Справа № 453/1633/20
№ провадження 3/453/894/20
14 грудня 2020 року м. Сколе
Суддя Сколівського районного суду Львівської області Брона А.Л., з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Держпраці у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, працюючого на посаді директора комунального закладу Львівської обласної ради «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Надія»,-
за ч. 1 ст. 41 КУпАП, -
26 листопада 2020 року о 14 год. 10 хв. державним інспектором праці Сироїжко О.Є. було складено протокол про адміністративне правопорушення №ЛВ26681/460/АВ/П/ПТ відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.41 КУпАП.
Згідно протоколу, ОСОБА_1 , працюючи на посаді директора комунального закладу Львівської обласної ради «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Надія» допустив порушення вимог: - п. 2 глави 2 Інструкції «Про порядок ведення трудових книжок працівників», з кожним записом, що заноситься до трудової книжки на підставі наказу про призначення на роботу, переведення і звільнення, працівники не ознайомлені під розписку в особовій картці, зокрема ОСОБА_2 в графі «Дата та причина звільнення (підстава)» відсутній запис про звільнення та підпис працівника; - ч. 1 ст. 38 КЗпП України - трудовий договір, укладений на невизначений строк, розривається з працівником без письмового попередження керівництва за два тижні, а саме: ОСОБА_3 звільнений з 20.05.2020 року згідно наказу від 20.05.2020 року №12-к, у заяві на звільнення, поданій 20.05.2020 року, не зазначено причини про неможливість продовжувати роботу; - ч. 1 ст. 50 КЗпП України - тривалість робочого часу перевищує 40 годин на тиждень, а саме: згідно табеля обліку робочого часу за вересень 2020 року працівники ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за тиждень відпрацювали більш як 40 год.; - ст. 57 КЗпП України - в ході проведення позапланового заходу зі здійснення державного контролю у формі інспекційного відвідування посадовими особами надано правила внутрішнього трудового розпорядку, при огляді яких встановлено, що на початку і закінчення щоденної роботи (зміни) не передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку для працівників (охоронників), а також не надано графік змінності для працівників (сторожів), в яких було б відображено час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) у відповідності з законодавством, не відображено час початку і закінчення щоденної роботи (зміни); - ч. 2 ст. 59 КЗпП України - в ході проведення позапланового заходу зі здійснення державного контролю у формі інспекційного відвідування адміністрацією закладу надано табеля обліку робочого часу, при огляді яких встановлено, що у вересні 2020 року працівник ОСОБА_4 призначався на роботу протягом двох змін підряд; - ч. 2 ст. 59 КЗпП України, а саме не ведеться облік надурочних годин кожного працівника; - ч. 2 ст. 30 ЗУ «Про оплату праці» - при огляді наданих табелів обліку робочого часу за період з січня по жовтень 2020 року, встановлено не забезпечення адміністрацією закладу ведення достовірного обліку виконуваної працівниками роботи у встановленому законодавством порядку, яке полягає у не відображенні у табелях обліку робочого часу відпрацьованих годин роботи у надурочний час; - ч. 5 ст. 79 КЗпП України - в ході проведення позапланового заходу зі здійснення державного контролю у формі інспекційного відвідування адміністрацією закладу не надано жодних документів, які б свідчили про письмове повідомлення працівників про дату початку відпустки не пізніше як за два тижні; - ч. 4 ст. 115 КЗпП України, ст. 21 ЗУ «Про відпустки» - заробітна плата працівникам закладу за весь час щорічної відпустки не виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпуски.
Під час розгляду справи, ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 41 КУпАП при обставинах викладених в протоколі про адміністративне правопорушення визнав повністю та вказав що на даний час усунуті порушення, обіцяє в подальшому вживати заходи, щодо недопущення таких.
Крім повного визнання ОСОБА_1 вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, його вина підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №ЛВ26681/460/АВ/П/ПТ від 26.11.2020 року; актом інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю від 25.11.2020 року.
Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 41 КУпАП, оскільки він порушив вимоги законодавства про працю. Стягнення слід визначити з врахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи винного, ступеня його вини та в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення у виді штрафу.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. ст. 280, 283-284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 510 (п'ятсот десять) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя