Рішення від 14.12.2020 по справі 520/14756/2020

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

14 грудня 2020 року № 520/14756/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кухар М.Д., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 40108599), третя особа: Харківський національний університет внутрішніх справ (проспект Льва Ландау, буд. 27,м. Харків,61080, код ЄДРПОУ 08571096) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

-визнати протиправними дії ГУНП в Харківській області щодо не зарахування періоду з 07.11.2015 року що 01.03.2016 включно року до стажу служби ОСОБА_1 в поліції на день звільнення, для встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, у календарному обчисленні та для призначенні пенсії, для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби;

-зобов'язати управління Національної поліції в Харківській області зарахувати до стажу служби (вислуги років) ОСОБА_1 в поліції на день звільнення для встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, у календарному обчисленні та для призначенні пенсії, для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби період з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року включно та здійснити перерахунок стажу служби ОСОБА_1 в поліції на день звільнення для встановлення надбавки за вислугу, років, надання додаткової оплачуваної відпустки, у календарному обчисленні та для призначенні пенсії, для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби з урахуванням періоду з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року включно.

В обґрунтування позовної заяви позивач зазначив, що 30 вересня 2020 року при ознайомленні з наказом про звільнення (наказ ГУНП в Харківській області від 28.09.2020 №308 о/с) та розрахунком вислуги років для призначення пенсії, складеним ГУНП в Харківській області, позивачу стало відомо, що період роботи позивача з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року не зараховано до стажу служби (вислуги років) в поліції. Вважає, що з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року він відносився до категорії осіб, перелічених в ч. 15 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про національну поліцію», якими закріплено, що працівники міліції, які на день набрання чинності Законом мали календарну вислугу не менше 5 років та продовжили службу в Міністерстві внутрішніх справ України або поліції (їх територіальних органах, закладах та установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями (а в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах), після досягнення вислуги років, що дають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України «Про пенсійне убезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2020 року відкрито спрощене провадження по справі.

Встановлено строк відповідачу для подання до суду відзиву на адміністративний позов разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову протягом п'ятнадцяти днів з дня одержання копії ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного провадження у справі.

Встановлено строк позивачу для подання до суду відповіді на відзив протягом трьох днів з дня отримання ним відзиву.

Встановлено строк відповідачу для подання до суду заперечення на відповідь позивача протягом трьох днів з дня отримання відповіді позивача на відзив.

Представником відповідача, надано відзив на позовну заяву, в якому він зазначив, що зарахування до стажу роботи період роботи позивача, з 07.11.2015 по 29.02.2016 у навчальному закладі - ХНУВС, на посаді доцента кафедри, не може бути зарахований до стажу служби в поліції для встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки та обрахування у календарному обчислені, так як не відповідає видам служби визначеним у частині 2 статті 78 Закону № 580-VIII. З наведених підстав представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Третя особа правом надання пояснень, у строк, що встановлений судом, не скористався.

Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на вказане вище, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , проходив службу в ОВС з 14.08.1995 по 06.11.2015.

З 07.11.2015 наказом ХНУВС від 11.12.2015 № 223о/с був призначений на посаду доцента кафедри ХНУВС.

Наказом ХНУВС від 26.02.2016 № 51 о/с позивач був прийнятий на службу в поліцію з 01.03.2016 на посаду доцента кафедри ХНУВС з присвоєнням спеціального звання «підполковник поліції».

Наказом ГУНП в Харківській області від 11.04.2018 № 87 о/с позивач призначений на посаду старшого інспектора відділу УОАЗОР ГУНП в Харківській області.

Наказом ГУНП в Харківській області від 28.09.2020 № 308 о/с позивача звільнено зі служби в поліції з 30.09.2020 за п.2 ч. 1 ст. 77 (через хворобу) Закону України «Про Національну поліцію».

В наказі зазначено, що стаж служби в поліції на день звільнення для встановлення позивачу надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки складає - 24 роки 09 місяців 21 днів, у календарному обчисленні - 24 роки 09 місяців 21 днів, для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби - 04 роки 06 місяці 29 днів, час навчання - немає у пільговому обчисленні - немає, вислуга років для призначення пенсії складає 24 роки 09 місяців 21 днів, що підтверджується витягом з наказу, копія якого міститься в матеріалах справи.

