Іллічівський районний суд м.Маріуполя
Справа № 264/6285/20
3/264/3017/2020
08 грудня 2020 р. м. Маріуполь
Суддя Іллічівського районного суду м.Маріуполя Донецької області Пустовойт Тетяна Валеріївна, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_1 , не працюючого, який проживає в АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.130 КУпАП,
ОСОБА_1 , 16.09.2020 року о 02-46 годин, біля будинку №139-а по пр.Металургів в Кальміуському районі м.Маріуполя керував автомобілем «Volkswagen Caddy» державний номерний знак НОМЕР_2 з явними ознаками наркотичного сп'яніння (поведінка, що не відповідає обстановці, млява мова, розширені зіниці очей не реагують на світло), та згідно п.п.1.2, 1.3 Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, стало підставою для вимоги про проходження відповідно до встановленого п.п.2, 3 вище зазначеної Інструкції порядку медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння, від яких він відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 та його захисник Кондратьєва М.А., яка діє на підставі довіреності від 05.10.2020 року та доручення про надання безоплатної вторинної правової допомоги №2020-1229786 від 05.10.2020 року, 08.12.2020 року через канцелярію суду надали заяву про розгляд справи у їх відсутність, просили закрити провадження по справі відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП, посилались на відсутність належних та допустимих доказів його провини, а також вказали, що в матеріалах справи відсутнє направлення ОСОБА_1 на медичний огляд, а також відсутні письмові пояснення останнього та підпис про отримання протоколу про адміністративне правопорушення,
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суддя, дослідивши письмові матеріали справи, у тому числі відеозаписи, доданими працівниками поліції до адміністративних матеріалів, прийшла до наступного.
Відповідно до п.2 розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом 09.11.2015 року №1452/735, огляд на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Згідно п.12 розділу 2 вказаної Інструкції, у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.
Згідно п.8 зазначеного Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду затвердженого Постановою КМ України від 17.12.2008 року №1103, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду, що і було зроблено.
Провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП підтверджується письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які підтвердили факт відмови ОСОБА_1 від медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Будь-які підстави, які б свідчили про недостовірність свідчень свідків відсутні.
Також, з наданих працівниками поліції до суду відеозаписів убачається факт руху вищезазначеного автомобілю та знаходження за кермом саме ОСОБА_1 , який знаходиться в автомобілі один, перебуває за кермом (відеофайли №video_2020-09-16_08-44-31, №20200916074710002755 та №20200916074344002714), а також факт відмови останнього від медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння в присутності двох свідків (відеофайли №20200916074223002689, №20200916074925002781 та №20200916074419002722).
Посилання сторони захисту на відсутність в матеріалах справи направлення ОСОБА_1 на медичний огляд, а також відсутність письмових пояснень останнього та його підпису про отримання протоколу про адміністративне правопорушення, не спростовує провини останнього, оскільки протокол відносно ОСОБА_1 складено за порушення п.2.5 Правил дорожнього руху України, а саме за відмову, на вимогу поліцейського, пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. При цьому ОСОБА_1 особисто прийняв рішення щодо відмови від надання будь-яких пояснень та підпису про отримання протоколу про адміністративне правопорушення (відеофайли №20200916074328002706 та №20200916074949002783).
Таким чином, суддя вважає, що провина порушника доведена в повному обсязі, а дії правильно кваліфіковані за ч.1 ст.130 КУпАП, як відмова особи, яка керувала транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Враховуючи вищевикладене, а також характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, суд вважає необхідним піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню, передбаченому санкцією ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст.40-1, 130 ч.1, 283 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн. (десять тисяч двісті гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 420,40 грн. судового збору.
На постанову протягом десяти днів з моменту її проголошення може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду.
Суддя: Т.В. Пустовойт