ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
09 грудня 2020 року м. Київ № 640/15695/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Аверкова В.В., розглянувши, у порядку письмового провадження, заяву відповідача про розстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі
за позовом Головного управління Державної податкової служби у м. Києві
до ОСОБА_1
про стягнення податкового боргу в розмірі 1 180 590,71 грн,
Головне управління Державної податкової служби у м. Києві звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до ОСОБА_1 , в якому просить суд стягнути податковий борг фізичної особи ОСОБА_1 з податку на доходи фізичних осіб у сумі 1 083 317,05 грн та по військовому збору з фізичних осіб у сумі 97 273,66 грн.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 жовтня 2020 року адміністративний позов Головного управління Державної податкової служби у Київській області - задоволено повністю. Стягнуто податковий борг фізичної особи ОСОБА_1 з податку на доходи фізичних осіб у сумі 1 083 317 (один мільйон вісімдесят три тисячі триста сімнадцять) гривень 05 копійок та по військовому збору з фізичних осіб у сумі 97 273 (дев'яносто сім тисяч двісті сімдесят три тисячі) 66 копійок.
Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 жовтня 2020 року набрало законної сили - 24 листопада 2020 року.
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про розстрочення виконання зазначеного рішення.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 грудня 2020 року призначено судове засідання щодо розгляду заяви про розстрочення виконання рішення суду на 09 грудня 2020 року.
У судовому засіданні 09 грудня 2020 року, суд, відповідно до частини дев'ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, перейшов до подальшого розгляду заяви про розстрочення виконання рішення у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та вказану заяву, суд зазначає наступне.
Порядок та підстави відстрочення і розстрочення виконання, зміна чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення встановленні у статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до частин першої, другої та третьої статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Тобто, під встановленням способу і порядку виконання рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у встановленими раніше порядку і способом. При цьому, змінюючи або встановлюючи новий спосіб і порядок виконання судового рішення, суд не може змінювати останнє по суті.
Відповідно до частини четвертої та п'ятої статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує:
1) ступінь вини відповідача у виникненні спору;
2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім'ї, її матеріальне становище;
3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Відповідно до частини дев'ятої статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України
Таким чином, підставою для розстрочення виконання судового рішення можуть бути обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим в строк, встановлений судом, у зв'язку з чим такі обставини повинні бути доведені заявником.
Отже, за наявності достатніх підстав вважати, що виконання рішення може ускладнитись, наприклад, у зв'язку із матеріальним становищем відповідача у справі, суд наділений правом розстрочити виконання рішення, а саме надати можливість виконати таке рішення частинами у визначені строки.
Обґрунтовуючи заяву про необхідність розстрочення виконання рішення суду відповідач зазначає про скрутний фінансовий стан, обумовленим тяжким фінансовим становищем на протязі тривалого періоду із-за обмеження здійснення професійної діяльності, що викликане введенням карантину та суттєвим зменшенням попиту населення на нотаріальні послуги, просить суд прийняти рішення про розстрочення виконання судового рішення.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» установлено з 12 березня 2020 року на усій території України карантин.
Отже, враховуючи, дію карантину та значну суму податкового боргу позивача, суд дійшов висновку про задоволення заяви відповідача про розстрочення виконання судового рішення, враховуючи частини п'яту статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, на 12 місяців.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 241, 243, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
2. Розстрочити виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва суду від 22 жовтня 2020 року у справі № 640/15695/20 рівними частинами на дванадцять місяців, починаючи з 09 грудня 2020 року по 09 грудня 2021 року.
Згідно з частиною другою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Відповідно до частини другої статті 293, статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя В.В. Аверкова