Позивач вважаючи, що протиправними діями Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не зарахування до його стажу служби в поліції на день звільнення для встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, у календарному обчисленні та для призначенні пенсії, для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби періоду роботи з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року порушено його право на отримання державного соціального забезпечення (пенсії за вислугу років) певного рівня звернувся з даним позовом до суду.

По суті спірних правовідносин судом зазначається наступне.

Відповідно до положень ст. 19 Конституції України, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 №580-VIII.

Відповідно до частин першої, другої статті 59 Закону України "Про Національну поліцію" служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень. Час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Приписами статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" передбачено, що стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

Згідно зі ст. 78 Закону України "Про Національну поліцію" стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки. До стажу служби в поліції зараховуються: 1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду; 2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту; 3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду; 4) час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції; 5) час роботи в органах прокуратури і суді осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих, а також служба у Службі судової охорони (зі змінами, внесеними згідно із Законом №2509-VIII від 12.07.2018 року, до вказаних змін - час роботи в органах прокуратури і суду осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих); 6) дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР. Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення. Порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.

Отже, до стажу служби в поліції зараховується служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу, а також служба в самій поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду.

Як встановлено за матеріалами справи, у зв'язку з набранням чинності Закону України «Про національну поліцію» з 07.11.2015 (наказ ХНУВС від 11.12.2015 № 223 о/с) позивача було призначено за переведенням на ту ж саму посаду (доцент кафедри криміналістики судової медицини та психіатрії), про що зроблено запис в послужному списку.

Також в послужному списку зазначено, що відповідно до ч. 15 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про національну поліцію» період роботи на посаді доцента кафедри криміналістики судової медицини та психіатрії факультету підготовки фахівців для підрозділів слідства ХНУВС з 07.11.2015 до 01.03.2016 підлягає зарахуванню до вислуги років для призначення пенсії за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Судом встановлено, що позивача 01.03.2016 року його прийнято на службу до Національної поліції в спеціальному званні - підполковник поліції (Наказ ХНУВС від 26.02.2016 №51 о/с), при цьому позивач продовжував займати посаду доцента кафедри криміналістики судової медицини та психіатрії факультету № 1 ХНУВС до 20.03.2018.

З 20.03.2018 року наказом Головного управління Національної поліції України в Харківській області від 11.04.2018 №87 о/с ОСОБА_1 призначено на посаду старшого інспектора інспекторського відділу управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Харківській області. На вказаній посаді позивач проходив службу до 30.09.2020 року.

21 вересня 2020 року ОСОБА_1 подано рапорт на ім'я начальника ГУНП в Харківській області про звільнення його з Національної поліції за пунктом 2 (через хворобу) статті 77 Закону України про Національну поліцію з 30 вересня 2020 року. 30 вересня 2020 року при ознайомленні з наказом про звільнення (наказ ГУНП в Харківській області від 28.09.2020 №308 о/с) та розрахунком вислуги років для призначення пенсії, складеним ГУНП в Харківській області період з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року ОСОБА_1 не зараховано до стажу служби (вислуги років) в поліції.

Судом також зазначається, що умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначені Законом України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Статтею 12 Закону №2262-ХІІ визначено осіб, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону. Так, в абзаці 1 зазначеної статті Закону 2262-ХІІ визначено; що право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби особи, зокрема звільнені з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки та 6 місяців і більше.

Наказом ГУНП в Харківській області від 28.09.2020 № 308 о/с вислуга позивача на день звільнення визначена у 24 роки 09 місяців та 21 день, таким чином на останнього поширюється дія Закону 2262-ХІІ.

Відповідно до п. «ж» ч. 1 ст. 1 Закону 2262-ХІІ, до осіб, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону віднесено державних службовців та працівників навчальних, медичних закладів та науково-дослідних установ Міністерства внутрішніх справу України або поліції з числа колишніх працівників міліції, які станом на день опублікування Закону України "Про Національну поліцію" проходили службу в органах внутрішніх справ та мали календарну вислугу не менше п'яти років і продовжили роботу в Міністерстві внутрішніх справ України або поліції" (їх територіальних органах, закладах та установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями відповідно до Закону України "Про державну службу", а в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах.

