Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
"11" грудня 2020 р. Справа № 906/989/20
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді: Кравець С.Г.
розглядаючи справу за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "СП
БАРС ЛТД" (м.Київ)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод металоконструкцій Укрсталь
Житомир" (м.Житомир)
про стягнення 79912,40грн
У провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СП БАРС ЛТД" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод металоконструкцій Укрсталь Житомир" про стягнення 82389,53грн та судових витрат.
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 11.12.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 26.01.2021.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав заяву від 08.12.2020 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів з допомогою системи "EasyCon", яка знаходиться в матеріалах даної справи.
При вирішенні даної заяви суд виходить з наступного.
Статтею 197 ГПК України встановлено можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за заявою учасників справи.
Частиною 3 вказаної статті визначено можливість участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до ч.4 ст.197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Наказом Державної судової адміністрації України №196 від 23.04.2020, який прийнято на виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", внесено зміни до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
Відповідно до п.п. 1, 2 розділу 3 цього Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису. Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
З огляду на викладене та враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду справи, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "СП БАРС ЛТД" - адвоката Опалюка Сергія Валерійовича про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, з урахуванням технічних можливостей у суді.
Керуючись ст.ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
1. Задовольнити заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "СП БАРС ЛТД" - адвоката Опалюка Сергія Валерійовича від 08.12.2020 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
2. Судове засідання по справі №906/989/20 за участі представника позивача в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відбудеться "26" січня 2021 р. о 14:30 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, зал судового засідання № 731.
3. Попередити представника Товариства з обмеженою відповідальністю "СП БАРС ЛТД" - адвоката Опалюка С.В., що відповідно до ч.5 ст.197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
4. Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку EASYCON, який може бути встановлений за веб-посиланням https://easycon.com.ua.
5. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
6. Ухвала набирає законної сили 11.12.2020 та оскарженню не підлягає.
Суддя Кравець С.Г.
Друк. :
1 - у справу,
2 - представнику позивача Опалюк С.В. на електронну адресу: protectionmaximum@gmail.com