07 грудня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/1803/20
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
І. Зміст позовних вимог
ОСОБА_1 (надалі - позивачка, ОСОБА_1 ), від імені якого діє адвокат Хараїм О.В. (надалі - представник позивачки) звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (надалі - відповідач, ГУ ПФУ в Херсонській області), у якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії;
- зобов'язати ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.041992 року №2262-ХІІІ у розмірі 76 % від суми місячної чинної заробітної плати на підставі довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України № 3.3/212-20/Б-177 від 28.02.2020 року з урахуванням посадового окладу - 4790 грн., окладу за військовим звання (підполковник внутрішньої служби) -1410 грн., надбавки за вислугу років (50%) - 3100 грн., надбавки на інформаційно-аналітичне забезпечення (33,3%) - 1595,07 грн., надбавки за особливо важливі завдання (48%) - 4464 грн., премії (24,6%) - 1178,34 грн., починаючи з 01.04.2019 року та здійснити виплату недоотриманих сум з 01.04.2019 року.
ІІ. Позиція позивачки та заперечення відповідача
Вказані вимоги представник позивачки обґрунтовує тим, що з 10.03.2005 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі грошового атестату, ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років у розмірі 76 % від суми грошового забезпечення за посадою старшого інспектора групи організаційно-аналітичної роботи УДДУПВП, яка складалась з посадового окладу, окладу за військовим звання (підполковник), надбавки за вислугу років (40%), надбавки на інформаційно-аналітичне забезпечення (33,3%), надбавки за особливо важливі завдання (48%), премії (24,6%). Внаслідок проведеного відповідачем відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам" перерахунку пенсії ОСОБА_1 розмір її пенсії зменшився з 76 % до 70 %, при цьому, вказаний перерахунок був здійснений з урахуванням таких складових сум грошового забезпечення, як посадового окладу - 4790 грн.; оклад за військовим званням (підполковник) - 1 410 грн., процентної надбавки за вислугу років 50 % - 3100 грн. Разом з тим, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45. Внаслідок цього, позивачка звернулась до Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, яке надало їй оновлену довідку для перерахунку пенсії № 3.3/212-20/Б-177 від 28.02.2020 з урахуванням посадового окладу, окладу за військовим званням (підполковник внутрішньої служби), надбавки за вислугу років (50%), надбавки за інформаційно-аналітичне забезпечення - 33,3%, надбавки за особливо-важливі завдання - 48%, премії - 24,6% (копія додається). У зв'язку з набранням 05.03.2019 законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 позивачка звернулась до ГУ ПФУ в Херсонській області із заявою про перерахунок пенсії, додавши копію вказаної довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. Однак, відповідач листом від 30.06.2020 безпідставно відмовив ОСОБА_1 у перерахунку її пенсії, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
06.08.2020 відповідач подав відзив на адміністративний позов, у якому зазначено, що на виконання Постанов КМУ № 704 та № 103 Головним управлінням здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 року. Відповідно до постанови КМУ № 103 перерахунок пенсії здійснювався з урахуванням лише трьох складових: розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала до звільнення зі служби. Після скасування п. п. 1, 2 Постанови КМУ №103 Урядом України іншого порядку здійснення перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не приймалося. Вважає, що позивачу пенсія призначена відповідно до вимог законодавства, оскільки розмір пенсії визначається відповідно до норм закону, що діє на дату з якої переглядається її розмір, тобто максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення, а не 76 % як того вимагає позивачка.
ІІІ. Процесуальні дії у справі.
Ухвалою суду від 14.07.2020 р. у справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ст. 263 КАС України.
Частиною 4 ст. 243 КАС України передбачено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
На момент відкриття провадження у даній справі, діяла норма пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України, в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30.03.2020 № 540-IX, якою передбачалось, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред'явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
17.07.2020 набув чинності Закон України № 731-IX від 18 червня 2020 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", пунктом 2 розділу ІІ цього Закону встановлено, що процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України в редакції Закону № 540-IX, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Тобто, процесуальні строки, які були продовжені відповідно до п. 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України в редакції Закону № 540-IX, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом - 06.08.2020.
При цьому, постановою Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2020 р. № 956 з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), строк карантину на території України продовжено до 31 грудня 2020 р.
IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.
ОСОБА_1 з 10.03.2005 року призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, те деяких інших осіб" в розмірі 76 % грошового забезпечення, яке включає такі його складові : посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років (40%), надбавки за ОУС (ПО +ВС+50%) (50%), премія - (30 %), за безперервну службу 90 %, що підтверджується протоколом про призначення пенсії від 24.03.2007 р. за пенсійною справою № N/A5954 -Державний департамент з питань виконання покарань.
З матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 вбачається, 26.04.2018 р. згідно постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 р. № 103, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" відповідачем здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням основного розміру пенсії 70 % грошового забезпечення ( 27 років вислуга років) та його складових: посадовий оклад - 4 790,00 грн; оклад за військовим званням - 1 410,00 грн. та надбавка за вислугу років (50%) - 3 100,00 грн; всього сума грошового забезпечення для обчислення пенсії складає 9 300,00 грн.
Відповідно до довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції від 04.08.2019 р. № 3.3/2118/Ярм про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , відповідно до постанови КМУ № 704 від 30.08.2017 р. та за нормами чинними на 01.03.2018 р. розмір посадового окладу посадовий оклад - 4 790,00 грн; оклад за військовим званням - 1 410,00 грн. та надбавка за вислугу років (50%) - 3 100,00 грн; всього 9 300,00 грн.
За позицією представника позивачки, ОСОБА_1 звернулась до Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, яке надало їй оновлену довідку для перерахунку пенсії № 3.3/212-20/Б-177 від 28.02.2020 з урахуванням посадового окладу, окладу за військовим званням (підполковник внутрішньої служби), надбавки за вислугу років (50%), надбавки за інформаційно-аналітичне забезпечення - 33,3%, надбавки за особливо-важливі завдання - 48%, премії - 24,6%, копія якої наявна в матеріалах справи.
В подальшому за позицією представника позивачки, ОСОБА_1 звернулась до ГУ ПФУ в Херсонській області про перерахунок пенсії, до якої долучила копію вказаної довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. ( копія листа - звернення ОСОБА_1 в матеріалах справи відсутня).
30.06.2020 ГУ ПФУ в Херсонській області листом № 2305-2305/Б-03/8-2100/20 повідомив позивачку про те, що відсутні законні підстави для перерахунку її пенсії за довідкою Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції ( без вихідного номера та дати, допущено помилку у написанні імені « ОСОБА_1 » замість « ОСОБА_1 ») про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, за нормами, чинними на 05.03.2019 р., мотивуючи тим, що на виконання постанови КМУ № 103 у березні-квітні 2018 року здійснено масовий перерахунок пенсій, призначених за Законом № 2262. Разом з тим, 05.03.2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 р. у справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними, зокрема п.п.1, 2 постанови № 103, проте нормативно-правових актів, що стосуються перерахунку пенсій, призначених за Законом № 2262, Кабінетом Міністрів України не прийнято.
Вважаючи вказану бездіяльність відповідача протиправною позивачка звернулась до суду з даним позовом.
V. Норми права, які застосував суд
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей регулює Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей від 20.12.1991 № 2011-XII в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин. (надалі - Закон № 2011-XII), яким передбачено, зокрема,
- держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів ( частина 1 статі 9);
- до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення ( частина друга статі 9);
- грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9).
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-XII, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Закон № 2262-XII), який передбачає, зокрема, що
- пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах, зокрема, особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію", звільненим зі служби у Службі судової охорони за віком чи через хворобу - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення ( пункт "а" частини першої статті 13)
- максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів. ( частина друга статі 13 в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин);
- пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України ( частина 3 статті 43).
- у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку. ( частина 18 статті 43).
- перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком. ( частина 3 статті 51).
- перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку ( частина 1 статті 63).
- якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону ( частина 2 статті 63).
- усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій ( частина 4 статті 63).
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45), яким визначено, що
- пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-XII, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом №2262- XII, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України ( пункт 1 в редакції Постанови КМ № 103 від 21.02.2018).
- Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію, зокрема до Міноборони (далі - державні органи) ( абзац перший пункту 2 в редакції Постанови КМ № 784 від 21.08.2019)
- Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ( абзац другий пункту 2 в редакції Постанови КМ № 103 від 21.02.2018);
- на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України ( абзац перший пункту 3 в редакції Постанови КМ № 103 від 21.02.2018);
- довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком ( пункт 3 в редакції Постанови КМ № 1372 від 23.12.2009).
- перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі. ( пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 847 від 28.10.2015);
- під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. ( пункт 5).
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок № 3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій, згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", яка набрала чинності 01.03.2018 р., встановлено, зокрема, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення (пункт 2 постанови). Також цією постановою установлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схема тарифних розрядів за основними типовими посадами, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями.
Постанова № 704 набрала чинності 01 березня 2018 року.
У подальшому Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", пунктом 1 якої постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
VI. Оцінка суду
З огляду на вищевказані приписи чинного законодавства, відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону № 2262-XII на момент призначення пенсії, а розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.
Отже, такі складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України.
Разом з тим, відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 цього Закону, щодо призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії.
Як встановлено судом, одним із спірних питань у даній справі є протиправна бездіяльність ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії в частині зменшення відсоткового розміру основної пенсії позивачки, призначеної за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", при здійсненні перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103.
За позицією представника позивачки внесені зміни до частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70 відсотків грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а тому при перерахунку пенсії ОСОБА_1 має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Відповідач вважає, що в даних спірних правовідносинах відсутні законні підстави для перерахунку пенсії в розмірі 76 % відповідних сум грошового забезпечення, оскільки в редакції Закону, чинного на момент перерахунку, максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення ( частина 2 статі 13 Закону № 2262-XII).
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Як зазначалось вище, з 10.03.2005 року ОСОБА_1 призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, те деяких інших осіб" в розмірі 76 % грошового забезпечення.
Разом з тим, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 відповідачем здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням основного розміру пенсії 70 % грошового забезпечення враховуючи 27 років вислуги років.
Вказану обставину ГУ ПФУ в Херсонській області підтверджує відзивом на позов.
При цьому, суд зазначає, на момент призначення пенсії ОСОБА_1 ( 10.03.2005 року) редакція частини другої статті 13 Закону № 2262-ХІІ передбачала, що загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 %, а тому з урахуванням вислуги років позивачці було обчислено пенсію у розмірі 76 % відповідних сум грошового забезпечення.
В подальшому, редакція частини другої зазначеної статті Закону № 2262-ХІІ змінювалась.
Так, Законом України " Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" ( далі Закон - № 3668-VІ), який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, внесено зміни до статті 13 Закону №2262-ХІІ, відповідно до яких максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 % відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).
Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" № 1166-VII від 27 березня 2014 року, який набрав чинності з 01.04.2014, пунктом 23 цього Закону у частині другій статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" цифри "80" замінено цифрами "70", тобто максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).
Отже, на момент здійснення відповідачем спірного перерахунку пенсії позивача положення частини 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ дійсно передбачали максимальний розмір пенсії у розмірі 70 % відповідних сум грошового забезпечення.
Разом з тим, суд відмічає, що приписами частини першої статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відтак, зміна відсоткового розміру пенсії, що відбулася у частині 2 статті 13 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-XII після призначення пенсії позивачу, не є підставою для зменшення розміру призначеної позивачу пенсії під час проведення відповідачем її перерахунку з 01 січня 2018 року.
З огляду на встановлені під час судового розгляду справи обставини, суд доходить висновку, що при перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 її розмір має бути розрахований із зазначеного у довідці уповноваженого органу грошового забезпечення, але не нижчим, ніж розмір раніше призначених пенсій, як це передбачено частиною 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Зазначена позиція суду узгоджується із висновками Великої Палати Верховного Суду в постанові від 16.10.2019 у зразковій справі №240/5401/18 предметом спору якої є зменшення відсоткового розміру основної пенсії, призначеної за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", при здійсненні перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" відповідно до статті 63 указаного Закону на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".
Таким чином, суд вважає обґрунтованими вимоги позивачки в частині визнання протиправною бездіяльність ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії з 76 % до 70 %.
При обранні способу відновлення порушеного права позивачки суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.
