Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
11 грудня 2020 року № 520/12722/2020
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаєва А.І. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в м.Харкові справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів,
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 звернулись до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, в якому з урахуванням уточнень просили суд:
- визнати бездіяльність, яка полягає в невиплаті одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 у зв'язку зі смертю ОСОБА_5 , старшого прапорщика внутрішньої служби, молодшого інспектора 1-ої категорії відділу режиму і охорони державної установи «Харківський слідчий ізолятор», Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції протиправною;
- зобов'язати Північно-східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції виплатити одноразову грошову допомогу ОСОБА_1 в сумі 131375,00 грн., ОСОБА_2 в сумі 131375,00 грн., ОСОБА_3 в сумі 131375,00 грн., ОСОБА_4 в сумі 131375,00 грн.;
- стягнути моральну шкоду з Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції на користь ОСОБА_1 в сумі 20000,00 грн, ОСОБА_2 в сумі 20000,00 грн, ОСОБА_3 в сумі 20000,00 грн, ОСОБА_4 в сумі 20000,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначили, що відповідачем, на думку позивачів, допущено протиправну бездіяльність, яка полягає в невиплаті одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 у зв'язку зі смертю ОСОБА_5 , старшого прапорщика внутрішньої служби, молодшого інспектора 1-ої категорії відділу режиму і охорони державної установи «Харківський слідчий ізолятор», Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 12.10.2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів. Повідомлено сторін, що розгляд справи відбудеться без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач, Північно-східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, надало до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначило, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 від 04.12.2019 року.
Згідно лікарського свідоцтва про смерть № 212 від 03.12.2019 року причиною смерті є інфаркт міокарда, кардіологічний шок.
Відповідно до постанови Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" № 4 від 26.02.2020 року складеної щодо смерті ОСОБА_5 встановлено - «захворювання, що призвело до смерті ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), так пов'язане з проходженням служби в поліції».
Як зазначено позивачами та не заперечувалось відповідачем, позивачами до відповідача подано відповідні заяви та пакет документів.
Згідно протоколу засідання комісії Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції з розгляду питань щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення або інвалідності осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України № 3-20 від 29.04.2020 року відповідно до пункту 2 частини першої статті 97 Закону України “Про Національну поліцію” комісія прийшла до висновку про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку зі смертю під час проходження служби молодшого інспектора 1-ї категорії відділу режиму і охорони державної установи «Харківський слідчий ізолятор» старшого прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_5 : ОСОБА_1 , дружині померлого в сумі 131375,00 грн.; ОСОБА_2 , сину померлого в сумі 131375,00 грн.; ОСОБА_4 , матері померлого в сумі в сумі 131375,00 грн.; ОСОБА_3 , батьку померлого в сумі 131375,00 грн.
Північно-східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції 29.04.2020 складено висновок про призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку зі смертю ОСОБА_5 , старшого прапорщика внутрішньої служби, молодшого інспектора 1-ї категорії відділу режиму і охорони державної установи «Харківський слідчий ізолятор» на підставі пункту 2 частини першої статті 99 Закону України "Про Національну поліцію", згідно якого призначено ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 одноразову грошову допомогу у розмірі 525500,00 грн. (2102,00 *250=525500,00).
Зазначений висновок 29.04.2020 року затверджено виконуючим обов'язків начальника Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції.
Листом Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції від 30.04.2020 року за вих. № 22-17/4.3/4.3/8-20 розрахунок потреби в коштах для виплати одноразової грошової допомоги позивачам та пакет документів був спрямований до Міністерства юстиції України.
Листом від 24.07.2020 року за №265/16.3.2/32-20 Міністерство юстиції України повернуло матеріали щодо виділення асигнувань на виплату одноразової грошової допомоги сім'ї померлої особи рядового і начальницького складу Державної кримінально- виконавчої служби України ОСОБА_5 на доопрацювання в зв'язку із відсутністю документів, які б у відповідності до ст. 101 Закону України «Про Національну поліцію» свідчили про те, що ОСОБА_5 на день смерті не перебував у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння.
Листом відповідача від 19.08.2020 року за вих. № 22-4338/4.3/1.1/47-20 ОСОБА_1 була проінформована, що статтею 101 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюється, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність, часткова втрата працездатності без визначення інвалідності поліцейського є наслідком, зокрема, учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі телесного ушкодження. Вказано, що оскільки в матеріалах для призначення та виплати одноразової грошової допомоги сім'ї ОСОБА_5 відсутні документи, які б свідчили, що ОСОБА_5 на день смерті не перебував у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння, Міністерством юстиції України вказані матеріали були повернуті на доопрацювання. Також, зазначено, що для отримання документів наданих на розгляд комісії ОСОБА_1 може звернутись до сектору оплати праці та соціально-трудових відносин управління бухгалтерського обліку та фінансового забезпечення Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції.
Позивачі, вважаючи бездіяльність відповідача протиправною, звернулись з даним позовом до суду.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною п'ятою статті 23 Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" на осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби поширюється соціальний захист поліцейських, визначений Законом України "Про Національну поліцію", а також порядок і умови проходження служби, передбачені для поліцейських. Умови і розміри грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників кримінально-виконавчої служби визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, у разі смерті поліцейського, що настала під час проходження ним служби в поліції.
За приписами статті 98 Закону України "Про Національну поліцію" у випадках, зазначених у пунктах 1, 2 частини першої статті 97 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) поліцейського.
Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) поліцейського визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Якщо одна із зазначених осіб відмовляється від отримання одноразової грошової допомоги, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на її отримання.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 99 Закону України "Про Національну поліцію" розміри одноразової грошової допомоги поліцейським, а в разі їх загибелі (смерті) - особам, які за цим Законом мають право на її отримання, визначаються виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату: смерті поліцейського (пункт 2) - 250 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату.
Механізм оформлення і виплати одноразової грошової допомоги (далі - ОГД) у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейських центрального органу управління поліції, територіальних органів поліції, міжрегіональних територіальних органів Національної поліції, установ та організацій, що належать до сфери управління Національної поліції України (далі - органи поліції), поліцейських в т. ч. слухачів та курсантів вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - навчальних закладів), поліцейських, відряджених до інших органів державної влади, установ, організацій (далі - інших органів) визначають Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затверджені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.2016 №4 (далі - Порядок №4).
Відповідно до пунктів 1, 2 розділу ІV Порядку №4 у місячний строк з дня реєстрації документів, зазначених у пунктах 4, 5 розділу ІІІ, фінансові підрозділи готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, за встановленою формою (додаток 2).
Висновок про призначення ОГД складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівниками фінансового та кадрового підрозділів органу поліції, навчального закладу, в якому поліцейський проходить (проходив) службу.
Висновок про призначення ОГД затверджує/відмовляє: 1) по центральному органу управління поліції, керівникам міжрегіональних територіальних органів Національної поліції, територіальних органів поліції, закладів та установ, що належать до сфери управління Національної поліції України - Голова Національної поліції України або особа, на яку покладено виконання таких функцій; 2) у територіальних органах поліції, міжрегіональних територіальних органах Національної поліції, закладах та установах, що належить до сфери управління Національної поліції України - керівник відповідного органу, закладу, установи або особа, на яку покладено виконання таких функцій; 3) у навчальних закладах - керівник відповідного органу, закладу або особа, на яку покладено виконання таких функцій.
Згідно протоколу засідання комісії Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції з розгляду питань щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення або інвалідності осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України № 3-20 від 29.04.2020 року відповідно до пункту 2 частини першої статті 97 Закону України “Про Національну поліцію” комісія прийшла до висновку про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку зі смертю під час проходження служби молодшого інспектора 1-ї категорії відділу режиму і охорони державної установи «Харківський слідчий ізолятор» старшого прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_5 : ОСОБА_1 , дружині померлого в сумі 131375,00 грн.; ОСОБА_2 , сину померлого в сумі 131375,00 грн.; ОСОБА_4 , матері померлого в сумі в сумі 131375,00 грн.; ОСОБА_3 , батьку померлого в сумі 131375,00 грн.
Північно-східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції 29.04.2020 складено висновок про призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку зі смертю ОСОБА_5 , старшого прапорщика внутрішньої служби, молодшого інспектора 1-ї категорії відділу режиму і охорони державної установи «Харківський слідчий ізолятор» на підставі пункту 2 частини першої статті 99 Закону України "Про Національну поліцію", згідно якого призначено ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 одноразову грошову допомогу у розмірі 525500,00 грн. (2102,00 *250=525500,00).
Зазначений висновок 29.04.2020 року затверджено виконуючим обов'язків начальника Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції.
Згідно з пунктом 3 розділу ІV Порядку №4 рішення про призначення виплати ОГД приймається керівником органу поліції або навчального закладу, у якому проходив (проходить) службу поліцейський, у п'ятнадцятиденний строк з дня затвердження висновку, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням заявника із зазначенням підстав такої відмови.
Розрахунок потреби в коштах для виплати ОГД в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського подається органами поліції до фінансового підрозділу центрального органу управління поліції, навчальними закладами до фінансового підрозділу Міністерства внутрішніх справ за встановленою формою (додаток 3).
Відповідачем не доведено дотримання приписів пункту 3 розділу ІV Порядку №4 та прийняття у встановлений строк відповідного рішення щодо призначення виплати одноразової грошової допомоги позивачам.
