10 грудня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/2820/20
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області про визнання відмову протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області (далі - відповідач, УМВС в області), в якому просить:
- визнати протиправною відмову УМВС України в Херсонській області від 28.08.2020 року № 10/С -51 щодо проведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, що передбачена частиною 1 статті 9 Закону України Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з місячного грошового забезпечення за листопад 2010 року з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого обчислюється одноразова грошова допомога при звільнені, щомісячної компенсації податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та зобов'язати УМВС України в Херсонській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, що передбачена частиною 1 статті 9 Закону України Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з місячного грошового забезпечення за листопад 2010 року, що становить 3134,80 грн. з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого обчислюється одноразова грошова допомога при звільнені, щомісячної компенсації податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу, що становить 482,77 грн., з урахуванням раніше виплаченої суми одноразової грошової допомоги.
Позов обґрунтований тим, що позивач 10.08.2020 звернувся до голови ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області з заявою щодо здійснення проведення перерахунку та виплати йому одноразової грошової допомоги в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, згідно ч. 1 ст. 9 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з місячного грошового забезпечення за листопад 2010 року з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого обчислюється одноразова грошова допомога при звільнені, щомісячної компенсації податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу. Листом від 28.08.2020 № 10/С-51 відповідач відмовив в перерахунку одноразової грошової допомоги при звільнені. Вважає відмову незаконною виходячи з приписів Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей". Крім того, вважає, що при розрахунку вихідної допомоги до складу місячного грошового забезпечення не враховано компенсацію податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу, оскільки розрахунок грошового забезпечення за кожен конкретний місяць служби передбачає конкретні складові, що нараховуються і сплачуються особі, і якщо до розрахунку грошового забезпечення за листопад 2010 р. включається компенсації податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу, то вона і входить до складу грошового забезпечення за вказаний місяць.
Ухвалою від 05.10.2020 відкрито провадження у справі, визначено розглядати справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
22.10.2020 до суду надійшов відзив на позов, згідно якого відповідач позов не визнає, зазначає, що п. 106 розділу 9.9 Методичних рекомендацій про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ від 30.06.2005 року № 501 "Про скасування окремих наказів МВС України з питань грошового забезпечення та заробітної плати" встановлено, що особам рядового і начальницького складу, які звільняються з органів внутрішніх справ, у встановлених випадках виплачується грошова допомога у відповідному відсотку місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. При цьому в розрахунок включається посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, відсоткова надбавка за вислугу років та додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, премії тощо) у розмірах, що були їм встановлені наказами керівників органу на день звільнення зі служби.
Згідно з п. 1.18. Інструкції № 499, при прийнятті на службу до органів внутрішніх справ грошове забезпечення особам рядового і начальницького складу нараховується з дня призначення на посаду. У разі звільнення зі служби грошове забезпечення особі рядового чи начальницького складу виплачується до дня виключення зі списків особового складу включно.
Листом від 22.03.2010 №15/2 МВС України роз'яснило, що "в розрахунок включається посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за вислугу років та додаткові види грошового забезпечення постійного характеру в розмірах, що були встановлені наказами керівника органу чи підрозділу внутрішніх справ на день звільнення зі служби".
Так, днем звільнення зі служби ОСОБА_1 , згідно наказу УМВС України в Херсонській області від 29.12.2010 № 871 о/с, є 29.12.2010.
Відповідно до п. 1.7. Інструкції № 499 при виплаті особі рядового чи начальницького складу грошового забезпечення за неповний місяць розмір виплати за кожний календарний день визначається шляхом ділення суми грошового забезпечення за повний місяць на кількість календарних днів у місяці, за який здійснюється виплата.
При цьому п. 1.15. Інструкції № 499 було визначено, що виплата грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу здійснюється щомісяця з 20 до 25 числа за поточний місяць. Виплата грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу підрозділів Державної служби охорони здійснюється щомісяця до 5 числа за минулий місяць.
Відтак, ОСОБА_1 до дня звільнення було нараховано та виплачено грошове забезпечення за грудень 2010 за повний місяць. Відповідно розрахунок одноразової грошової допомоги при звільнення здійснювався з розміру грошового забезпечення за повністю відпрацьований грудень 2010.
Щодо позовних вимог про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії з врахуванням компенсації податку з доходів фізичних осіб вказує, що щомісячна грошова компенсація сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу (в тому числі відрядженими до органів виконавчої влади та інших цивільних установ) у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків під час проходження служби здійснюється відповідно до Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року № 44.
Згідно із пунктом 3 вказаного Порядку виплата грошової компенсації здійснюється установами (організаціями, підприємствами), що утримують військовослужбовців, поліцейських та осіб рядового і начальницького складу, за рахунок відповідних коштів, які є джерелом доходів цих осіб, шляхом рівноцінного та повного відшкодування втрат частини грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків під час проходження служби, що пов'язані з утриманням податку з доходів фізичних осіб у порядку та розмірах, визначених Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб".
Приписами статті 168 Податкового кодексу України (Далі - ПК України) врегульовано порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету.
Відповідно до пункту 168.5 статті 168 ПК України суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції у зв'язку з виконанням обов'язків несення служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.
Вказана норма є спеціальною по відношенню до певних категорій осіб, в тому числі осіб рядового і начальницького складу осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, та носить компенсаційний характер.
Вважає, що за вказаних обставин підстави для включення до грошового забезпечення позивача, з якого обчислюється одноразова грошова допомога при звільненні, отриманих позивачем грошової компенсації податку з доходів фізичних осіб, виплата якої здійснювалася щомісячно, відсутні, оскільки зазначені виплати не входять до встановленого частиною 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", переліку видів грошового забезпечення.
Компенсація податку з доходів фізичних осіб не входить до грошового забезпечення, яка повинна враховуватися при нарахуванні одноразової грошової допомоги при звільненні, оскільки відноситься до компенсаційних платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відзив відповідача, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Згідно наказу УМВС № 871 о/с від 29.12.2010 року ОСОБА_1 був звільнений із служби в органах МВС України у запас через обмежений стан здоров'я. З 30.12.2010 року перебуває на обліку ГУ ПФ України в Херсонській області
Виявивши невірний розрахунок отриманої суми одноразового грошового забезпечення при звільненні, позивач звернувся до УМВС в області з вимогами про її перерахунок від 10.08.2020 р.
Відповідач листом від 28.08.2020 №10/С-51 повідомило позивача про відсутність підстав для перерахування одноразової грошової допомоги при звільненні.
Зі змісту листа від 28.08.2020 № 10/С-51 випливає, що для розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні з органів внутрішніх справ було включено посадовий оклад (800,00 грн), оклад за спеціальним званням (125,00 грн), надбавку за вислугу років (277,50 грн), надбавку за виконання особливо важливих завдань (601,25 грн.), за збереження таємниці (120,00 грн), надбавку за оперативно-розшукову діяльність (400,00 грн.), щомісячну премію 33,3 % (796,91 грн).
Як вбачається з наданої до суду відповідачем довідки, у листопаді 2010 року нараховане грошове забезпечення ОСОБА_1 складало:
- посадовий оклад - 800,00 грн,
- оклад за спеціальне звання - 125,00 грн,
- надбавка за вислугу років - 323,75 грн,
- надбавка за виконання особливо важливих завдань - 624,38 грн,
- за збереження таємниці - 120,00 грн,
- надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 400,00 грн,
- премія (33,3%) - 796,91 грн,
- доплата за роботу в нічний час за жовтень - 28,44 грн,
- грошова компенсація сум податку з доходів фізичних осіб - 482,77 грн.
Вважаючи, що відповідач при розрахунку одноразової грошової допомоги повинен був виходити з місячного грошового забезпечення позивача за листопад 2010 року, а не грудень 2010 року, ОСОБА_1 звернувся до суду.
Вирішуючи даний спір, суд виходив з наступного.
Відповідно ч. 1 ст. 9 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" особам рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу та деяким іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом та звільняються зі служби за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Згідно з п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної інспекції техногенної безпеки, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби:
які звільняються із служби за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби;
Тобто, за загальним правилом для розрахунку розміру одноразової грошової допомоги береться до уваги місячне грошове забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
В свою чергу, п. 3 наказу Міністерства внутрішніх справ України від 31.12.2007р. №499 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" установлено, що грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з пп. 2.16.4 п. 2.16 розділу ІІ Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженої наказом МВС від 31.12.2007р. №499, виплата премії за минулий місяць проводиться в поточному місяці разом з виплатою грошового забезпечення.
За таких обставин, виходячи з наведених вище приписів законодавства, одноразова грошова допомога підлягає розрахунку в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення, що передувало події (звільненню), з якою пов'язана відповідна виплата, за кожний повний календарний рік служби.
Отже, звільненому у грудні 2010 року ОСОБА_1 одноразова грошова допомога при звільненні мала бути розрахована з розміру грошового забезпечення за листопад 2010 року.
Тобто позовні вимоги ОСОБА_1 в цій частині підлягають задоволенню. Доводи відповідача стосовно того, що грошове забезпечення, з якого здійснюється нарахування одноразової грошової допомоги при звільненні однакове як в листопаді так і в грудні 2010 року не відповідають дійсності, оскільки з наданих відповідачем довідок вбачається протилежне.
Суд зазначає, що відмінними складовими грошового забезпечення за листопад-грудень 2010 року позивача є відповідно: надбавка за вислугу років - 323,75 грн та 277,50 грн; надбавка за виконання особливо важливих завдань - 624,38 грн та 601,25 грн.
Стосовно вимоги ОСОБА_1 про врахування при обчисленні суми одноразової грошової допомоги при звільненні суми компенсації податку з доходів фізичних осіб, суд зазначає наступне.
Так, умови та механізм щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу (в тому числі відрядженими до органів виконавчої влади та інших цивільних установ) у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків під час проходження служби визначені Порядком виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 р. N 44 (далі - Порядок №44).
Відповідно п.3 наведеного Порядку виплата грошової компенсації здійснюється установами (організаціями, підприємствами), що утримують військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, за рахунок відповідних коштів, які є джерелом доходів цих осіб, шляхом рівноцінного та повного відшкодування втрат частини грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків під час проходження служби.
Згідно п.5 Порядку, грошова компенсація виплачується за місцем одержання грошового забезпечення у розмірі суми податку з доходів фізичних осіб, утриманого з грошового забезпечення.
Правовідносини щодо сплати податку з доходів фізичних осіб у спірний період були врегульовані Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі - Закон № № 889-IV).
Відповідно п.1.1 наведеного Закону для цілей цього Закону під терміном "заробітна плата" розуміються також інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати та винагороди, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Тобто в розумінні Закону № 889-IV грошове забезпечення співробітників органів внутрішніх справ також є заробітною платою.
Відповідно пп. «д» п.1.3 ст. 1 Закону № 889-IV дохід у вигляді заробітної плати, нарахованих (виплачених, наданих) внаслідок здійснення платником податку трудової діяльності на території України, від працедавця, незалежно від того, чи є такий працедавець резидентом або нерезидентом є доходом з джерелом його походження з України.
Згідно з положенням п.3.1.3 ст.3 Закону № 889-IV дохід з джерелом їх походження з України, які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
Відповідно приписів п. 3.5 ст.3, п.8.1 ст.8 Закону № 889-IV при нарахуванні доходів у вигляді заробітної плати об'єкт оподаткування визначається як нарахована сума такої заробітної плати, зменшена на суму збору до Пенсійного фонду України та внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, які відповідно до закону справляються за рахунок доходу найманої особи. Податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.
Тобто, грошове забезпечення співробітника органів внутрішніх справ є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Податковим агентом - особою відповідальною за сплату такого податку виступає роботодавець, а сама сплата податку відбувається шляхом утримання з суми грошового забезпечення суми податку та його перерахунку до бюджету.
Як вже зазначено вище за текстом даного рішення, відповідно п.5 Порядку №44 грошова компенсація виплачується за місцем одержання грошового забезпечення у розмірі суми податку з доходів фізичних осіб, утриманого з грошового забезпечення.
З викладеного, слід дійти висновку, що грошова компенсація є засобом та механізмом відшкодування втрат, зокрема, частини грошового забезпечення. Відповідні втрати зумовлені необхідністю роботодавця як податкового агента сплачувати податок з доходів фізичних осіб, який складає частину нарахованого працівнику грошового забезпечення.
