Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/5167/20
Провадження № 3/723/5873/20
14 грудня 2020 року м.Сторожинець
Суддя Сторожинецького районного суду
Чернівецької області Яківчик І.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Сторожинецького ВП ГУНП в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, громадянина України, за ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
До Сторожинецького районного суду Чернівецької області від Сторожинецького ВП ГУНП в Чернівецькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №098838 про вчинення 03 грудня 2020 року ОСОБА_1 правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, приходить до наступного.
У відповідності до ст. 1 КУпАП, завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ст.ст.245, 280 КУПАП, під час розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення суд повинен з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ч.2 ст.9 КУпАП, адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
01.07.2020 року набрав чинності Закон України від 22 листопада 2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» (далі Закон № 2617), за яким згідно п.4 статтю 130 КУпАП викладено в новій редакції, яка не передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Крім цього п.171 вказаного Закону до Кримінального Кодексу України включено статтю 286-1, яка визначає, що керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції є кримінальним правопорушенням.
Згідно п.6 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставини скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП, постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
З огляду на викладене, враховуючи, що події зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, мали місце після 01.07.2020 року, провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП підлягає закриттю на підставі п.6 ч.1 ст.247 КУпАП.
При цьому, суд бере до уваги те, що з 03.07.2020 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень", яким виключено підпункти 4 і 171 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень", яким виключено із ст.130 КУпАП "Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції" та введено у Кримінальний Кодекс України статтю 286-1 "Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції".
Крім цього суд бере до уваги що ні до КУпАП ні до КК України не були внесені зміни, які б підттверджували існування ст.130 КУпАП в редакції до 01.07.2020 року, що підтверджено також і відсутність такої редакції статті на офіційному вебпорталі парламенту України, в зв'язку з чим виникла правова невизначеність законодавчих норм, в умовах якої провадження у цій справі має бути закрито.
Керуючись ст. ст. 7, 9, 130 ч.1, 247, 283-285 КУпАП, суд,-
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП закрити, внаслідок скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Сторожинецький районний суд Чернівецької області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: