових адміністративно-територіальних одиниць, інших змін адміністративно-територіального устрою змін, в результаті яких утворюється новий орган місцевого самоврядування.

З системного аналізу викладеного вбачається, що Центральна виборча комісія постановою від 8 серпня 2020 року № 160 призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, у тому числі депутатів Генічеської міської ради Генічеського району Херсонської області та відповідного міського голови у Генічеській міській територіальній громаді Генічеського району Херсонської області на підставі постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX "Про утворення та ліквідацію районів", постанов Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 707-730 та від 12 червня 2020 року № 726-р наданих Міністерством розвитку громад та територій України листом від 6 серпня 2020 року № 7/34.1/13566-20, тобто відповідно до згадуваних норм Кодексу та Закону України "Про Центральну вибору комісію".

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно вимог частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем як суб'єктом владних повноважень покладений на нього обов'язок доказування правомірності прийняття оскаржуваної постанови з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, виконано, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог та системного аналізу положень законодавства України, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову

Зважаючи, що у задоволенні позову сторони відмовлено, а іншими учасниками справи судові витрати не понесені, - судові витрати не підлягають розподілу відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 72-77, 139, 143, 241-243, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 відмовити.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя А.І. Кузьменко

Повний текст рішення виготовлено 14 грудня 2020 року.