Враховуючи, що в ході розгляду даної справи судом встановлено, що при здійснені перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до постанов КМУ від 21.02.2018 р. № 103 та від 30.08.2017 р. № 704 відповідач протиправно застосував норми, які регулюють питання призначення пенсії, а не її перерахунку, тому з метою належного захисту порушених прав позивачки суд доходить висновку про наявність підстав для зобов'язання ГУ ПФУ в Херсонській області здійснити з 01 січня 2018 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у порядку і розмірах визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам", виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 76 % сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.
З огляду на вказаний висновок суду, вимога позивачки в частині зобов'язання ГУ ПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.041992 року №2262-ХІІІ у розмірі 76 % від суми місячної чинної заробітної плати на підставі довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України № 3.3/212-20/Б-177 від 28.02.2020 р. починаючи з 01.04.2019 року та здійснити виплату недоотриманих сум з 01.04.2019 р. є необґрунтованою та спростовується вищезазначеним.
Щодо позовної вимоги в частині визнання протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Херсонській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії і як наслідок зобов'язати ГУ ПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.041992 року №2262-ХІІІ на підставі довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України № 3.3/212-20/Б-177 від 28.02.2020 року з урахуванням посадового окладу - 4790 грн., окладу за військовим звання (підполковник внутрішньої служби) -1410 грн., надбавки за вислугу років (50%) - 3100 грн., надбавки на інформаційно-аналітичне забезпечення (33,3%) - 1595,07 грн., надбавки за особливо важливі завдання (48%) - 4464 грн., премії (24,6%) - 1178,34 грн., починаючи з 01.04.2019 року та здійснити виплату недоотриманих сум з 01.04.2019 року, то суд вказує про таке.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами пенсійної справи позивачки, на виконання вимог Постанов КМУ № 704 та № 103 позивачці з 01.01.2018 року було здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції від 04.08.2019 р. № 3.3/2118/Ярм про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , відповідно до постанови КМУ № 704 від 30.08.2017 р. та за нормами чинними на 01.03.2018 р. розмір посадового окладу посадовий оклад - 4 790,00 грн; оклад за військовим званням - 1 410,00 грн. та надбавка за вислугу років (50%) - 3 100,00 грн; всього 9 300,00 грн.
За позицією представника позивачки, обов'язок ГУ ПФУ в Херсонській області у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно наданої нею довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції № 3.3/212-20/Б-177 від 28.02.2020 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 р., пов'язаний з набранням 05.03.2019 законної сили рішенням у справі № 826/3858/18.
Відповідач вважає, що в даних спірних правовідносинах відсутні законні підстави для перерахунку пенсії відповідно вказаної довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, за нормами чинними на 05.03.2019 р., оскільки після набрання 05.03.2019 законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі №826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними, зокрема, пункти 1, 2 Постанови №103 до цього моменту Кабінетом Міністрів України не прийнято інших нормативно - правових актів, що стосуються перерахунку пенсій, призначених за Законом № 2262.
Вирішуючи дане спірне питання з урахуванням вказаних доводів сторін, суд враховує наступне.
Як зазначалось у вищеописаних нормах чинного законодавства, пенсії за вислугу років, призначені за Законом № 2262-XII, підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. При цьому, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 року у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 року у справі № 553/3619/16-а.
Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
Оскільки зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
При цьому порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, орган, який видає довідку та Управління пенсійного фонду, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.
Таким чином, з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.
Разом із цим до моменту отримання належної довідки у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.
Водночас відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.
Згідно із частинами третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно із цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Враховуючи наведені положення нормативно-правових актів, встановлені обставини даної справи, суд дійшов висновку про наявність у позивачки права на здійснення перерахунку пенсії відповідно до довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, за нормами чинними на 05.03.2019 р., з урахуванням посадового окладу, окладу за військовим званням (підполковник внутрішньої служби), надбавки за вислугу років (50%), надбавки за інформаційно-аналітичне забезпечення - 33,3%, надбавки за особливо-важливі завдання - 48%, премії - 24,6%.
Крім того, суд вказує, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ. За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів пенсійний орган ухвалює рішення про перерахунок чи про відмову у перерахунку раніше призначеної пенсії. Рішення про відмову із зазначенням причини орган ПФУ видає (надсилає) заявникові протягом 5 днів з дня його прийняття.
