Рішення від 11.12.2020 по справі 480/6621/20

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2020 року Справа №480/6621/20

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Діски А.Б., розглянувши у спрощеному позовному провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/6621/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправними бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі-позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі-відповідач, ГУ ПФУ в Сумській області), в якому просить:

1. Визнати протиправними дії Головного управління ПФУ в Сумській області, щодо неправомірного повернення ним до Управління СБУ в Сумській області оновленої довідки № 4837 від 10.08.2020 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ПФУ в Сумській області, щодо перерахунку з 05.03.2019 пенсії ОСОБА_1 , за оновленою Довідкою № 4837 від 10.08.2020 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , належним чином виготовленою і наданою Управлінням СБУ в Сумській області.

3. Зобов'язати Головне управління ПФУ в Сумській області витребувати повернуту ним без виконання оновлену довідку № 4837 від 10.08.2020, виготовлену і надану Управлінням СБУ в Сумській області для забезпечення проведення уточнюючого перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

4. Зобов'язати Головне управління ПФУ в Сумській області провести з 05.03.2019 повноцінний уточнюючий перерахунок пенсії ОСОБА_1 , у чинному на час перерахунку відсотковому розмірі 74% сум грошового забезпечення, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, зазначених в оновленій Довідці № 4837 від 10.08.202020.

5. Зобов'язати Головне управління ПФУ в Сумській області розрахувати і виплатити ОСОБА_1 , різницю між перерахованими і фактично виплаченими пенсійними сумами, за період, починаючі з 01.04.2019.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що Управлінням СБУ в Сумській області було складено нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 № 4837 від 10.08.2020 станом на 05.03.2019, із зазначенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, та направлено до ГУ ПФУ в Сумській області для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії. Проте ГУ ПФУ в Сумській області вищезазначену довідку було повернуто до Управління СБУ в Сумській області без виконання. Позивач вважає відмову відповідача у проведенні з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії на підставі оновленої довідки Управління СБУ в Сумській області протиправною та такою, що порушує його права.

Ухвалою суду від 12.10.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

09.11.2020 судом отримано відзив на позовну заяву, у якому відповідач заперечуючи проти задоволення позовних вимог зазначає, що після визнання протиправними та скасування судом пунктів 1-2 Постанови №103, інших рішень КМ України про умови та порядок проведення перерахунку пенсії не приймалося, у зв'язку з чим були відсутні підстави для перерахунку пенсії. Порядоком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачена чітка процедура отримання головним управлінням довідок про грошове забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії, відтак відповідач не уповноважений витребовувати від УСБУ в Сумській області довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії. Повідомлення Пенсійним фондом України щодо зміни грошового забезпечення відповідачу не здійснено, списки не були складені, тому у відсутні підстави та повноваження для проведення перерахунку пенсії позивачу. Крім того, зазначає, що при проведенні перерахунку пенсії позивачу застосовано норми законодавства, чинні на момент його проведення, а саме ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно з якою максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70 % сум грошового забезпечення (а.с. 29-31).

16.11.2020 від позивача надійшла відповідь на відзив в якій позивач зазначив, що відповідач безпідставно відмовився від проведення перерахунку його пенсії за оновленою довідкою УСБУ в Сумській області про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 № 4837 від 10.08.2020. Крім того, зазначає, що рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 12.03.2019 по справі № 480/509/19 дії ГУ ПФУ в Сумській області були визнані протиправними, а право позивача на набутий розмір пенсії 74% сум грошового забезпечення було відновлене (а.с. 49-51).

Суд, перевіривши матеріали справи, повно та об'єктивно оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з огляду на наступне.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Сумській області та отримує пенсію, передбачену Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та, деяких інших осіб" за вислугу років (а.с. 35).

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 12.03.2019 по справі № 480/509/19 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо зменшення ОСОБА_1 розміру пенсії за вислугу років із 74% до 70 % грошового забезпечення та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років із розрахунку 74% відповідних сум грошового забезпечення, з 01.01.2018 (а.с. 21-22).

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 10.07.2020 по справі № 480/1405/20, зобов'язано управління Служби безпеки України в Сумській області скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог ст. ст. 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії (а.с. 12-14).

Управлінням Служби безпеки України в Сумській області було складено нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 № 4837 від 10.08.2020 станом на 05.03.2019, із зазначенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, та направлено до ГУ ПФУ в Сумській області для проведення перерахунку (а.с. 15, 44-45).

Позивач також звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області з заявою про перерахунок пенсії за оновленою довідкою УСБУ в Сумській області про розмір грошового забезпечення (а.с. 16-17).

