Україна
Донецький окружний адміністративний суд
11 грудня 2020 р. Справа№200/9646/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Галатіної О.О. розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду в Донецькій області (ЄДРПОУ 41247274, м. Селидове, вул. Героїв праці, 6, 85400) про визнання протиправними та зобов'вчинити певні дії,-
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що звернувся до відповідача за допомогою веб-порталу із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Листом відповідача від 03 вересня 2020 року позивачу було повідомлено, що страховий стаж враховано по 31.03.2018 рік та він складає 17 років 01 місяць 05 днів, в тому числі за списком №1 - 7 років. Також було зазначено, що через відсутність сплати єдиного соціального внеску підприємством Відокремлений підрозділ «Шахта 1-3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» до страхового, пільгового стажу та заробітної плати не зараховано період роботи з 01.04.2018 року по 02.09.2020 року. Також до пільгового стажу позивача не зараховано період роботи з 01.04.2013 року по 30.04.2013 року на підприємстві Відокремлений підрозділ «Шахта 1-3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» та період роботи з 08.04.1992 року по 09.10.1992 року на підприємстві Селидівське шахтобудівельне підприємство треста «Селидіввуглебуд» виробничого об'єднання «Селидіввугілля» без будь-яких пояснень.
Позивач вважає, що відповідач грубо порушує його конституційні права на пенсію та просить суд:
визнати протиправним дії Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду в Донецькій області щодо не зарахування до страхового, пільгового та заробітної плати зарахувати періоди роботи з 01.04.2018 року по 02.09.2020 року, до пільгового з 01.04.2013 року по 30.04.2013 року, до пільгового з 08.04.1992 року по 09.10.1992 року при призначенні пенсії ОСОБА_1 ;
зобов'язати Селидовське об'єднане управління Пенсійного фонду в Донецькій області повторно розглянути заяву позивача, зарахувавши до пільгового стажу з повним робочим днем в шахті у відповідності до належним чином оформлених записів у трудовій книжці періоди роботи:
до страхового, пільгового та заробітної плати зарахувати період роботи з 01.04.2018 року по 02.09.2020 року, до пільгового з 01.04.2013 року по 30.04.2013 року, до пільгового з 08.04.1992 року по 09.10.1992 року.
Представником відповідача до суду надано відзив на позовну заяву, згідно якого зазначено, що через відсутність сплати єдиного внеску підприємством «Шахта 1-3» «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля», до страхового, пільгового стажу та заробітної плати не зарахований період роботи з 01.04.2018 року по 02.09.2020 року. Разом з тим, періоди роботи з 08.04.1992 року по 09.10.1992 року та з 01.04.2013 року по 30.04.2013 року не зараховано до пільгового стажу через ненадання позивачем необхідних документів для підтвердження пільгового стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах.
Ухвалою суду від 20 жовтня 2020 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду в Донецькій області про визнання протиправними та зобов'вчинити певні дії і відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження суддею одноособово, без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, відзиву, суд з'ясував наступні обставини справи.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , 20 серпня 2020 року звернувся до установи відповідача через веб-портал із заявою № 3316 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
21.08.2020 року Селидовське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області прийняло рішення № 057250002722 про призначення пенсії. У спірному рішенні зазначено, що страховий стаж враховано по 31.03.2018 рік та він складає 17 років 01 місяць 05 днів, в тому числі за списком №1 - 7 років.
Разом з тим, у листі відповідача від 03.09.2020 року № 230-229/Д-02/0-0572/20 було зазначено, що через відсутність сплати єдиного соціального внеску підприємством Відокремлений підрозділ «Шахта 1-3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» до страхового, пільгового стажу та заробітної плати не зараховано період роботи з 01.04.2018 року по 02.09.2020 року.
Відповідно до відзиву відповідача на позовну заяву зазначено, що періоди роботи з 08.04.1992 року по 09.10.1992 року та з 01.04.2013 року по 30.04.2013 року не зараховано до пільгового стажу через ненадання позивачем необхідних документів для підтвердження пільгового стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах.
Згідно записів в трудовій книжці НОМЕР_2 (в частині спірних періодів), позивач:
з 08.04.1992 року по 09.10.1992 року (запис № 7 прийнятий підземним учнем прохідника) працював у підприємстві Селидівське шахтобудівельне підприємство треста «Селидіввуглебуд» виробничого об'єднання «Селидіввугілля»;
з 28.01.2013 року по 21.12.2013 року (до якого відноситься спірний період від 01.04.2013 року по 30.04.2013 року) проходив практику за професією на підприємстві Відокремлений підрозділ «Шахта 1-3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля»;
з 05.02.2013 року по теперішній час (до якого відноситься спірний період від 01.04.2018 року по 02.09.2020 року) працював на підприємстві Відокремлений підрозділ «Шахта 1-3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» на посаді гірничого монтажника підземного 5 розряду з повним робочим днем у шахті.
Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд зазначає наступне.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв'язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов'язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України "Про пенсійне забезпечення".
Як передбачено Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України (його територіальні органи) входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Одними з основних завдань Пенсійного фонду України є: реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску; керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; призначення (перерахунок) пенсій, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством.
Відповідно до покладених завдань і функцій, саме Пенсійний фонд України є суб'єктом владних повноважень у сфері правовідносин щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій, а спори, що виникають між учасниками цих відносин, є публічно-правовими, тому згідно з вимогами частини 2статті 4 КАС Україниїх вирішення належить до юрисдикції адміністративних судів.
Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначаються періоди, з яких складається страховий стаж. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 4 ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").
Згідно п.2 Розділу Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Статтею 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлений порядок призначення пільгових пенсій особам, які мали право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію цього Закону, згідно якої особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.
Відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пільгових умовах пенсія за віком призначається, чоловікам, які працюють трактористами-машиністами і безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.
Статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Щодо спірних періодів роботи з 08.04.1992 року по 09.10.1992 року у підприємстві Селидівське шахтобудівельне підприємство треста «Селидіввуглебуд» виробничого об'єднання «Селидіввугілля» та періоду від 01.04.2013 року по 30.04.2013 року на підприємстві Відокремлений підрозділ «Шахта 1-3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» суд зазначає наступне.
Статтею 48 Кодексу законів про працю України, статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Як вже встановлено судом, відповідачем не зараховано до пільгового стажу позивача періоди роботи з 08.04.1992 року по 09.10.1992 року у підприємстві Селидівське шахтобудівельне підприємство треста «Селидіввуглебуд» виробничого об'єднання «Селидіввугілля» та періоду від 01.04.2013 року по 30.04.2013 року на підприємстві Відокремлений підрозділ «Шахта 1-3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля», у зв'язку з ненаданням позивачем необхідних документів для підтвердження пільгового стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах.
Відповідно до вимог частин першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 "Про затвердження порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній" за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Згідно п. 4, 2 Порядку № 22-1, орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Відповідно п. 1.7 Порядку № 22-1, у разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Суд зауважує, що відповідач звертає увагу на необхідність надати необхідні документи для підтвердження пільгового стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах. Проте спірне рішення № 057250002722 не містить жодних посилань на необхідність надати відомості про довідок про пільговий стаж за період з 01.04.2018 року по 02.09.2020 року саме позивачем.
Разом з тим, згідно п.20 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 "Про затвердження порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній" у тих випадках коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, або за вислугу років, встановлених для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.
Тобто, зазначеною нормою встановлено, що використання норм постанови № 637 шляхом надання уточнюючих довідок про підтвердження спеціального стажу (у тому числі й зайнятості позивача протягом повного робочого дня на підземних роботах, що є спірним у цій справі) має місце лише у разі відсутності в трудовій книжці/або відповідних записах до неї відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, або за вислугу років, встановлених для окремих категорій працівників.
Відповідно суд наголошує, що трудова книжка позивача містить достатні дані для визначення зазначених періодів в якості пільгового стажу без надання відповідних довідок.
Таким чином періоди з 08.04.1992 року по 09.10.1992 року у підприємстві Селидівське шахтобудівельне підприємство треста «Селидіввуглебуд» виробничого об'єднання «Селидіввугілля» та періоду від 01.04.2013 року по 30.04.2013 року на підприємстві Відокремлений підрозділ «Шахта 1-3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» підлягають зарахуванню до пільгового стажу позивача.
Щодо спірного періоду від 01.04.2018 року по 02.09.2020 року на підприємстві Відокремлений підрозділ «Шахта 1-3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» на посаді гірничого монтажника підземного 5 розряду з повним робочим днем у шахті суд зазначає наступне.
Як зазначено вище, згідно записів в трудовій книжці НОМЕР_2 (в частині спірних періодів), позивач з 05.02.2013 року по теперішній час (до якого відноситься спірний період від 01.04.2018 року по 02.09.2020 року) працював на підприємстві Відокремлений підрозділ «Шахта 1-3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» на посаді гірничого монтажника підземного 5 розряду з повним робочим днем у шахті.
