Рішення від 14.12.2020 по справі 640/23472/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2020 року м. Київ № 640/23472/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шевченко Н.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Кріогенсервіс» до Головного управління ДПС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

УСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Кріогенсервіс» (позивач, ТОВ «Кріогенсервіс») до Головного управління ДПС у Київській області (відповідач, ГУ ДПС у Київській області), в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0143095404 від 08.11.2019;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0142955404 від 08.11.2019;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0143385404 від 08.11.2019;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0143795404 від 08.11.2019;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0143625404 від 08.11.2019;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0144175404 від 08.11.2019.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що при винесенні оскаржуваних податкових повідомлень-рішень відповідачем не взято до уваги факт арешту за рішеннями судів коштів платника податків на рахунках в банках, а також СЕА ПДВ платника. Додатково зазначає про те, що частина акту перевірки стосується реєстрації податкових накладних, складених та зареєстрованих поза межами періоду, що перевірявся.

У відзиві відповідач акцентує увагу на порядку реєстрації розрахунків коригування та відповідальності за недотримання граничних строків реєстрації.

Вивчивши наявні у матеріалах справи документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, суд зазначає наступне.

ТОВ «Кріогенсервіс» перебуває на обліку в ГУ ДПС у Київській області та зареєстрований платником податку на додану вартість.

ГУ ДФС у Київській області проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН ТОВ «Кріогенсервіс» за період з 01.01.2017 по 31.07.2019, результати якої оформлено актом № 92/10-36-54-04/21543199 від 27.09.2019.

За результатами згаданої перевірки виявлено порушення граничних строків реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних, перелік яких визначено в акті перевірки (том. 1 а. с. 25-101).

На підставі акта перевірки № 92/10-36-54-04/21543199 від 27.09.2019 ГУ ДПС у Київській області винесено податкові повідомлення-рішення:

- № 0143095404 від 08.11.2019, яким застосовано штрафну санкцію в розмірі 112 560,63 грн;

- № 0142955404 від 08.11.2019, яким застосовано штрафну санкцію в розмірі 110 425,53 грн;

- № 0143385404 від 08.11.2019, яким застосовано штрафну санкцію в розмірі 87 469,19 грн;

- № 0143795404 від 08.11.2019, яким застосовано штрафну санкцію в розмірі 130 178,22 грн;

- № 0143625404 від 08.11.2019, яким застосовано штрафну санкцію в розмірі 65 466,26 грн;

- № 0144175404 від 08.11.2019, яким застосовано штрафну санкцію в розмірі 115 343,39 грн.

Позивач не погодився із винесеними рішеннями та звернувся із адміністративним позовом до суду. Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частинами 1- 2 ст. 7 КАС України встановлено, що суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах (пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПК України).

Відповідно до п. 76.1 ст. 76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Пунктом 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної (ПН)/розрахунку коригування (РК) відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Таким чином, Податковим кодексом України встановлено право контролюючого органу за результатами опрацювання податкової накладної/розрахунку коригування, за умови дотримання платником податків встановлених вимог зареєструвати, зупинити реєстрацію або не прийняти ПН/РК, про що повідомляється квитанцією.

Також п. 201.10 ст. 201 ПК України встановлені граничні строки реєстрації ПН/РК.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відповідно до п. 1201.1 ст. 1201 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Таким чином, для ПН/РК встановлюється строк для обов'язкової реєстрації в ЄРПН, за порушення якого передбачено накладення штрафу. Стаття 1201 ПК України регламентує пропуск визначених строків як податкове правопорушення.

Визначення згаданого поняття містить п. 109.1 ст. 109 ПК України, відповідно до якої податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Кваліфікацію дії або бездіяльності як податкове правопорушення ПК України пов'язує з необхідністю встановити протиправність такої дії або бездіяльності.

У випадку з ПН/РК протиправною може бути бездіяльність, яка полягає у їх не реєстрації в установлений проміжок часу. При цьому, за загальним правилом, визнання дії або бездіяльності протиправним має включати встановлення суб'єктивної сторони.

У виявлених відповідачем порушеннях, питання суб'єктивної сторони полягає у тому, чи була допущена бездіяльність через волю платника податку або у зв'язку з недотримання ним належної обачності, та чи присутні сторонні об'єктивні чинники, які могли вплинути на виконання таким платником його обов'язку.

Як зазначає позивач, що також встановлено судом, ухвалами Київського районного суду міста Одеси від 05.12.2018 накладені арешти на кошти позивача, які знаходяться на рахунках, відкритих у Державній казначейській служби України, АТ «Райффайзен банк Аваль», АТ «Прокредит Банк».

Ухвалою Одеського апеляційного суду від 31.01.2019 скасовано ухвалу Київського районного суду міста Одеси від 05.12.2018, якою накладено арешт на рахунки, відкриті у Державній казначейській служби України.

У згаданий період, позивач був позбавлений можливості виконати зобов'язання з перерахуванням суми ПДВ одночасно з реєстрацією ПН/РК, як того вимагає п. 2001.4 ст. 2001 ПК України.

Окрім того, ухвалою Печерського районного суду міста Києві від 12.06.2019 накладено арешт на кошти, які перебувають на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміт ПДВ).

У подальшому, ухвалою Печерського районного суду міста Києві від 19.07.2019 згаданий арешт скасовано, про що до Державної фіскальної служби України подано лист від 01.08.2019.

Наведені обставина не досліджувалась контролюючим органом та, за висновком суду, були об'єктивними причиною неможливості реєструвати ПН/РК в ЄРПН вчасно у періоди з 05.12.2018 по 31.01.2019 та з 12.06.2019 по 01.08.2019.

Окрім того, судом встановлено, що деякі з податкових накладних, за несвоєчасність реєстрації яких накладено штрафи оскаржуваними ППР, зареєстровані в ЄРПН після 31.07.2019.

Оскільки період перевірки становить з 01.01.2017 по 31.07.2019, підстави для накладення відповідних штрафів у відповідача були відсутні.

Порушені строки реєстрації ПН/РК, зареєстрованих позивачем після 31.07.2019 можуть бути предметом іншої камеральної перевірки.

За висновком суду, оскаржуваними ППР безпідставно нараховано штрафи за порушення строків реєстрації податкових накладних, граничний строк реєстрації яких припадав на згадані періоди, оскільки недотримання такого строку за обставин, що мали об'єктивний вплив на виконання платником своїх обов'язків, не створює складу податкового правопорушення, встановлення якого є первинним при вирішенні питання про застосування санкцій.

Відтак, для дефініювання наведеного, штрафні санкції, що застосовані за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, граничний строк реєстрації яких спливав у періоди з 05.12.2018 по 31.01.2019 та з 12.06.2019 по 01.08.2019, а також накладні, зареєстровані після 31.07.2019, слід визнати протиправними.

Перевіряючи розрахунки штрафних санкцій до оскаржуваних ППР, судом встановлено, що граничний строк реєстрації більшості податкових накладних спливав саме у згадані періоди.

Виходячи зі зворотного, контролюючим органом правомірно застосовано штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію наступних податкових накладних:

у ППР № 0144175404 від 08.11.2019:

- № 5874 від 01.02.2019 - 75,90 грн;

- № 5853 від 21.02.2019 - 3 грн;

- № 5847 від 27.02.2019 - 4,17 грн;

- № 5855 від 25.02.2019 - 11,51 грн;

- № 5820 від 28.02.2019 - 36,17 грн;

- № 5854 від 21.02.2019 - 119,32 грн;

- № 5863 від 13.02.2019 - 32 грн;

- № 5867 від 25.02.2019 - 2,57 грн;

- № 5839 від 27.02.2019 - 8,25 грн;

