справа № 204/7439/20
провадження № 3/204/4165/20
23 листопада 2020 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Некрасов О.О., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки
м. Дніпропетровська, громадянки України, працюючої продавцем, зареєстрованої та
проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 002959 від 27 вересня 2020 року, 27 вересня 2020 року о 18 годині 15 хвилин, ОСОБА_1 знаходилась по АДРЕСА_2 , в магазині, на посаді продавця, де здійснювала продаж товару без засобів індивідуального захисту, а саме без маски та рукавиць, чим порушила вимоги Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22 липня 2020 року, а саме пп. 2 п. 10, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася. Про час та дату розгляду була повідомлена. Причини неявки суду не повідомила.
Вивчивши та дослідивши протокол у справі про адміністративне правопорушення, матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Диспозицією ст. 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Так, диспозиція статті 44-3 КУпАП є бланкетною, тобто такою, що для розкриття змісту відсилає до спеціальних нормативних актів.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 002959 від 27 вересня 2020 року, ОСОБА_1 здійснювала продаж товару без засобів індивідуального захисту, а саме без маски та рукавиць, чим порушила вимоги пп. 2 п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22 липня 2020 року.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22 липня 2020 року, а саме пп. 2 п. 10 на території України на період дії карантину забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи.
Таким чином, суть адміністративного правопорушення, викладена в протоколі не відповідає правовій кваліфікації та змісту порушення.
Згідно ч. 3 ст. 8 КУпАП, провадження у справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
06 листопада 2020 року було підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) № 1000-IX». Даний Закон України набирає чинності з моменту його опублікування, а саме 21 листопада 2020 року.
Вказаним Законом України було доповнено КУпАП, а саме статтю 44-3 частиною 2, наступного змісту: «перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно».
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Згідно зі ч. 1 ст. 222 КУпАП розгляд справ про адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 44-3 КУпАП належить до компетенції органів Національної поліції.
Адміністративне правопорушення яке вчинила ОСОБА_1 підпадає під ознаки правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 44-3 КУпАП.
Беручи до уваги вищевикладене, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП підлягає поверненню до Чечелівського ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області для розгляду за підвідомчістю, оскільки на день розгляду справа не підвідомча Красногвардійському районному суду м. Дніпропетровська.
Керуючись ст.ст. 8, 44-3, 221, 222, 276, 278 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП, відносно ОСОБА_1 повернути до Чечелівського ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області за підвідомчістю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом деся ти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя О.О. Некрасов