Справа № 487/6651/20
Провадження № 3/487/2229/20
09.12.2020 року Заводський районний суд м. Миколаєва в складі:
головуючого-судді Кузьменко В.В.,
за участю:
секретаря судових засідань Каламурзи О.В.,
особи, яка притягується до адмінвідповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч.1 ст.175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 11.10.2020 р. серія ВАБ №168959, 11.10.2020 р. о 10 год. 30 хв. ОСОБА_1 знаходячись за місцем свого проживання, а саме у квартирі АДРЕСА_2 , застосував фізичну силу відносно своєї дружини ОСОБА_2 , а саме вдарив долонею по обличчю, чим своїми діями вчинив домашнє насильство фізичного характеру.
ОСОБА_1 під час розгляду справи вину свою не визнав та пояснив, що дружина сама спровокувала конфлікт.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши у судовому засіданні матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступного.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ч. 1 ст. 9 КУпАП).
Частиною 1 статті 173-2 КУпАП передбачена відповідальність за чинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За змістом ст.252 КУпАП, оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Практика Європейського суду з прав людини вказує, що оцінюючи докази, суд застосовує критерії доведення «поза розумним сумнівом», яке має випливати із сукупності ознак чи непростовних презумпцій факту, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою.
Судом встановлено, що вина останнього не підтверджується жодним документом. Також судом встановлено, що дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.175-1 КУпАП, яка передбачає, що куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, що суперечить складу адміністративного правопорушення викладеному у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ 168959 від 11.10.2020 року складеного відносно ОСОБА_1 .
У зв'язку з викладеним, у суду виникають обґрунтовані сумніви у правильності відображення фактичних обставин події у вказаних документах. Оскільки будь-яких інших об'єктивних доказів вини ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, які б спростовували його показання немає, а всі сумніви щодо вини тлумачаться на користь порушника, то суд вважає, що в його діях відсутня об'єктивна сторона правопорушення.
Відсутність хоча б однієї обов'язкової складової складу адміністративного правопорушення свідчить про відсутність складу правопорушення.
Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 порушень, які б свідчили про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
Відповідно п.1 ч. ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Оцінюючи надані докази в сукупності, суд приходить до переконання, що провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст. 247, ст.ст. 283-284 КУпАП
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 175-1 КУпАП.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з моменту винесення та може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду у строк та порядку, що передбачені ст.294 КУпАП.
Суддя Заводського районного суду
м. Миколаєва В.В.Кузьменко