- № 5866 від 19.02.2019 - 18,08 грн;

- № 5864 від 28.02.2019 - 9,40 грн;

- № 107 від 14.02.2019 - 0,17 грн;

- № 5873 від 07.02.2019 - 7,67 грн;

- № 5862 від 22.02.2019 - 100 грн;

- № 143 від 08.05.2019 - 29,79 грн;

- № 29 від 16.01.2019 - 0,33 грн;

- № 5810 від 15.02.2019 - 1,25 грн;

- № 5816 від 15.02.2019 - 10,77 грн;

- № 59 від 05.02.2019 - 5,87 грн;

- № 5770 від 01.02.2019 - 37,50 грн;

- № 70 від 06.02.2019 - 1,33 грн;

- № 5764 від 15.02.2019 - 83,33 грн;

- № 5759 від 12.02.2019 - 2,50 грн;

- № 5809 від 15.02.2019 - 16,67 грн;

- № 5817 від 13.02.2019 - 4 грн;

- № 5781 від 14.02.2019 - 1,88 грн;

- № 5777 від 01.02.2019 - 13,28 грн;

- № 5815 від 07.02.2019 - 5, 48 грн;

- № 5831 від 12.02.2019 - 118,35 грн;

- № 5819 від 12.02.2019 - 23,23 грн;

- № 3515 від 12.02.2019 - 75,75 грн;

- № 5802 від 13.02.2019 - 0,67 грн;

- № 5757 від 01.02.2019 - 1,07 грн;

- № 5758 від 12.02.2019 - 66,20 грн;

- № 6325 від 18.03.2019 - 48,30 грн;

- № 6308 від 07.03.2019 - 11,67 грн;

- № 5886 від 13.02.2019 - 3,67 грн;

- № 2964 від 14.03.2019 - 10,60 грн;

- № 6270 від 14.03.2019 - 75 грн;

- № 6280 від 05.03.2019 - 40 грн;

- № 6299 від 15.03.2019 - 2 грн;

- № 6268 від 04.03.2019 - 6,98 грн;

- № 6281 від 05.03.2019 - 40 грн;

- № 5844 від 07.02.2019 - 40 грн;

- № 5871 від 20.02.2019 - 4 грн;

- № 5865 від 28.02.2019 - 23,36 грн;

- № 94 від 22.02.2019 - 11,67 грн;

- № 2242 від 10.04.2019 - 118,44 грн;

- № 5882 від 12.02.2019 - 68 грн;

- № 2250 від 10.04.2019 - 7,45 грн;

- № 125 від 03.04.2019 - 0,20 грн;

- № 2239 від 10.04.2019 - 7,59 грн;

- № 5027 від 29.01.2019 - 13,94 грн;

- № 3752 від 31.01.2019 - 20.80 грн;

- № 5021 від 25.01.2019 - 138,50 грн;

- № 5022 від 25.01.2019 - 6 грн;

- № 5019 від 28.01.2019 - 3,22 грн;

- № 6394 від 22.04.2019 - 648,33 грн;

- № 6921 від 07.05.2019 - 46,67 грн;

- № 6309 від 31.03.2019 - 6 грн;

- № 4123 від 24.01.2019 - 29,17 грн;

- № 5870 від 01.02.2019 - 9,48 грн;

- № 5870 від 01.02.2019 - 9,48 грн;

- № 5818 від 18.02.2019 - 5,79 грн;

- № 5851 від 18.02.2019 - 42,33 грн;

- № 5843 від 12.02.2019 - 16,67 грн;

- № 5845 від 21.02.2019 - 13,69 грн;

- № 5837 від 27.02.2019 - 4,15 грн;

- № 5345 від 05.02.2019 - 81,75 грн;

- № 2962 від 14.03.2019 - 1,10 грн;

- № 5880 від 21.02.2019 - 50,40 грн;