Крім того, пунктом «б» ч. 1 ст. 1 Закону 2262-ХІІ до осіб, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону також законодавець відносить і осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.

Статтею 17 Закону №2262-ХІІ визначені види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії

Частиною 3 статті 17 Закону 2262-ХІІ до вислуги років осіб, зазначених у пункті "ж" статті 12 цього Закону, додатково зараховується час безперервної роботи (з дня призначення після звільнення зі служби в органах внутрішніх справ (міліції) на посадах у Міністерстві внутрішніх справ України або Національній поліції (їх територіальних органах, закладах та установах), що заміщуються державними службовцями, а в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах.

Також, у відповідності до п. «ж» ч. 1 ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби державні службовці та працівники навчальних, медичних закладів та науково-дослідних установ Міністерства внутрішніх справ України або поліції з числа колишніх працівників міліції, які станом на день публікування Закону України «Про Національну поліцію» проходили службу в органах внутрішніх справ та мали календарну вислугу не менше п'яти років, і продовжили роботу в Міністерстві внутрішніх справ України або поліції (їх територіальних органах, закладах та установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями відповідно до Закону України «Про державну службу», а в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах.

Статтею 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначені види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, серед них, згідно п. «з» ч. 1 даної статті, служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції. Крім цього, відповідно до вимог ч. З ст. 17 вказаного Закону до вислуги років осіб, зазначених у пункті «ж» ст. 12 цього Закону, додатково зараховується час безперервної роботи (з дня призначення після звільнення зі служби в органах внутрішніх справ (міліції) на посадах у Міністерстві внутрішніх справ України або Національній поліції (їх територіальних органах, закладах та установах), що заміщуються державними службовцями, а в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах.

28 грудня 2015 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Національну поліцію" відповідно до абзацу 3 частини третьої Прикінцевих та перехідних положень якого передбачено, що працівники міліції, які станом на 06 листопада 2015 року працювали у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, і виявили бажання проходити службу в Національній поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими у таких навчальних закладах, можуть бути прийняті па службу до Національної поліції за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним Законом України "Про Національну поліцію", шляхом видання керівниками цих навчальних закладів (а стосовно керівників таких закладів - Міністром внутрішніх справ України) наказів про призначення на відповідні посади, що замішуються поліцейським. Зазначені особи набувають статусу поліцейських, відряджених до таких навчальних закладів із залишенням на службі в Національній поліції, і проходять службу в Національній поліції відповідно до Закону України "Про Національну поліцію".

З аналізу вищенаведених норм законодавства можна дійти висновку про те, що працівник набуває статусу поліцейського, відрядженого до відповідного навчального закладу та залишається на службі в Національній поліції за умови, що станом на 06.11.2015 року така особа працювала у вищому навчальному закладі, що належить до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України та виявила бажання проходити _ службу в Національній поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими у-таких навчальних закладах, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним Законом України "Про Національну поліцію".

Указом Президента України № 691/2015 від 09 грудня 2015 року визначено перелік посад, які можуть бути замішені поліцейськими в органах, установах та організаціях. В цьому переліку-наявні, зокрема, вищі учбові заклади, що належать до сфери управління МВС України.

Так, засновником та органом управління Харківського національного університету внутрішніх справ є МВС України, а університет знаходиться у сфері управління Міністерства внутрішніх справ України, що підтверджується статутом Харківського національного університету внутрішніх справ, затвердженого наказом МВС України від 15.05.2012 року № 429.

