Справа №521/16074/20
Номер провадження 3/521/7916/20
м. Одеса, Україна
16 листопада 2020 року
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Гарський О.В., із секретарем судового засідання Рижих В.В., розглянув справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії АПР18 № 223983 від 31.08.2020 року у відношенні: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,за ст. 44-3 КУпАП.
Сторони справи про адміністративне правопорушення, не приймали участь у судовому розгляді.
1.Формулювання обставин, які визнані суддею доведеними.
ОСОБА_1 , 31.08.2020 року о 14 год. 15 хв. рухаючись по території Чернівецької області, де установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, на власному транспортному засобі Mercedes Sprinter 312 д.н.з. НОМЕР_1 , перевозив осіб в кількості - 15, при дозволених 5 осіб, чим порушив вимоги п.п.1 п.15 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 року.
Дії ОСОБА_1 суддя кваліфікує за ст. 44-3 КУпАП за кваліфікуючими ознаками: порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 (зі змінами).
2.Повідомлення сторін і судовий виклик.
ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення повідомлявся належним чином двічі, шляхом смс-повідомлення та направленням судової повістки, що була отримана останнім. Однак, ОСОБА_1 до суду не з'явився, заяви щодо відкладення розгляду справи не надав, що дає право суду розглядати справу за його відсутністю.
3.Докази на підтвердження встановлених суддею обставин, а також мотиви неврахування окремих доказів.
Дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, разом з тим останній підлягає звільненню від адміністративної відповідальності в зв'язку з малозначністю правопорушення, з наступних підстав.
Доказами на підтвердження дій ОСОБА_1 , окрім протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №223983 від 31.08.2020 року, яким зафіксований факт порушення та рапорту інспектора, є диск з відеозаписом порушення.
Відеозаписом об'єктивно підтверджується факт порушень вимог п.п. 1 п. 15 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 року.
Законодавством, яке регулює вказані правовідносини є Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 року, а також Постанова Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року.
Так, на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, забороняється (серед іншого): регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном у міському сполученні, крім перевезення легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п1яти осіб без урахування осіб віком до 14 років. 1
Питання контролю та дотримання встановлених правил щодо карантину є дійсно важливим для громадян з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19. Кожна особа, повинна не тільки знати відповідні правила щодо карантину але й розуміти всі наслідки їх порушення.
Разом з тим, втеорії права справедливість визначається як властивість системи правовідносин, при якій досягається баланс між діянням і відповідним відшкодуванням, відповідність між діями і їх соціальними наслідками.
У даному випадку є очевидним, що ОСОБА_1 не є тією особою, яка бажала завдати шкоду будь-яким суспільним відносинам. Не призвели такі дії і до настання будь-яких шкідливих наслідків. Дії ОСОБА_1 , як вбачається з його письмових пояснень, були пов'язані з перевезенням родичів з м. Івано-Франківськ до м. Одеси через м. Чернівці транзитом без зупинок.
Відповідно справедливим, розумним та співрозмірним стягненням для ОСОБА_1 повинно бути усне зауваження, яке не тільки забезпечить виховну роль але й запобігатиме в подальшому вчиненню нових правопорушень, як самою особою, яка притягується до відповідальності, так і іншими громадянами.
Таким чином, суддя приймає рішення про звільнення від адміністративної відповідальності ОСОБА_1 при малозначності правопорушення на підставі ст. 22 КУпАП.
При цьому малозначність у даному випадку не є свідченням неважливого значення для держави такого порушення. Це лише прояв розумного та справедливого ставлення до людини, яка помилившись у своїх діях не створила будь-яких несприятливих наслідків як для держави, так і для суспільства.
4.Обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність є малозначність правопорушення.
Обставин, що обтяжують відповідальність, під час судового розгляду не встановлено.
5.Судовий збір, положення закону яким керувався суддя.
Закриваючи провадження у справі, суддя не стягує судовий збір, відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI.
При винесені постанови суддя керується ст. ст. 9, 22, 44-3, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
1.Висновки судді.
Звільнити від адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, за малозначністю правопорушення.
Зробити ОСОБА_1 усне зауваження та попередити про недопустимість в подальшому здійснення подібних правопорушень.
2.Строк і порядок набрання постановою законної сили та її оскарження.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, особою щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
С У Д Д Я: О.В. Гарський
1 Постанова Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» № 641 від 22.07.2020 р., п. 15. п.п.1.