- № 5020 від 31.01.2019 - 80 грн;

- № 5010 від 28.01.2019 - 5,20 грн;

- № 5011 від 28.01.2019 - 36,73 грн;

- № 5015 від 31.01.2019 - 17,60 грн;

- № 5012 від 26.01.2019 - 8,67 грн;

- № 5028 від 22.01.2019 - 16,40 грн;

- № 3754 від 24.01.2019 - 60 грн;

- № 5023 від 29.01.2019 - 366,67 грн;

- № 5013 від 30.01.2019 - 8,40 грн;

- № 5017 від 28.01.2019 - 4,55 грн;

- № 5029 від 22.01.2019 - 1 грн;

- № 5014 від 29.01.2019 - 8,40 грн;

- № 5009 від 25.01.2019 - 97 грн;

- № 5018 від 25.01.2019 - 43,33 грн;

- № 5024 від 22.01.2019 - 8 грн;

- № 5881 від 11.02.2019 - 5 грн;

- № 5883 від 15.02.2019 - 360 грн;

- № 5877 від 01.02.2019 - 79,20 грн;

- № 5879 від 13.02.2019 - 66,67 грн;

- № 5878 від 27.02.2019 - 10,67 грн;

- № 5884 від 27.02.2019 - 37,6 грн;

Загалом - 3914,95 грн правомірно нарахованих штрафних санкцій;

у ППР № 0143795404 від 08.11.2019:

- № 6306 від 29.03.2019 - 88 грн;

- № 5859 від 27.02.2019 - 12,80 грн;

- № 5846 від 21.02.2019 - 13,69 грн;

Загалом - 114,49 грн правомірно нарахованих штрафних санкцій;

у ППР № 0143095404 від 08.11.2019:

- № 6155 від 12.07.2018 - 35,70 грн;

- № 6162 від 12.07.2018 - 6,080 грн;

- № 6166 від 30.07.2018 - 10 грн;

- № 6164 від 31.07.2018 - 166, 67 грн;

- № 6165 від 31.07.2018 - 97,33 грн;

- № 6529 від 14.11.2018 - 5,33 грн;

- № 6526 від 14.11.2018 - 21 грн;

- № 6381 від 12.04.2019 - 7,56 грн;

- № 2241 від 10.04.2019 - 19,74 грн;

- № 6374 від 01.04.2019 - 20,83 грн;

- № 5538 від 11.04.2019 - 12,91 грн;

- № 6375 від 08.04.2019 - 45,57 грн;

- № 5537 від 11.04.2019 - 12,91 грн;

- № 2247 від 10.04.2019 - 27,89 грн;

- № 2240 від 10.04.2019 - 40,54 грн;

- № 2245 від 10.04.2019 - 53,39 грн;

- № 2836 від 27.02.2019 - 7.50 грн;

- № 5852 від 28.02.2019 - 22,81 грн;

- № 5842 від 14.02.2019 - 254,66 грн;

- № 5840 від 21.02.2019 - 169,83 грн;

- № 5862 від 15.02.2019 - 42 грн;

- № 5854 від 25.02.2019 - 6, 54 грн;

- № 5868 від 04.02.2019 - 29,67 грн;

- № 5838 від 15.02.2019 - 23 грн;

- № 5869 від 07.02.2019 - 9,50 грн;

- № 5856 від 13.02.2019 - 25,33 грн;

- № 5483 від 15.02.2019 - 0.83 грн;

- № 5972 від 14.02.2019 - 10,67 грн;

- № 5776 від 15.02.2019 - 14 грн;

- № 5766 від 12.02.2019 - 2,50 грн;

- № 5750 від 12.02.2019 - 19,65 грн;

- № 5778 від 15.02.2019 - 9,20 грн;

- № 5797 від 05.02.2019 - 0,92 грн;

- № 5788 від 08.02.2019 - 3,30 грн;

- № 5782 від 14.02.2019 - 19,33 грн;

