Рішення від 07.12.2020 по справі 560/5306/20

Копія

Справа № 560/5306/20

РІШЕННЯ

іменем України

07 грудня 2020 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якій, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, яка полягає у відмові прийняти довідку за № 12 від 20 липня 2020 року, перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію відповідно до довідки виданої Управлінням Служби безпеки України в Хмельницькій області за № 12 від 20 липня 2020 року з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 704 від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України № 2262-12 від 09.04.92 «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», статті 9 Закону України № 2011-12 від 20.12.1991 «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та правових висновків Великої Палати Верховного Суду у адміністративній справі № 160/8324/19, з 1 березня 2020 року;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області прийняти довідку за № 12 від 20 липня 2020 року, перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 з 1 березня 2020 року пенсію відповідно до довідки за № 12 від 20 липня 2020 року виданої Управлінням Служби безпеки України в Хмельницькій області з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, а саме: посадового оклад - 9590,00 грн., окладу за військовим званням - 1550,00 грн., надбавки за вислугу років 50% - 5570,00 грн., надбавки за особливості проходження служби 100% - 16710,00 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень 20% - 1918,00 грн., надбавки за роботу з агентурою - 20 % - 1918,00 грн., преміювання 45% - 4315,50 грн., всього - 41571,50 грн., розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 704 від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України № 2262-12 від 09.04.92 «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», статті 9 Закону України № 2011-12 від 20.12.1991 року «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та правових висновків Великої Палати Верховного Суду у адміністративній справі № 160/8324/19: із врахуванням раніше виплачених сум; в розмірі 85% від грошового забезпечення; відповідно до статті 2 розділу 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 3668-6 від 08.07.2011 року «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» без обмеження виплат пенсії максимальним розміром.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, є пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ).

На звернення позивача до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо вжиття дій для перерахунку пенсії на підставі довідки, виданої Управлінням Служби безпеки України в Хмельницькій області № 12 від 20 липня 2020 року з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, відповідач листом від 21.08.2020 повідомив, що підстав для проведення перерахунку пенсії з іншими складовими немає.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, просить суд задовольнити позовні вимоги повністю.

Відповідно до ухвали від 21.09.2020 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

На адресу суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що Головне управління на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103) здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки, виданої у 2008 році. Статтею 63 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії підлягають перерахунку у разі підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців у розмірах та порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому нормативно-правового акту щодо підвищення грошового забезпечення військовослужбовцям або іншого порядку для здійснення перерахунку пенсій, після 05.03.2019 Кабінетом Міністрів України прийнято не було. Таким чином, підстав для перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № 12 від 20 липня 2020 року у відповідача немає.

Враховуючи викладене, просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Також відповідачем заявлено клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін. Враховуючи те, що дана справа є незначної складності, характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання, в задоволенні клопотання суд відмовляє.

06.10.2020 представник відповідача через канцелярію суду подав клопотання про залучення третьої особи. В обґрунтування клопотання зазначає про необхідність залучення в якості третьої особи Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області.

Дослідивши подане клопотання та матеріали адміністративної справи суд приходить до висновку, що клопотання представника відповідача про залучення третьої особи не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч. 4, 5 ст. 49 КАС України, у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

З аналізу вказаних норм встановлено, що необхідною умовою залучення третіх осіб є той факт, що судове рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки осіб, які не є стороною у справі.

Оскільки предметом спору є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , то судове рішення у справі не впливає на права або обов'язки Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області.

Суд, розглянув клопотання відповідача та дійшов висновку, що законні підстави для його задоволення відсутні, оскільки в такому не обґрунтовано, яким чином рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси та обов'язки ІНФОРМАЦІЯ_1 .

З'ясувавши обставини, на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог, так і заперечень та оцінивши докази, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.

Суд встановив, що ОСОБА_1 проходив кадрову військову службу в Службі безпеки України та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, як військовий пенсіонер із грудня 2005 року.

Пенсія позивачу призначена та нарахована відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Пенсію, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» позивач отримував з 11 грудня 2005 року до 31 березня 2010 року.

У період з 1 квітня 2010 року по 29 лютого 2020 року позивач отримував пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

З 1 березня 2020 року ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

При призначенні пенсії ОСОБА_1 вперше, основний її розмір було обчислено з урахуванням таких складових грошового забезпечення: посадовий оклад, підв. посад. окладу 50%, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавка по Указу президента 100%, пенсійна надбавка 50%, надбавка за ОУС 50%, надбавка АТЦ 50%, надбавка за таємн. докум. 20%, надбавка за роботу з агентурою 20%, надбавка за науковий ступінь 10%, надбавка за безперервну службу 90%, премія 33,3%, що підтверджується матеріалами пенсійної справи ОСОБА_1 ..

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2008 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» для обчислення пенсії позивача відповідачем враховано грошове забезпечення згідно довідки від 15.05.2008 №300 про розмір грошового забезпечення, за нормами, чинними на 01.01.2008, за посадою начальник Управління СБУ, виданої Управлінням Служби безпеки України у Хмельницькій області.

Перерахунок та виплата пенсії позивачу проводиться головним управлінням у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року, постанови Кабінету Міністрів України № 804 від 14.08.2019 року, постанови Кабінету Міністрів України № 1088 від 24.12.2019 року «Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян» та в порядку і в строки визначенні Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45.

Після скасування пункту 1 та пункту 2 Постанови №103 відповідно до рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019, скасовані обмеження щодо перерахунку пенсії, виходячи лише з трьох складових грошового забезпечення.