Відповідно до листа відповідача від 03.09.2020 року № 230-229/Д-02/0-0572/20, що через відсутність сплати єдиного соціального внеску підприємством Відокремлений підрозділ «Шахта 1-3 Новогродівська» Державного підприємства «Селидіввугілля» до страхового, пільгового стажу та заробітної плати не зараховано період роботи з 01.04.2018 року по 02.09.2020 року.
Згідно абз. 1 ч.1 ст.24 Закону №1058 страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом (ч.2 ст.24 Закону №1058).
За приписами ч.6 ст.20 Закону №1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків (ч.12 ст.20 Закону №1058).
Згідно з п.10 ч.1 ст.1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі Закон №2464) страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.
Зокрема ч.1 ст.4 Закону №2464 встановлено, що платниками єдиного внеску є роботодавці.
Як передбачено частиною 2 ст. 25 Закону № 2464 у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Податковим кодексом України встановлено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку (п. 171.1 ст. 171).
Згідно ч.1 ст.16 Закону №1058 застрахована особа має право, зокрема, отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків, у тому числі в письмовій формі; вимагати від страхувальника сплати страхових внесків, у тому числі в судовому порядку.
За змістом вищезазначених норм вбачається, що обов'язок по сплаті страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено на страхувальника.
Таким чином суд наголошує, що обов'язок по сплаті страхових внесків не може обмежувати права робітника на отримання пенсійних виплат.
Відповідно, робота позивача з 01.04.2018 року по 20.08.2020 року підлягає зарахуванню до страхового та пільгового стажу.
Щодо періоду з 21.08.2020 року по 02.09.2020 року суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 4.3. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, після надходження даних про сплату страхових внесків за останній місяць роботи, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії, протягом місяця проводиться перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії.
Таким чином, зазначений період вказаний позивачем в часовому проміжку, що знаходиться після моменту подання заяви, тобто за межами періодів роботи позивача, які підлягають аналізу при визначенні пенсії. Відтак такий період розгляду на теперішній час не підлягає, проте може бути врахований за результатом заяви про перерахунок.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною 2 статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Зважаючи на фактичні обставини справи, враховуючи наявність рішення № 057250002722 від 21.08.2020 року, суд вважає ефективним способом захисту порушеного права позивача визнання протиправним та скасування рішення № 057250002722 від 21.08.2020 року щодо не зарахування до страхового, пільгового та заробітної плати зарахувати періоди роботи з 01.04.2018 року по 02.09.2020 року, до пільгового з 01.04.2013 року по 30.04.2013 року, до пільгового з 08.04.1992 року по 09.10.1992 року при призначенні пенсії ОСОБА_1 .
Згідно вищевикладених висновків, суд вважає, що рішення Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 057250002722 від 21 серпня 2020 року про призначення пенсії за віком є протиправним та підлягає скасуванню.
Поряд з цим враховуючи що повноваження з приводу включення до пільгового та страхового стажу певних періодів, призначення пенсії тощо є дискреційними повноваженнями відповідача, суд вважає за належне зобов'язати Селидовське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, з урахуванням висновків, викладених у даному рішенні.
Таким чином позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при зверненні до суду з даним позовом був сплачений судовий збір у розмірі 840,80 грн., що підтверджується наявною у матеріалах справи квитанцією №21 від 28 вересня 2020 року.
Таким чином, з урахуванням висновку про задоволення позовних вимог, стягненню з відповідача підлягає судовий збір на користь позивача у розмірі 840, 80 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду в Донецькій області (ЄДРПОУ 41247274, м. Селидове, вул. Героїв праці, 6, 85400) про визнання протиправними та зобов'вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду в Донецькій області № 057250002722 від 21.08.2020 року щодо не зарахування до страхового, пільгового та заробітної плати зарахувати періоди роботи з 01.04.2018 року по 02.09.2020 року, до пільгового з 01.04.2013 року по 30.04.2013 року, до пільгового з 08.04.1992 року по 09.10.1992 року при призначенні пенсії ОСОБА_1 .
Зобов'язати Селидовське об'єднане управління Пенсійного фонду в Донецькій області повторно розглянути заяву позивача, зарахувавши до пільгового стажу з повним робочим днем в шахті у відповідності до належним чином оформлених записів у трудовій книжці періоди роботи: до страхового, пільгового стажу та заробітної плати період роботи з 01.04.2018 року по 02.09.2020 року, до пільгового стажу - з 01.04.2013 року по 30.04.2013 року, до пільгового стажу - з 08.04.1992 року по 09.10.1992 року, з урахуванням висновків, викладених у даному рішенні.
Стягнути з Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду в Донецькій області (ЄДРПОУ 41247274, м. Селидове, вул. Героїв праці, 6, 85400) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя О.О. Галатіна