Вважаючи, що станом на 06.11.2015 року ОСОБА_1 працював у вищому навчальному закладі, який належить до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України та продовжив роботу у цьому ж вищому навчальному закладі, що належить до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України на посадах, що заміщуються поліцейськими у таких навчальних закладах, а саме: на посаді доцента кафедри криміналістики судової медицини та психіатрії факультету №1 ХНУВС (з 07.11.2015 призначено на посаду доцента кафедри криміналістики судової медицини та психіатрії факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ за переведенням, згідно наказу ХНУВС від 11.12.2015 року №223) у зв'язку з чим набував статусу поліцейського, відрядженого до вищого учбового закладу, що належать до сфери управління МВС України та залишився на службі в Національній поліції, а тому до стажу служби позивача в поліції, зараховується період роботи у ХНУВС з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року.

Таким чином, вислуга років позивача має визначатися шляхом складання кількох періодів роботи, а саме: служба в ОВС з 11.08.1995 року до 06.11.2015 року; безперервна робота в навчальному закладі МВС України з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року включно; служба в Національній поліції з 01.03.2016 року до 30.09.2020 року.

В ході розгляду справи суд приходить до висновку, що з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року позивач відносився до категорії осіб, перелічених в ч. 15 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про національну поліцію», якими закріплено, що працівники міліції, які на день набрання чинності Законом мали календарну вислугу не менше 5 років та продовжили службу в Міністерстві внутрішніх справ України або поліції (їх територіальних органах, закладах та установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями (а в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах), після досягнення вислуги років, що дають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України «Про пенсійне убезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зазначене підтверджується записом в послужному списку позивача.

Відтак, період роботи ОСОБА_1 з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року повинен бути зарахований до стажу служби в поліції, з урахуванням якого стаж роботи позивача на день звільнення складатиме - 25 років 1 місяць та 15 днів.

Оскільки під час розгляду справи судом встановлено, що неправомірними діями ГУНП в Харківській області, якими не зараховано до стажу служби в Національній поліції період його роботи з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року порушено право позивача на отримання статусу ветерана органів внутрішніх справ на підставі Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», частиною 2 статті 5 розділу 11 якого передбачено, що ветеранами військової служби, ветеранами органів внутрішніх справ, ветеранами Національної поліції, ветеранами податкової міліції, ветеранами державної пожежної охорони, ветеранами Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранами служби цивільного Захисту, ветеранами Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України визнаються громадяни України, зокрема, які бездоганно прослужили на військовій службі, в органах внутрішніх справ, Національній поліції, податковій міліції, державній пожежній охороні, Державній кримінально-виконавчій службі України, органах і підрозділах цивільного захисту, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України 25 і більше років у календарному або 30 та більше років у пільговому обчисленні, суд приходить до висновку, що і позовні вимоги в частині зобов'язання управління Національної поліції в Харківській області зарахувати до стажу служби (вислуги років) ОСОБА_1 в поліції на день звільнення для встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, у календарному обчисленні та для призначенні пенсії, для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби період з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року включно та здійснити перерахунок стажу служби ОСОБА_1 в поліції на день звільнення для встановлення надбавки за вислугу, років, надання додаткової оплачуваної відпустки, у календарному обчисленні та для призначенні пенсії, для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби з урахуванням періоду з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року включно - є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до вимог ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 14, 243-246, 258, 262, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 40108599), третя особа: Харківський національний університет внутрішніх справ (проспект Льва Ландау, буд. 27,м. Харків,61080, код ЄДРПОУ 08571096) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії- задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не зарахування періоду з 07.11.2015 року що 01.03.2016 включно року до стажу служби ОСОБА_1 в поліції на день звільнення.

Зобов'язати управління Національної поліції в Харківській області зарахувати до стажу служби (вислуги років) ОСОБА_1 в поліції на день звільнення для встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, у календарному обчисленні та для призначенні пенсії, для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби період з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року включно та здійснити перерахунок стажу служби ОСОБА_1 в поліції на день звільнення для встановлення надбавки за вислугу, років, надання додаткової оплачуваної відпустки, у календарному обчисленні та для призначенні пенсії, для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби з урахуванням періоду з 07.11.2015 року по 01.03.2016 року включно.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) судовий збір в розмірі 840,80 (вісімсот сорок) грн. 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 40108599).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Скарга може бути подана у порядку ч.1 ст. 297 КАС України безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду або у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено 14 грудня 2020 року.

Суддя Кухар М.Д.