Ухвала від 14.12.2020 по справі 520/5912/2020

УХВАЛА

14 грудня 2020 року

Київ

справа №520/5912/2020

адміністративне провадження №К/9901/30608/20

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Жука А.В.,

суддів: Єресько Л.О., Мельник-Томенко Ж.М.,

перевіривши касаційну скаргу Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України

на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 13 липня 2020 року

та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 22 вересня 2020 року

у справі №520/5912/2020

за позовом ОСОБА_1

до Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

16 листопада 2020 року до Верховного Суду надійшли матеріали касаційної скарги Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 13 липня 2020 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 22 вересня 2020 року у справі №520/5912/2020.

Ухвалою Верховного Суду від 26 листопада 2020 року касаційну скаргу залишено без руху з підстав не сплати судового збору.

Надано скаржнику десятиденний строк з дня вручення копії ухвали, для усунення недоліків касаційної скарги, які зазначені в мотивувальній частині ухвали.

07 грудня 2020 року на виконання ухвали Верховного Суду від 26 листопада 2020 року надійшла заява про усунення недоліків касаційної скарги та копія платіжного доручення про сплату судового збору від 02 грудня 2020 року №3889 на суму 1681,60 грн.

Таким чином, особою, що подала касаційну скаргу були усунуті недоліки касаційної скарги, які були зазначені в ухвалі Верховного Суду від 26 листопада 2020 року, а отже суд має можливість вирішити питання щодо дотримання строків оскарження судових рішень в касаційному порядку.

Відповідно до частини першої статті 329 КАС України, касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

З матеріалів касаційної скарги вбачається, що оскаржуване рішення апеляційного суду ухвалене 22 вересня 2020 року, повний текст виготовлено 02 жовтня 2020 року, відповідно останнім днем для оскарження цього рішення було 02 листопада 2020 року проте, відповідно штрих коду поштового відправлення №7303601613490 та поштовому штемпелю на конверті касаційна скарга була подана на пошту 12 листопада 2020 року.

Зазначене дає підстави вважати, що скаржником подано касаційну скаргу з порушенням встановленого для цього строку.

Відповідно до частини другої статті 329 КАС України, учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.

У касаційній скарзі порушено питання поновлення порушеного строку на касаційне оскарження, яке вмотивоване тим, що оскаржуване рішення суду апеляційної інстанції відповідач не отримував, а єдиний фаховий представник, який належним чином спроможний представляти інтереси відповідача підполковник юстиції Туз О.С. перебував на лікарняному з 04 жовтня 2020 по 04 листопада 2020 року.

Оскільки за поданими матеріалами скарги неможливо встановити дату отримання відповідачем копії оскаржуваного судового рішення та відсутні докази перебування представника відповідача на лікарняному у зазначений період, суд позбавлений можливості вирішити питання щодо поважності причин пропуску скаржником строку на касаційне оскарження з наведених ним підстав.

Відповідно до частини третьої статті 332 КАС України, касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

З огляду на наведене, подана касаційна скарга підлягає залишенню без руху з метою надання скаржнику часу для подання відповідної заяви про поновлення порушеного строку з наданням доказів про фактичну дату отримання копії оскаржуваного рішення, (зокрема - копії поштового конверту, в якому було отримано оскаржувану ухвалу, довідку поштового відділення тощо) або вказання інших поважних причин пропуску строку звернення з касаційною скаргою.

Згідно пункту 4 частини першої статті 333 КАС України, суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на касаційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження, визнані судом неповажними.

Керуючись статтями 133, 169, 330, 332, 333 КАС України

УХВАЛИВ:

1. Касаційну скаргу Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 13 липня 2020 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 22 вересня 2020 року у справі №520/5912/2020 - залишити без руху.

2. Надати скаржнику десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків у спосіб визначений в мотивувальній частині ухвали.

3. Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.

...........................

...........................

...........................

А.В. Жук

Л.О. Єресько

Ж.М. Мельник-Томенко ,

Судді Верховного Суду

Попередній документ
93504753
Наступний документ
93504755
Інформація про рішення:
№ рішення: 93504754
№ справи: 520/5912/2020
Дата рішення: 14.12.2020
Дата публікації: 15.12.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; звільнення з публічної служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (16.11.2020)
Дата надходження: 16.11.2020
Предмет позову: про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії