про залишення позовної заяви без руху
15 грудня 2020 року Справа № 480/8909/20
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання протиправною та скасування постанови,
До Сумського окружного адміністративного суду звернулося Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області з адміністративним позовом до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), в якій просить визнати протиправною та скасувати постанову головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ричкаля Сергія Павловича про стягнення виконавчого збору від 24.11.2020 ВП № 63713771.
Поданий адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За приписами ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Тобто, необхідною умовою розгляду судом позовної заяви є сплата особою, яка звертається з цією заявою, судового збору у визначеному розмірі.
Згідно ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які повинні бути перераховані за наступними реквізитами: отримувач: Сумська міська отг/Адмін.окружн.суд/2203010, код ЄДРПОУ 37970593, банк Казначейство України (ЕАП), рахунок UA878999980313151206084018540, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Виходячи з аналізу вищевказаних норм позивачу необхідно сплатити 2102,00 грн. судового збору.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач в порушення вимог ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України не надав суду документ про сплату судового збору у визначеному розмірі.
Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення по справі, мотивоване тим, що Управління є неприбутковою установою, та не має на меті одержання прибутку, Управлінням було направлено лист № 6301-5221/6310 від 07.12.2020 до Департаменту економіки і фінансів ДСНС України з довідкою про зміни до кошторису на 2020 рік. Після отримання цільових коштів, Управлінням буде одразу сплачено судовий збір, але не пізніше дня винесення рішення суду по суті спору.
Стаття 8 Закону України "Про судовий збір" передбачає умови для відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору. Однак, норми вказаної статті не розповсюджуються на суб'єкта владних повноважень.
Крім того, стаття 5 Закону України "Про судовий збір" містить пільги щодо сплати судового збору. При цьому, даною нормою органи ДСНС України не звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про безпідставність та необґрунтованість заявленого позивачем клопотання щодо відстрочення сплати судового збору за подання до суду цього позову.
Вказані недоліки можуть бути усунені позивачем шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у визначеному розмірі.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні клопотання Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Позовну заяву Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання протиправною та скасування постанови - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали протягом якого позивач має право усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:
- доказів сплати судового збору в розмірі 2102,00 грн., перерахованого за наступними реквізитами: отримувач - Сумська міська отг/Адмін.окружн.суд/22030101, МФО 899998, банк отримувача - Державне казначейство України, код ЄДРПОУ 37970593, рахунок UA878999980313151206084018540, код класифікації доходів бюджету 22030101.
У разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява буде повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Є.Д. Кравченко