- № 5796 від 14.02.2019 - 1,40 грн;

- № 5754 від 14.02.2019 - 11,70 грн;

- № 5792 від 05.02.2019 - 25,20 грн;

- № 5751 від 07.02.2019 - 20,33 грн;

- № 5794 від 12.02.2019 - 14,08 грн;

- № 5485 від 13.02.2019 - 16,67 грн;

- № 113 від 14.02.2019 - 4 грн;

Загалом - 1348,07 грн правомірно нарахованих штрафних санкцій;

у ППР № 0142955404 від 08.11.2019:

- № 5739 від 03.08.2017 - 18,33 грн;

- № 5 від 25.10.2018 - 1,30 грн;

- № 3082 від 16.10.2018 - 15,13 грн;

- № 3081 від 16.10.2018 - 15,13 грн;

- № 3069 від 16.10.2018 - 69,27 грн;

- № 3113 від 16.10.2018 - 61,6 грн;

- № 2811 від 16.10.2018 - 30 грн;

- № 2806 від 16.10.2018 - 28,89 грн;

- № 3071 від 16.10.2018 - 15,13 грн;

- № 2884 від 16.10.2018 - 113,33 грн;

- № 3092 від 16.10.2018 - 10,40 грн;

- № 2940 від 16.10.2018 - 49,40 грн;

- № 2928 від 16.10.2018 - 345 грн;

- № 6542 від 24.10.2018 - 14,92 грн;

- № 6545 від 31.10.2018 - 42 грн;

- № 6549 від 31.10.2018 - 69,33 грн;

- № 6546 від 31.10.2018 - 52,50 грн;

- № 6547 від 31.10.2018 - 55,50 грн;

- № 6544 від 31.10.2018 - 10 грн;

- № 6543 від 31.10.2018 - 5,83 грн;

- № 6548 від 31.10.2018 - 5,83 грн;

- № 5869 від 06.06.2018 - 5 грн;

- № 5870 від 06.06.2018 - 5 грн;

- № 6069 від 27.08.2018 - 49,80 грн;

- № 6070 від 27.08.2018 - 110 грн;

- № 4922 від 13.09.2018 - 29,17 грн;

- № 6067 від 13.08.2018 - 4,70 грн;

- № 5092 від 05.03.2018 - 219,08 грн;

- № 3696 від 26.03.2018 - 2,51 грн;

- № 1235 від 07.08.2018 - 25,87 грн;

- № 3500 від 17.09.2018 - 100 грн;

- № 4941 від 06.02.2018 - 45,79 грн;

- № 1634 від 09.02.2018 - 108,33 грн;

- № 1397 від 08.02.2018 - 8,33 грн;

- № 6158 від 10.07.2018 - 51,67 грн;

- № 6146 від 10.07.2018 - 8,25 грн;

- № 6152 від 06.07.2018 - 165,27 грн;

- № 6149 від 06.07.2018 - 140,50 грн;

- № 531 від 03.07.2018 - 21,45 грн;

- № 532 від 03.07.2018 - 33 грн;

- № 6150 від 11.07.2018 - 750 грн;

- № 6156 від 11.07.2018 - 0,68 грн;

- № 6151 від 12.07.2018 - 150 грн;

Загалом - 3076,09 грн правомірно нарахованих штрафних санкцій.

Таким чином, оскаржуваними ППР нараховано штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію ПН, граничний строк яких припадав на згадані періоди об'єктивної неможливості реєструвати їх в ЄРПН, або період їх реєстрації виходив за межі періоду, що перевірявся.

