10 грудня 2020 року м. Чернігів Справа № 620/3231/20
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Клопота С.Л.,
за участю секретаря Шевченко А.В.,
представника позивача Підгорного К.Є.,
представників Головного сервісного центру МВС Карпика Л.І., Мазур І.О.,
представника Регіонального сервісного центру
МВС в Чернігівській області Похилька С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного сервісного центру МВС, Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку,
ОСОБА_1 звернулась з позовом до Головного сервісного центру МВС, Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області та просить:
1. Визнати протиправним та скасувати наказ Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області від 09.04.2020 № 2к «Про звільнення ОСОБА_1 ».
2. Поновити ОСОБА_1 з 16.04.2020 р. на посаді провідного спеціаліста сектору фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області (Філія ГСЦ МВС).
3. Стягнути з Головного сервісного центру МВС на користь ОСОБА_1 за час вимушеного прогулу за період з 16.04.2020 і до винесення судом рішення по справі середній заробіток, який на момент звільнення отримувала позивач на посаді провідного спеціаліста сектору фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області.
4. В частині поновлення позивача на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць допустити негайне виконання рішення.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що наказ Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області від 09.04.2020 № 2к «Про звільнення ОСОБА_1 » є протиправним і таким, що підлягає скасуванню оскільки порушує права позивача та не відповідає нормам чинного законодавства України.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представники Головного сервісного центру МВС в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які викладені у відзиві на позовну заяву, що приєднаний до матеріалів справи.
Представник Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які викладені у відзиві на позовну заяву, що приєднаний до матеріалів справи.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, суд вважає позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
ОСОБА_1 з 08.12.2015 по 15.04.2020 включно працювала в Регіональному сервісному центрі МВС в Чернігівській області, зокрема з 08.12.2015 по 27.04.2016 займала посаду діловода сектору режимно-секретного та документального забезпечення, з 27.04.2016 на посаді провідного спеціаліста сектору фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку. Позивачці було присвоєно 8 ранг державного службовця.
28.01.2019 позивачка підписала контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України строком на три роки.
09.04.2020 Регіональний сервісний центр МВС в Чернігівській області видав наказ № 21к «Про звільнення ОСОБА_1 », яким відповідно до п. 1-1 ч. 1 та ч. 4 ст. 87 Закону України «Про державну службу», у зв'язку з ліквідацією Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області, з 15.04.2020 звільнив ОСОБА_1 з посади провідного спеціаліста сектору фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області з виплатою вихідною допомоги у розмірі двох середньомісячних заробітних плат.
Не погодившись зі звільненням позивачка звернулась до суду з позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.
Таким чином, на підставі згаданого вище контракту позивач проходить військову службу в Збройних Силах України, а на час проходження цієї служби за нею, в силу приписів ч. 3 ст. 119 КЗпП України, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток в установі, у який вона працювала на час призову, тобто в Регіональному сервісному центрі МВС в Чернігівській області.
09.04.2020 Регіональний сервісний центр МВС в Чернігівській області видав наказ № 21к «Про звільнення ОСОБА_1 », яким відповідно до п. 1-1 ч. 1 та ч. 4 ст. 87 Закону України «Про державну службу» у зв'язку з ліквідацією Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області з 15.04.2020 звільнив ОСОБА_1 , державного службовця 8 рангу, з посади провідного спеціаліста сектору фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області з виплатою вихідною допомоги у розмірі двох середньомісячних заробітних плат.
В якості підстави видання цього наказу в його тексті зазначено постанову Кабінету Міністрів України від 12.02.2020 № 79 «Деякі питання територіальних органів Міністерства внутрішніх справ», наказ Міністерства внутрішніх справ України від 03.03.2020 № 218 «Про утворення ліквідаційних комісій територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ», попередження ОСОБА_1 від 12.03.2020.
Згідно Положення про регіональний сервісний центр МВС в Чернігівській області, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015, у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 19.05.2017 № 426, Регіональний сервісний центр МВС в Чернігівській області підпорядковується Міністерству внутрішніх справ України та є територіальним органом з надання сервісних послуг МВС. РСЦ МВС в Чернігівській області також підпорядковується Головному сервісному центру МВС як головному органу в системі територіальних органів з надання сервісних послуг МВС.
До основних завдань РСЦ МВС в Чернігівській області, відповідно до цього положення входило, у тому числі :
- участь у реалізації державної політики у сферах надання послуг, безпеки дорожнього руху та перевезення небезпечних вантажів, забезпечення у визначеному порядку державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання та іншими суб'єктами вимог законодавства в цих сферах, моніторинг у встановлений законодавством спосіб дотримання суб'єктами господарської діяльності та іншими суб'єктами норм, правил та стандартів у відповідній сфері;
- здійснення контролю за відповідністю конструкції, комплектації та обладнання транспортних засобів, номерних знаків транспортних засобів нормам і стандартам;
- здійснення контролю за порядком обміну та видачі посвідчень водія;
- видача та обмін ДОПНВ - свідоцтв про підготовку водія, свідоцтв про підготовку уповноважених з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів, свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів та внесення цієї інформації до Єдиного державного реєстру МВС;
- забезпечення державного обліку зареєстрованих транспортних засобів;
- здійснення обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоклясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, а також забезпечення їх у встановленому порядку номерними знаками для разових поїздок (далі - спеціальна продукція), бланками актів приймання - передачі транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери (далі - бланкова продукція), облікованими в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС біржовими угодами, та накопичення інформації про них у Єдиному державному реєстрі МВС;
- забезпечення організації та здійснення контролю за підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації водіїв транспортних засобів, обліком суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, що провадять таку діяльність тощо.
12.02.2020 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 79 «Деякі питання територіальних органів Міністерства внутрішніх справ», якою ліквідував як юридичні особи публічного права територіальні органи з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ, у тому числі, Регіональний сервісний центр МВС в Чернігівській області.
Також, у цій постанові зазначено, що територіальні органи з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ, які ліквідуються згідно з пунктом 1 цієї постанови, продовжують здійснювати повноваження та функції, покладені на зазначені органи, до впорядкування структури Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ.
Згідно Положення про Головний сервісний центр МВС, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 № 1393 (у редакції наказу МВС України від 26.11.2018 р. № 955) основними завданнями ГСЦ МВС є :
- участь у реалізації державної політики у сферах надання послуг, безпеки дорожнього руху та перевезення небезпечних вантажів, забезпечення у визначеному порядку державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання та іншими суб'єктами вимог законодавства в цих сферах, моніторинг у визначений законодавством спосіб дотримання суб'єктами господарської діяльності та іншими суб'єктами норм, правил та стандартів у відповідній сфері;
- здійснення контролю за відповідністю конструкції, комплектації та обладнання транспортних засобів, номерних знаків транспортних засобів нормам і стандартам та погодження відповідної нормативно - технічної документації;
- забезпечення державного обліку зареєстрованих транспортних засобів, видачі (обміну) посвідчень водія, ДОПНВ - свідоцтв про підготовку водія, свідоцтв про підготовку уповноважених з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів, свідоцтв про допуск транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів та накопичення інформації з цих питань у Єдиному державному реєстрі МВС;
- забезпечення організації та здійснення контролю за підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації водіїв транспортних засобів, обліком суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, що провадять таку діяльність, а також за прийманням іспитів з перевірки знань правил перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом та видачею відповідних свідоцтв установленого зразка;
- ведення обліку суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоклясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва і їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, а також забезпечення їх у встановленому порядку номерними знаками для разових поїздок (далі - спеціальна продукція), бланками актів приймання - передачі транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери (далі - бланкова продукція), облікованими в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС біржовими угодами тощо.
Таким чином, з наведених вище приписів Положення про Регіональний сервісний центр МВС в Чернігівській області, відносно якого Кабінет Міністрів України прийняв рішення про його ліквідацію, та Положення про Головний сервісний центр МВС, яке на даний час існує, основні завдання обох цих установ співвідносяться як частина із цілим.
Отже, Регіональний сервісний центр МВС в Чернігівській області, будучи підпорядкованим Головному сервісному центру МВС, виконував частину покладених на останнього завдань.
Крім того, як те передбачалося постановою Кабінету Міністрів України від 12.02.2010 № 79, структуру Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ було впорядковано, в наслідок чого в його структурі замість регіональних сервісних центрів МВС, які були юридичними особами, були в якості його філій утворені регіональні сервісні центри ГСЦ МВС, зокрема, Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Чернігівській області (Філія ГСЦ МВС) - код ЄДРПОУ ВП : 43611954 з місцезнаходженням за адресою : 14013, м. Чернігв, вул. Шевченка, буд. 26.
В свою чергу, новоутворений Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Чернігівській області (Філія ГСЦ МВС) не тільки знаходиться за тією самою адресою та виконує ті самі завдання, що раніше виконував Регіональний сервісний центр МВС в Чернігівській області.
Виконання наведених вище завдань одним із органів, підпорядкованих МВС України, не припинялося оскільки згідно п.п. 21-1, 21-3, 21-4, 21-7, 21-8 п. 4 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 878, МВС відповідно до покладених на нього завдань, у тому числі:
- здійснює у випадках, передбачених законом, державну реєстрацію (перереєстрацію) та облік транспортних засобів, приймає іспити для отримання права керування транспортними засобами і видає відповідні документи;
- веде облік торговельних організацій, підприємств-виробників та суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форми власності, що реалізують транспортні засоби або номерні складові частини до них;
- веде автоматизований облік, здійснює накопичення, обробку та використання відомостей про транспортні засоби, що підлягають державній і відомчій реєстрації, та про їх власників;
- перевіряє у разі дорожнього перевезення небезпечних вантажів відповідність транспортних засобів та обладнання з видачею відповідного свідоцтва про допущення до перевезення небезпечних вантажів;
- здійснює контроль за забезпеченням організації підготовки водіїв транспортних засобів та уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів, приймає іспити та видає відповідні свідоцтва установленого зразка;.
З огляду на наведене та враховуючи, що на Регіональний сервісний центр МВС в Чернігівській області та Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Чернігівській області (Філія ГСЦ МВС) покладаються одні й ті самі завдання, в наслідок прийняття низки управлінських рішень, фактично відбулася не ліквідація Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області, а його реорганізація у Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Чернігівській області (Філія ГСЦ МВС).
Згідно п. 11 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу» однією з підстав для припинення державної служби за ініціативою суб'єкта призначення є ліквідація державного органу.
Відповідно до ч. 3 ст. 5 даного Закону дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках, зокрема, змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
В ч. 2 ст. 40 КЗпП України встановлено, що звільнення працівника з підстав, зазначених у пунктах 1, 2 і 6 цієї статті, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу.
В силу приписів ч. 4 ст. 36 КЗпП України, у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40).
Як зазначено в ч. 3 ст. 49-2 КЗпП України, одночасно з попередженням про звільнення у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Ліквідація юридичної особи публічного права, на відміну від ліквідації юридичних осіб приватного права, має певні особливості, що обумовлені відмінностями в їхньому правовому статусі.
Так, особливістю ліквідації державного органу як юридичної особи публічного права, є те, що одночасно з його ліквідацією припиняється й реалізація державою функцій, покладених на цей орган.
Верховний Суд України у постановах від 04 березня 2014 року в справі №21-8а14, від 27 травня 2014 року в справі №21-108а14, від 28 жовтня 2014 року в справі №21-484а14, від 19 січня 2016 року в справі №810/1783/13-а зазначив, що ліквідація юридичної особи публічного права здійснюється розпорядчим актом органу державної влади, органу місцевого самоврядування або уповноваженою на це особою.
У цьому акті має бути наведено обґрунтування доцільності відмови держави від виконання завдань та функцій такої особи або їх передачі іншим органам виконавчої влади. Якщо таке обґрунтування наведене, то у такому випадку має місце ліквідація юридичної особи публічного права, а якщо ні, то саме посилання на те, що особа ліквідується, є недостатнім.
У зв'язку з цим при вирішенні спорів щодо поновлення на роботі працівників юридичної особи публічного права, про ліквідацію яких було прийнято рішення, судам належить, крім перевірки дотримання трудового законодавства щодо таких працівників, з'ясовувати фактичність такої ліквідації (чи мала місце у цьому випадку реорганізація). Під час вирішення зазначеної категорії спорів підлягає оцінці і правовий акт, що став підставою ліквідації, зокрема, чи припинено виконання функцій ліквідованого органу, чи покладено виконання цих функцій на інший орган.
