ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
0,2
м. Київ
15.12.2020Справа № 910/17876/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Комарової О.С., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «БВЄ ТРЕЙД» до Товариства з обмеженою відповідальністю «СОЮЗ-ІНФОРМ» про стягнення 82 568, 74 грн,
Товариство з обмеженою відповідальністю «БВЄ ТРЕЙД» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «СОЮЗ-ІНФОРМ» про стягнення заборгованості в розмірі 82 568, 74 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23 листопада 2020 року позовну заяву було залишено без руху через її невідповідність вимогам ст. 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Заявникові надавався строк для усунення виявлених недоліків протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Примірник ухвали Господарського суду міста Києва від 23 листопада 2020 року було скеровано позивачеві, проте конверт було повернуто на адресу суду у зв'язку з тим, що 05 грудня 2020 року адресат відмовився від його отримання.
Пунктом 4 частини 6 ст. 242 ГПК України встановлено, що днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.
Відтак, строк для усунення недоліків позовної заяви сплинув 10 грудня 2020 року.
Станом на 15 грудня 2020 року недоліки позову усунуті не були.
За приписами частин 4 та 6 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Відповідно до ч. 8. ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 164, 172, 174, 232-235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «БВЄ ТРЕЙД» разом із доданими матеріалами - повернути заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів в порядку, передбаченому ст.ст. 253-259, з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 розділу XI «Перехідні положення» Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.С. Комарова