На практиці приписи наведених норм зобов'язують роботодавця вчинити наступний алгоритм дій при виплаті особі грошового забезпечення:
- здійснити нарахування грошового забезпечення особі;
- утримати з нього податок з доходів фізичних осіб;
- сплатити компенсацію особі сум податку з доходів фізичних осіб.
Тобто, компенсація сум податку відбувається після утримання такого податку.
Разом з тим, як справедливо зазначено сторонами, положення ст. 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» передбачають розрахунок суми одноразової грошової допомоги при звільненні з використанням усієї суми місячного грошового забезпечення. Тобто з суми, з якої ще не утримано податку з доходів фізичних осіб та, відповідно до того, як сума утриманого податку компенсована на підставі Порядку №44.
Натомість, з матеріалів справи, зокрема, з листа ГУ НП в Херсонській області №10/с-4 від 13.01.2016 року вбачається, що відповідач при розрахунку розміру одноразової грошової допомоги використав суму грошового забезпечення ОСОБА_1 після сплати з неї податку на доходи фізичних осіб, чим порушив наведені вище приписи ст. 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей».
Таким чином порушення прав ОСОБА_1 полягає не у відмові відповідача здійснити розрахунок розміру належної йому одноразової грошової допомоги при звільненні шляхом включення до розрахунку суми компенсації податку з доходів фізичних осіб як він помилково вважає, а в безпідставному застосуванні УМВС при розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні грошового забезпечення позивача, з якого сплачений податок з доходів фізичних осіб.
Сама ж компенсація, передбачена порядком №44 в силу викладеного вище не є грошовим забезпеченням, отже не може бути включена до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні.
Також, в силу наведених висновків суду, доцільність врахування суми компенсації при розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні відсутня, оскільки при розрахунку, використовується сума грошового забезпечення до утримання з неї податків та зборів.
Частиною 2 ст. 9 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Позивач, при зверненні до суду просив захистити його права шляхом визнання протиправною відмову УМВС України в Херсонській області від 28.08.2020 року № 10/С -51 щодо проведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, що передбачена частиною 1 статті 9 Закону України Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з місячного грошового забезпечення за листопад 2010 року з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого обчислюється одноразова грошова допомога при звільнені, щомісячної компенсації податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та шляхом зобов'язання УМВС України в Херсонській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, що передбачена частиною 1 статті 9 Закону України Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з місячного грошового забезпечення за листопад 2010 року, що становить 3134,80 грн. з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого обчислюється одноразова грошова допомога при звільнені, щомісячної компенсації податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу, що становить 482,77 грн., з урахуванням раніше виплаченої суми одноразової грошової допомоги.
Однак, як встановлено з матеріалів справи, порушення прав ОСОБА_1 відбулось шляхом вчинення УМВС протиправних дій щодо здійснення розрахунку та виплати одноразової грошової допомоги в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, що передбачена частиною 1 статті 9 Закону України Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з місячного грошового забезпечення за грудень 2010 року та з використанням при розрахунку суми грошового забезпечення ОСОБА_1 після відрахування з нього податків та зборів.
Поновлення прав позивача суд вбачає в зобов'язанні УМВС провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 суму одноразової грошової допомоги при звільненні в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, що передбачена частиною 1 статті 9 Закону України Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з місячного грошового забезпечення за листопад 2010 року та з урахуванням виплачених сум.
Таким чином, позов підлягає частковому задоволенню.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області (73003, м. Херсон, вул. Лютеранська,4, код ЄДРПОУ 08592322) щодо здійснення розрахунку та виплату одноразової грошової допомоги при звільненні ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, що передбачена частиною 1 статті 9 Закону України Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з місячного грошового забезпечення за грудень 2010 року та з використанням при розрахунку суми грошового забезпечення ОСОБА_1 після відрахування з нього податків та зборів.
Зобов'язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області (73003, м. Херсон, вул. Лютеранська,4, код ЄДРПОУ 08592322) провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) суму одноразової грошової допомоги при звільненні в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, що передбачена частиною 1 статті 9 Закону України Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з місячного грошового забезпечення за листопад 2010 року та з урахуванням виплачених сум.
В інший частині позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Ковбій
кат. 112010201