Проте, листом ГУ ПФУ в Сумській області від 19.08.2020 №1800-0220-8/39797 вищезазначену довідку про розмір грошового забезпечення позивача було повернуто до Управління СБУ в Сумській області без виконання, оскільки, після визнання протиправними та скасування пунктів 1-2 Постанови №103, інших рішень Уряду щодо порядку чи механізму проведення перерахунків пенсій військовослужбовців, зокрема визначення структури грошового забезпечення, не ухвалювалося (а.с. 19).

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся з даною позовною заявою до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частиною 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі по тексту - Порядок № 45), відповідно до пункту 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до пунктів 2, 3 Порядку №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи). На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому, у Додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, у справі №826/3858/18, на задоволення відповідних позовних вимог, визнано протиправними та не чинними пункти 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Так, до компетенції Уряду входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.

Проте, зміни, внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", зокрема, до додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, а відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка діяла до зазначених змін.

Водночас порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, органи пенсійного фонду у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Разом з тим, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 (далі - Порядок №3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може слугувати як відповідна заява пенсіонера, та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, повідомляють орган ПФУ.

Отже, з 05.03.2019, тобто з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Разом з цим, обов'язок з перерахунку пенсії у пенсійного органу виникає після отримання ним належної довідки.

При цьому відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Висновки суду узгоджуються з позицією Верховного суду викладеною у постанові від 24.06.2020 по справі № 160/8324/19.

Судом встановлено, що на підставі Рішення Сумського окружного адміністративного суду від 10.07.2020 по справі № 480/1405/20 та у зв'язку з набранням законної сили рішення Верховного Суду від 17.12.2019 по справі №160/8324/19, листом від 10.08.2020 УСБУ в Сумській області було направлено до ГУ ПФУкраїни в Сумській області оновлену довідку від 10.08.2020 № 4837 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 (а.с. 45).

Позивач також звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області з заявою про перерахунок пенсії за оновленою довідкою УСБУ в Сумській області від 10.08.2020 № 4837 (а.с. 16-17).

Отже після отримання довідки УСБУ в Сумській області від 10.08.2020 № 4837 про розмір грошового забезпечення позивача у ГУ ПФУ в Сумській області виник обов'язок щодо перерахунку пенсії позивача.

Проте, отримавши відповідну довідку, відповідачем протиправно було повернуто її до УСБУ в Сумській області від 10.08.2020 № 4837 без виконання, що призвело до порушення прав позивача.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій ГУ ПФУ в Сумській області щодо повернення до УСБУ в Сумській області довідки від 10.08.2020 № 4837 про розмір грошового забезпечення, визнання протиправними дій ГУ ПФУ в Сумській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати ОСОБА_1 , пенсії з 01.04.2019 на підставі наданої УСБУ в Сумській області довідки від 10.08.2020 № 4837 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Водночас вимоги щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести з 05.03.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , відповідно до наданої УСБУ в Сумській області довідки від 10.08.2020 № 4837 та зобов'язання Головне управління ПФУ в Сумській області розрахувати і виплатити різницю між перерахованими і фактично виплаченими пенсійними сумами, за період, починаючі з 01.04.2019 фактично спрямовані на захист прав позивача щодо перерахунку і виплати пенсії на підставі оновленої довідки. Тому, враховуючи, що згідно вимог ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсії має провадитись з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, належним способом захисту прав позивача є зобов'язання відповідача провести з 01.04.2019 перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі наданої УСБУ в Сумській області довідки від 10.08.2020 № 4837 із розрахунку 74 % відповідних сум грошового забезпечення, з урахуванням виплачених сум.

А тому, позовні вимоги щодо зобов'язання ГУ ПФУ в Сумській області провести перерахунок пенсії позивача з 05.03.2019 задоволенню не підлягають.

Водночас суд зазначає, що позовна вимога про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області витребувати від УСБУ в Сумській області раніше повернуту без виконання оновлену довідку від 10.08.2020 № 4837 № 11/138, не підлягає задоволенню, оскільки вказана дія є складовою порядку виконання даного судового рішення і може бути проведена відповідачем автоматично при виконанні вищевказаних задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправними бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо повернення до Управління Служби безпеки України у Сумській області оновленої довідки № 4837 від 10.08.2020 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 .

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови в проведенні перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії з 01.04.2019, на підставі наданої Управлінням Служби безпеки України у Сумській області довідки № 4837 від 10.08.2020.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, Сумська область, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) провести з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), відповідно до наданої Управлінням Служби безпеки України у Сумській області довідки № 4837 від 10.08.2020, із розрахунку 74% відповідних сум грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум.

У задоволенні інших вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя А.Б. Діска