З листа-відповіді ГУ ПФУ в Херсонській області від 30.06.2020 № 2305-2305/Б-03/8-2100/20 вбачається, що позивачку повідомлено, що надана довідка Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, за нормами, чинними на 05.03.2019 р., не містить вихідного номера та дати, крім того допущено помилку у написанні імені « ОСОБА_1 » замість « ОСОБА_1 ».
Як вбачається з наявної в матеріалах справи копії вказаної довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, то вона дійсно не містить ні дати, ні вихідного номера.
Натомість, супровідний лист Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, яким на адресу позивачки направлено дану довідку містить саме реквізити вихідний № 3.3/212-20/Б-177 та дату 28.02.2020, що на думку суду спростовує вказаний довід відповідача.
Крім того, довідка Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції від 04.08.2019 р. № 3.3/2118/Ярм, на яку посилається відповідач також не містить ні дати, ні вихідного номера, проте такі реквізити містяться на супровідному листі Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.
Суд також вказує, що вказаний лист ГУ ПФУ в Херсонській області не є рішенням суб'єкта владних повноважень в розумінні приписів Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, оскільки не містить даних щодо розгляду документів поданих позивачкою разом з відповідною заявою про перерахунок пенсії та не містить результату такого розгляду, зокрема, про перерахунок або про відмову в перерахунку пенсії.
При цьому, відсутність належним чином оформленого рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку пенсії після спливу десятиденного строку розгляду заяви, не зважаючи на надсилання заявнику листа про розгляд його звернення, свідчить про те, що пенсійний орган не прийняв жодного рішення з числа тих, які він повинен ухвалити за законом.
З матеріалів справи вбачається та не спростовується відповідачем, що рішення ГУ ПФУ в Херсонській області за поданою позивачкою, заявою про перерахунок пенсії не приймалось.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч.2 ст.51 Закону України №2262 перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити позивачці перерахунок пенсії з 01.04.2019 року (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) з врахуванням щомісячних додаткових видів надбавки за інформаційно-аналітичне забезпечення (33,3%), надбавки за особливо-важливі завдання (48%) та премії (24,6%) відповідно до оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, виданої Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції № 3.3/212-20/Б-177 від 28.02.2020 р.
Щодо вимоги представника позивачки про негайне виконання судового рішення, то суд зазначає наступне.
Статтею 371 КАС України визначено категорії адміністративних справ, рішення по яких виконуються або можуть виконуватися негайно, тобто до набрання рішенням законної сили.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.
Суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників або з власної ініціативи може звернути до негайного виконання рішення, у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1, 2 ч.1 цієї статті ( п.1 ч. 2 ст. 371 КАС України).
Оскільки рішення суду у даній справі носить зобов'язальний характер, а не стягнення коштів з відповідача, тому відсутні підстави для вирішення питання щодо негайного виконання рішення суду у даній справі.
VII. Висновок суду
Частиною 1 статті 73 КАС України встановлено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно із частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.1 ст.77 КАС України).
Згідно зі статтею 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своєї бездіяльності, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
VIIІ. Розподіл судових витрат
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору. (ч. 3 ст.139 КАС України)
Як встановлено судом, при зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір в сумі 840,80 грн., що підтверджується платіжним документом від 08.07.2020 р. № 86954.
З огляду на часткове задоволення позовних вимог сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача пропорційно задоволеним його вимогам в сумі 420,40 грн.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 КАС України, суд, -
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області (місце знаходження 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, буд. 6, код ЄДРПОУ 21295057) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії.
Зобов'язати ГУ ПФУ в Херсонській області здійснити з 01 січня 2018 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у порядку і розмірах визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам", виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 76 % сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.
Зобов'язати ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.041992 року №2262-ХІІІ на підставі довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України № 3.3/212-20/Б-177 від 28.02.2020 року з урахуванням посадового окладу - 4790 грн., окладу за військовим звання (підполковник внутрішньої служби) -1410 грн., надбавки за вислугу років (50%) - 3100 грн., надбавки на інформаційно-аналітичне забезпечення (33,3%) - 1595,07 грн., надбавки за особливо важливі завдання (48%) - 4464 грн., премії (24,6%) - 1178,34 грн., починаючи з 01.04.2019 року та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.
В іншій частині позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.А. Дубровна
кат. 112010201