ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
08 грудня 2020 року м. Київ № 640/22813/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аверкової В.В., дослідивши матеріали адміністративної справи
за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Шахтарськтранс"
до Офісу великих платників податків Державної податкової служби
про визнання протиправною та скасування податкової вимоги
від 06 серпня 2020 року № Ю-4824-25,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Шахтарськтранс" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Офісу великих платників податків Державної податкової служби про визнання протиправною та скасування податкової вимоги від 06 серпня 2020 року № Ю-4824-25 на суму 2 853 948,50 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 листопада 2020 року відкрито провадження в адміністративній справі за загальними правилами позовного провадження та призначено підготовче засідання. Зобов'язано відповідача подати до суду у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали: відзив на позовну заяву (відзив) та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу; інформацію, за який період виникла заборгованість позивача зі сплати ЄСВ; в якому розмірі і за який період Товариство з обмеженою відповідальністю "Шахтарськтранс" декларувало ЄСВ, чи сплачувало задекларовані суми; копії звітів платника єдиного внеску; інтегровану картка платника на дату формування спірної вимоги; інформацію чи подавав позивач заяву про звільнення від сплати ЄСВ; детальний розрахунок заборгованості по періодам формування заборгованості, яка визначена у спірній вимозі.
Вказану ухвали відповідач отримав 25 листопада 2020 року, проте вимоги суду не виконав.
З матеріалів справи вбачається, що вимогою про сплату недоїмки від 06 серпня 2020 року № Ю-4824-25 позивачу визначено заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 2 853 948,50 грн.
Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року № 2464.
Відповідно до частини 1 статті 2 Законом № 2464 Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством; виконувати інші вимоги, передбачені цим Законом (частина друга статті 6 Закону №2464).
Разом з тим, Закон України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 02 вересня 2014 року № 1669-VІІ прийнято з метою забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.
Платникам єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводилася АТО надано можливість у період з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО або військового чи надзвичайного стану не виконувати встановлені частиною 2 статті 6 Закону №2464 обов'язки щодо своєчасного та в повному обсязі нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску.
Водночас, Закон № 2464 не скасовує обов'язків платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а надає можливість на період антитерористичної операції не виконувати їх у встановлені строки (своєчасно) та в повному обсязі.
При цьому, з матеріалів справи не можливо встановити обставини, які мають суттєве значення для всебічного розгляду справи, зокрема: за який період виникла заборгованість позивача зі сплати ЄСВ; в якому розмірі і за який період Товариство декларувало ЄСВ, чи сплачувало задекларовані суми; відсутні звіти платника єдиного внеску та інтегрована картка платника на дату формування спірної вимоги; відсутня інформація чи подавав позивач заяву про звільнення від сплати ЄСВ; не надано детальний розрахунок заборгованості по періодам формування заборгованості.
Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Частинами третьою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Також, частиною третьою статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Згідно частини сьомої статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 77, 80, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
1. Зобов'язати Офіс великих платників податків Державної податкової служби надати суду протягом 5-ти днів з дня отримання даної ухвали:
- інформацію, за який період виникла заборгованість позивача зі сплати ЄСВ;
- в якому розмірі і за який період Товариство з обмеженою відповідальністю "Шахтарськтранс" декларувало ЄСВ, чи сплачувало задекларовані суми;
- копії звітів платника єдиного внеску;
- інтегровану картка платника на дату формування спірної вимоги;
- інформацію чи подавав позивач заяву про звільнення від сплати ЄСВ;
- детальний розрахунок заборгованості по періодам формування заборгованості, яка визначена у спірній вимозі;
- у разі неможливості подання вказаних документів, у встановлені строки, повідомити про це суд із зазначенням причин.
2. Попередити відповідача, що у разі не виконання без поважних причин даної ухвали суду, суд застосує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом адміністративного судочинства України.
3. Копію ухвалу направити відповідачу.
Ухвала набирає законної сили в порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскарження в порядку встановленому статтями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Аверкова