Зі змісту листа відповідача від 19.08.2020 року за вих. № 22-4338/4.3/1.1/47-20 адресованого ОСОБА_1 вбачається, що такий лист носить інформаційний характер та не є рішенням відповідача (наказом про виплату одноразової допомоги або письмовим повідомленням про відмову у такій виплаті) передбаченим пункту 3 розділу ІV Порядку №4.
Пункт 3 розділу ІV Порядку №4 не пов'язує видачу наказу про призначення виплати допомоги з попереднім виділенням уповноваженим на це центральним органом необхідних коштів, а пов'язує саме з необхідністю його видання у п'ятнадцятиденний строк з дня затвердження висновку про призначення ОГД. Не згадується про таку необхідність й у листі-роз'ясненні Міністерства юстиції України від 09.02.2017 №1318/16/31-17.
Таким чином, Північно-східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції допущено протиправну бездіяльність, яка полягає у не прийнятті рішення щодо призначення виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 у зв'язку зі смертю ОСОБА_5 .
Частиною другою статті 9 КАС України визначено, що суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З огляду на встановлену бездіяльність відповідача, суд приходить до висновку, що для ефективного захисту прав позивача є підстави для виходу за межі позовних вимог та задоволення позову шляхом визнання протиправною бездіяльність Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, яка полягає у не прийнятті рішення щодо призначення виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 у зв'язку зі смертю ОСОБА_5 та зобов'язання Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції повторно розглянути питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , за результатами розгляду якого прийняти відповідне рішення.
Враховуючи те, що відповідного рішення за результатами розгляду пакету документів для призначення та виплати одноразової грошової допомоги позивачам не приймалось, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльність, яка полягає в невиплаті одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 у зв'язку зі смертю ОСОБА_5 , старшого прапорщика внутрішньої служби, молодшого інспектора 1-ої категорії відділу режиму і охорони державної установи «Харківський слідчий ізолятор», Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції та зобов'язання Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції виплатити одноразову грошову допомогу ОСОБА_1 в сумі 131375,00 грн., ОСОБА_2 в сумі 131375,00 грн., ОСОБА_3 в сумі 131375,00 грн., ОСОБА_4 в сумі 131375,00 грн., задоволенню не підлягають.
Щодо позовних вимог в частині стягнення моральної шкоди з Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції на користь ОСОБА_1 в сумі 20000,00 грн, ОСОБА_2 в сумі 20000,00 грн, ОСОБА_3 в сумі 20000,00 грн, ОСОБА_4 в сумі 20000,00 грн., суд зазначає наступне.
Положеннями статті 56 Конституції України гарантовано право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної чи моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 23 ЦК України, особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її права.
Згідно зі статтею 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Моральна шкода відшкодовується незалежно від вини органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, фізичної або юридичної особи, яка її завдала:
1) якщо шкоди завдано каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки;
2) якщо шкоди завдано фізичній особі внаслідок її незаконного засудження, незаконного притягнення до кримінальної відповідальності, незаконного застосування запобіжного заходу, незаконного затримання, незаконного накладення адміністративного стягнення у вигляді арешту або виправних робіт;
3) в інших випадках, встановлених законом.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 4 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.
Моральна шкода може полягати, зокрема: у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв'язку з ушкодженням здоров'я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв'язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв'язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.
Для відшкодування шкоди обов'язково необхідна наявність шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинно-наслідкового зв'язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 30 січня 2018 року по справі № 804/2252/14, від 21.02.2019 року по справі №670/499/16-а, від 28.02.2019 року по справі №804/7085/16.
Згідно з ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Так, позивачами не було доведено причинно-наслідкового зв'язку з предметом позову, у відповідній частині вимог, що розглядається судом.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог в частині стягнення моральної шкоди з Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції на користь ОСОБА_1 в сумі 20000,00 грн, ОСОБА_2 в сумі 20000,00 грн, ОСОБА_3 в сумі 20000,00 грн, ОСОБА_4 в сумі 20000,00 грн.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст.255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ) до Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції (61010, вул.Нетіченська, 14, м.Харків) про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, яка полягає у не прийнятті рішення щодо призначення виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 у зв'язку зі смертю ОСОБА_5 .
Зобов'язати Північно-східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції повторно розглянути питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , за результатами розгляду якого прийняти відповідне рішення.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ 40867285, 61010, вул.Нетіченська, 14, м.Харків) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір в сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Стягнути з Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ 40867285, 61010, вул.Нетіченська, 14, м.Харків) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір в сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Стягнути з Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ 40867285, 61010, вул.Нетіченська, 14, м.Харків) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_3 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4 , АДРЕСА_2 ) сплачений судовий збір в сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Стягнути з Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ 40867285, 61010, вул.Нетіченська, 14, м.Харків) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_5 , АДРЕСА_2 ) сплачений судовий збір в сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Бабаєв А.І.