За зверненням позивача, Управлінням Служби безпеки України у Хмельницькій області виготовлено оновлену довідку №12 від 20.07.2020 відповідно до якої грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на дату проведення перерахунку складалося з посадового окладу - 9590,00 грн., окладу за військовим званням - 1550,00 грн., надбавки за вислугу років 50% - 5570,00 грн., надбавки за особливості проходження служби 100% - 16710,00 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень 20% - 1918,00 грн., надбавки за роботу з агентурою - 20 % - 1918,00 грн., преміювання 45% - 4315,50 грн..

На звернення ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо вжиття дій для перерахунку пенсії згідно довідки №12 від 20.07.2020, відповідач листом від 21.08.2020 повідомив позивача, що підстав для проведення перерахунку пенсії згідно вказаної довідки Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області немає.

Вважаючи протиправними дії відповідача, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступними приписами норм чинного законодавства.

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Так, пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року за №45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктами 2, 3 Порядку № 45 визначено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

В свою чергу, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 року за № 103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року за № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Із аналізу наведених вище положень слідує, що набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 року № 704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні частини 2 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону. Водночас, з огляду на норми пунктів 1, 2 Постанови № 103 позивач набув право на підвищення пенсії.

В той же час, слід враховувати, що зміни внесені постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 року - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Таким чином, саме з 05.03.2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.

При цьому, алгоритм дій, які повинні вчинити, зокрема Головне управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

В даному ж випадку, як слідує із матеріалів справи, у зв'язку із набранням законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року позивач звернувся до Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області із заявою про виготовлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача для здійснення перерахунку пенсії, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення позивача за відповідною посадою.

Управлінням Служби безпеки України у Вінницькій області було виготовлено оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 20.07.2020 № 12.

Проте, відповідач повернув на адресу Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області зазначену довідку без виконання.

Позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив здійснити перерахунок пенсії з врахуванням розміру грошового забезпечення зазначеного в оновленій довідці, виданій Управлінням Служби безпеки України у Хмельницькій області, долучивши зазначену довідку до заяви.

Разом із тим, відповідачем відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії позивача із урахуванням нової довідки про розмір його грошового забезпечення, посилаючись на те, що після набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року, яким було визначено протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови КМ України №103 від 21.02.2018, інших нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії Урядом не приймалось.

Натомість, суд звертає увагу на те, що позивач має право на перерахунок пенсії, а передумовою для його проведення є оформлення Управлінням Служби безпеки України у Хмельницькій області нової довідки від 20.07.2020 № 12.

При цьому, посилання відповідача на те, що у нього відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії за новою довідкою, з огляду на те, що пункти 1, 2 Постанови №103 втратили чинність з 05.03.2019, суд оцінює критично адже факт визнання нечинними вказаних норм не позбавляє права позивача на перерахунок його пенсії у зв'язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

За змістом позовних вимог позивач просить визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у відмові перерахувати та виплачувати пенсію позивачу.

Суд зазначає, що дії є активною формою поведінки суб'єкта владних повноважень, які виражаються у прийнятті рішень або інших активних формах здійснення наданих повноважень, у зв'язку із чим в подальшому виникає публічно-правовий спір. У свою чергу, бездіяльність є формою пасивної поведінки.

Оскільки відмова у проведенні перерахунку та виплати пенсії є формою активної поведінки суб'єкта владних повноважень, то суд доходить до висновку про необхідність визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області щодо відмови в перерахунку пенсії позивачу на підставі довідки Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області від 20.07.2020 № 12 та задоволення позовних вимог у цій частині.

Що ж до іншої позовної вимоги про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії із урахуванням нової довідки про розмір грошового забезпечення, то суд зазначає наступне.

Згідно пункту 10 частини 2 статті 245 КАС України суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права статтею 1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

В даному ж випадку, враховуючи те, що відповідачем протиправно відмовлено позивачу в здійсненні перерахунку його пенсії, а тому належним способом для відновлення порушених прав та інтересів позивача буде зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного відповідно до довідки Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області №12 від 20.07.2020 з 01.03.2020.

Щодо позовної вимоги позивача про виплату перерахованої пенсії з 01.03.2020 в розмірі 85% від грошового забезпечення та без будь-яких обмежень її максимальним розміром, суд зазначає, що підстав для задоволення вказаної позовної вимоги немає, оскільки будь-якого рішення щодо обмеження пенсії позивача у відсотковому розмірі та граничним розміром відповідачем не приймалось.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного суду від 06.03.2018 по справі №696/1016/17.

При цьому, в порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права, і потрібно враховувати, що суд не повинен вирішувати вимоги на майбутнє, а тому права позивача в цій частині не порушені, така вимога є передчасною, і відповідно задоволенню не підлягає.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. При цьому, згідно частини 2 статті 77 вказаного Кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позивач довів, а відповідач не спростував правомірність заявлених позовних вимог, тому, наявні правові підстави для їх часткового задоволення.

Судові витрати підлягають розподілу на підставі ст. 139 КАС України.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення № 12 від 20.07.2020, виданої Управлінням Служби безпеки України у Хмельницькій області.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області провести з 01.03.2020 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № 12 від 20.07.2020, виданої Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області, з урахуванням раніше виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Судові витрати в порядку статті 139 КАС України розподілу між сторонами не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )

Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)

Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький

"Згідно з оригіналом"

Суддя І.І. Тарновецький