Справа № 307/3338/20
3/301/999/20
"09" грудня 2020 р. м. Іршава
Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Даруда І.А., при секретарі Сатін Н.М.,розглянувши матеріали, що надійшли з Іршавського відділення поліції Хустського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , України,-
за ст. 44-3 КУпАП,-
На адресу Іршавського районного суду Закарпатської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.256КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: датаі місце його складення,посада,прізвище,ім'я,по батькові особи,яка склала протокол;відомості про особу,яка притягається до адміністративної відповідальності (уразі її виявлення);місце,час вчинення і суть адміністративного правопорушення;нормативний акт, який передбачає відповідальність задане правопорушення; прізвища,адреси свідків і потерпілих,якщо вони є; пояснення особи,яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду,про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою,яка його склала,і особою,яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу,в ньому робиться запис про це.Особа,яка притягається до адміністративної відповідальності,має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу,які додаються до протоколу,а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбаченістаттею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Аналогічні вимоги щодо змісту протоколу містить і Інструкція з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015року № 1376, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 01грудня 2015р. за № 1496/27941 (надалі Інструкція).
Крім цього, відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255 цього Кодексу.
З матеріалів вбачається, що відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , 31.10.2020 року о 07 год. 00 хв., в с.Сільце, по вул. Центральна, здійснював пасажирські перевезення по маршруту с.Угля-м.Ужгород та перебував в цей час без засобів індивідуального захисту, а саме без захисної маски, чим порушив ЗУ, а саме п.1 п.10 Постанови КМУ №641.
В судовому засіданні досліджуючи диск відеофіксації вчинення правопорушення , встановлено , що водій ОСОБА_1 31.10.2020 року о 07 год. 00 хв., в с.Сільце, по вул. Центральна, здійснював пасажирські перевезення по маршруту с.Угля-м.Ужгород та перебував в цей час в захисній масці, що чітко видно на диску , а працівники поліції звернули увагу водію на те , що він перевозить пасажирів без масок. , що позбавляє суд можливості встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст.278 КУпАП, при виявлені недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Оскільки виявлені недоліки не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу, то протокол про адміністративне правопорушення слід повернути органу, що його склав, для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, повернути до Іршавського відділення поліції Хустського відділу поліції ГУ НП Закарпатської області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя : І. А. Даруда