У постанові Верховного Суду України від 16 жовтня 2012 року по справі №21-267а12, прийнятій за наслідками перегляду рішень судів попередніх інстанцій щодо звільнення особи з органів державної виконавчої служби внаслідок їх ліквідації на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2006 року №1622, зазначено, що мала місце саме реорганізація цих органів. Верховним Судом України вказано, що встановлена законодавством можливість ліквідації державної установи (організації) з одночасним створенням іншої, яка буде виконувати повноваження (завдання) установи, що ліквідується, не виключає, а передбачає зобов'язання роботодавця (держави) по працевлаштуванню працівників ліквідованої установи.
Таким чином, враховуючи, що у досліджуваному судом випадку, подібно до випадків, що описані у вказаних вище правових позиціях судів касаційної інстанції, встановлена законодавством можливість ліквідації державної установи (організації) - Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області з одночасним створенням іншої, яка буде виконувати повноваження (завдання) установи, що ліквідується, - Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області (Філія ГСЦ МВС) не виключає, а передбачає зобов'язання роботодавця (держави) по працевлаштуванню працівників ліквідованої установи, у тому числі й позивача.
Не зважаючи на викладене, в супереч ст.ст. 36,40,49-2 КЗпП України, відповідачі не виконали свого обов'язку по працевлаштуванню позивача і навіть не запропонували позивачу переведення на іншу роботу у новоствореному, або у будь-якому іншому органі, підпорядкованому МВС України.
Окрім того, згідно п. 13 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги: переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації.
Позивач є учасницею бойових дій, що підтверджується посвідченням учасника бойових дій серії НОМЕР_1 , виданим 27.01.2020.
Не зважаючи й на це, відповідачі не забезпечили працевлаштування позивача, що є прямим порушенням вказаної норми чинного законодавства України.
Надаючи правову оцінку досліджених судом обставин, суд дійшов висновку, що наказ Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області від 09.04.2020 р. № 21к «Про звільнення ОСОБА_1 » суперечить нормам чинного законодавства України, а звільнення позивача відбулося з порушенням встановленого порядку.
За таких підстав цей наказ є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідно до вимог ч.ч. 1,2 ст. 235 КЗпП України у разі звільнення особи без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу, у тому числі у зв'язку з повідомленням про порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції", працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.
З огляду на те, що Регіональний сервісний центр МВС в Чернігівській області перебуває в стані ліквідації і його функції виконує новостворений Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Чернігівській області (Філія ГСЦ МВС), позивачку необхідно поновити на службі саме до цього органу.
При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
Як наслідок, в силу приписів ст. 235 КЗпП України, враховуючи незаконність звільнення позивача з роботи, яке відбулося 15.04.2020, ії має бути поновлено на посаді, з 16.04.2020, а також на її користь необхідно стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 16.04.2020 до моменту захисту її права судом до 10.12.2020 в сумі 218699 грн. 20 коп., виходячи з наступного розрахунку.
212 (днів вимушеного прогулу) * 1031 грн. 60 коп. (середньоденний заробіток на день звільнення) = 218699.20
Відповідно до положень п.п. 2,3 ч. 1 ст. 371 КАС України негайно виконуються рішення суду про: присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць; поновлення на посаді у відносинах публічної служби.
Розмір середнього заробітку позивачки на день звільнення зі служби складав 21663 грн. 60 коп.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При вказаних обставинах суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій та рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, позов підлягає задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, у відповідності до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд враховує, що позивач звільнений від сплати судового збору за подання позову, доказів понесення ним інших судових витрат суду не надано, тому судові витрати, що підлягають відшкодуванню, відсутні.
Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного сервісного центру МВС (вул. Лук'янівська, буд.62, м. Київ,04071), Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області ( вул. Шевченка, буд. 26, м. Чернігів, 14013) про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати наказ Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області від 09.04.2020 № 21к «Про звільнення ОСОБА_1 ».
Поновити ОСОБА_1 з 16.04.2020 на посаді провідного спеціаліста сектору фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області (Філія ГСЦ МВС).
Стягнути з Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 218699 грн. 20 коп.
В частині поновлення позивача на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць в сумі 21663 грн. 60 коп. допустити негайне виконання.
Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Повний текст рішення виготовлено 11 грудня 2020 року.
Суддя С.Л. Клопот