Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 211
06.08.2007
Справа №2-8/7075-2007А
За позовом - фізичної особи - підприємця Синіциної Н.М., м. Феодосія
До відповідача - Коктебельської селищної Ради, м. Феодосія
Про спонукання до виконання певних дій
Суддя С.А. Чумаченко
Від позивача - Бережняк І.В., пред-к за дов. від 02.03.2006 року.
Від відповідача - Борисенко І.В., пред-к за дов. від 09.01.2007 року.
Сутність спору: позивач, фізична особа - підприємець Синіцина Н.М. звернулась до Господарського Суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позов до відповідача, Коктебельської селищної Ради, просить визнати протиправною діяльність Коктебельської селищної Ради. Зобов'язати Коктебельську селищну Раду пролонгувати договір оренди земельної ділянки від 04.10.2001 року номер держреєстрації, 135, пролонгованого між фізичною особою - підприємцем Синіциною Н.М. та Коктебельською селищною Радою про оренду земельної ділянки площею 30 кв.м., розташованої за адресою: АР Крим, м. Феодосія, смт. Коктебель, вул. Леніна (район пошти) на термін - 15 років.
Представник позивача представив уточнення адміністративного позову відповідно до якого просить прийняти відмову від позовних вимог в частині визнання протиправними дій Коктебельської селищної Ради. Зобов'язати Коктебельську селищну Раду пролонгувати договір оренди земельної ділянки від 04.10.2001 року номер держреєстрації, 135, пролонгованого між фізичною особою - підприємцем Синіциною Н.М. та Коктебельською селищною Радою про оренду земельної ділянки площею 30 кв.м., розташованої за адресою: АР Крим, м. Феодосія, смт. Коктебель, вул. Леніна (район пошти) на термін - 15 років.
Відповідно до ст.3 Кодексу Адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначена компетенція адміністративних судів, до якої віднесені спори фізичних чи юридичних осію із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ((нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Згідно до п.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Судом, встановлено, що спірні правовідносини виникли в зв'язку з відмовою Коктебельської селищної Ради в пролонгації договору оренди земельної ділянки від 04.10.2001 року номер держреєстрації 135, пролонгованого 03.06.2002 року до 23.04.2008 року, укладеного між фізичною особою - підприємцем Синіциною Н.М. і Коктебельською селищною Радою.
Справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.
У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами
КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.
Так, відповідачем у даній позовній заяві дійсно зазначений суб'єкт владних повноважень, але даний спір не має публічно-правового характеру, оскільки предметом спору у даній справі є право користування спірною земельною ділянкою.
Тобто, між сторонами існує спір про право, що в свою чергу виключає її розгляд в порядку адміністративного судочинства.
Аналогічну позицію, щодо неможливості розгляду спорів, про право, в порядку адміністративного судочинства, виклав Верховний суд України в Постанові від 27 березня 2007 року по справі №21-1074-06 про скасування рішення Київської міської ради.
З огляду на те, що предмет спору у даній справі пов'язаний із реалізацією права на користування земельною ділянкою на правах оренди, тобто спірні правовідносини мають цивільно-правовий характер, даний спір не є публічно-правовим на який поширюється компетенція адміністративних судів, а підлягає розгляду у порядку господарського судочинства.
За викладених обставин, суд вважає, що позовна заява за позовом - Євпаторійського міського управління земельних ресурсів до відповідача - Євпаторійської міської ради треті особа - Кім Ірина Олексіївна та Євпаторійський відділ Кримського філіалу ДП «Кримський регіональний центр державного земельного кадастру» про визнання недійсним рішення, підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства.
Згідно до п.1 ст.157 Кодексу Адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи на вищевикладене, керуючись п.1 ст.157, 165 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд -
Провадження по справі №2-8\7075-2007А закрити.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Чумаченко С.А.