Проаналізувавши розрахунки до оскаржуваних ППР, суд дійшов висновку про наступне:

- ППР № 0143095404 від 08.11.2019, яким нараховано штрафну санкцію в розмірі 112 560,63 грн, правомірне в частині застосування штрафу в розмірі 1348,07 грн. Натомість, в частині штрафу в розмірі 111 212,56 грн є протиправним та підлягає скасуванню;

- ППР № 0142955404 від 08.11.2019, яким нараховано штрафну санкцію в розмірі 110 425,53 грн, правомірне в частині застосування штрафу в розмірі 3076,09 грн. Натомість, в частині штрафу в розмірі 107 349,54 грн є протиправним та підлягає скасуванню;

- ППР № 0143385404 від 08.11.2019, яким нараховано штрафну санкцію в розмірі 87 469,19 грн, є протиправним та підлягає скасуванню повністю;

- ППР № 0143795404 від 08.11.2019, яким нараховано штрафну санкцію в розмірі 130 178,22 грн, правомірне в частині застосування штрафу в розмірі 114,49 грн. Натомість, в частині штрафу в розмірі 130 063,73 грн є протиправним та підлягає скасуванню;

- ППР № 0143625404 від 08.11.2019, яким нараховано штрафну санкцію в розмірі 65 466,26 грн, є протиправним та підлягає скасуванню повністю;

- ППР № 0144175404 від 08.11.2019, яким нараховано штрафну санкцію в розмірі 115 343,39 грн, правомірне в частині застосування штрафу в розмірі 3914,95 грн. Натомість, в частині штрафу в розмірі 111 428,05 грн є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 ст. 77 КАС України).

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 90 КАС України Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.

Зважаючи на те, що позивачем підтверджені обставини об'єктивної неможливості виконувати регламентований ПК України обов'язок у певні проміжки часу, звертаючи увагу відповідача на відсутність будь-яких релевантних тверджень, що стосуються предмета позову в поданому відзиві, перевіривши всі наявні матеріали справи, позовні вимоги слід задовольнити частково.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Позивачем заявлено вимоги майнового характеру на суму 621 443,35 грн, за що сплачено 10453,92 грн. Належною до сплати сумою судового збору за подання даного позову є 9321,65 грн (621 443,35 грн * 1,5 %). Таким чином, 1132,27 грн є надміру сплаченими та підлягають поверненню в окремому порядку.

Оскаржувані ППР правомірні на суму 8453,60 грн, а протиправні - на 612 989,75 грн, що у відсотковому співвідношенні становить 1,36 % та 98,64% відповідно.

Отже, відшкодуванню судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає 9194,87 грн (9321,65 грн * 98,64 %).

Керуючись статтями 77, 90, 139, 241- 247, 255, 293, 295- 297 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Кріогенсервіс» задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0143095404 від 08.11.2019 в частині застосування штрафу в розмірі 111 212,56 грн.

3. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0142955404 від 08.11.2019 в частині застосування штрафу в розмірі 107 349,54 грн.

4. Визнати протиправним та повністю скасувати податкове повідомлення-рішення № 0143385404 від 08.11.2019.

5. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0143795404 від 08.11.2019 в частині застосування штрафу в розмірі 130 063,73 грн.

6. Визнати протиправним та повністю скасувати податкове повідомлення-рішення № 0143625404 від 08.11.2019.

7. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0144175404 від 08.11.2019 в частині застосування штрафу в розмірі 111 428,05 грн.

8. У задоволенні позовних вимог в іншій частині відмовити.

9. Стягнути витрати зі сплати судового збору на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Кріогенсервіс» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Київській області у розмірі 9194,87 (дев'ять тисяч дев'яносто чотири) гривні, 87 копійок.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма «Кріогенсервіс» (вул. Київська, 29-К, с. Петрівське, Київська обл., 08132, код ЄДРПОУ: 21543199).

Відповідач: Головне управління ДПС в Київській області (вул. Народного ополчення, 5А, м. Київ, код ЄДРПОУ: 43141377).

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 255 КАС України та може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295- 297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Суддя

Інформація заборонена для оприлюднення згідно з пунктом чотири частини першої статті 7 Закону України "Про доступ до судових рішень"