Рішення від 09.12.2020 по справі 540/2946/20

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/2946/20

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом'якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (позивач) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії Херсонського обласного військового комісаріату у підготовці та наданні до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Херсонської області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 , без урахування відомостей про розмірі щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, премії), станом на 01 січня 2018 року;

- визнати протиправною відмову ІНФОРМАЦІЯ_1 у підготовці та наданні до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Херсонської області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 , викладену у листі від 15.09.2020 № 6/2/3528;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 скласти та надати до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Херсонської області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 , станом на 01.01.2018, та станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з врахуванням положень постанови №704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років (з 18.12.1996) призначену на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Зазначає, що, зокрема, у зв'язку із набранням чинності 05.03.2019 судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій призначених згідно із Законом №2262, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військове звання та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення. З метою реалізації свого права на перерахунок пенсії позивач звернувся до відповідача із заявою про надання оновленої довідки, в якій, зокрема, зазначалися б розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення. Проте, відповідач у відповіді на заяву відмовив в наданні такої довідки, мотивуючи, зокрема, тим, що на сьогоднішній день Кабінетом Міністрів України не внесені будь-які відповідні зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 стосовно порядку визначення грошового забезпечення для обчислення пенсії та складання відповідної довідки про розмір грошового забезпечення військовослужбовців, звільнених з військової служби, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення. Позивач, вважаючи таку відмову відповідача протиправною, звернувся до суду за захистом своїх прав.

Ухвалою суду від 12.10.2020 року провадження у справі відкрито, визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження (без виклику) сторін. Також, ухвалою про відкриття провадження було запропоновано відповідачу, протягом 15 днів з дня отримання ухвали, надати відзив на позовну заяву, чим викласти свої правову позицію. Відповідач не скористався своїм процесуальним правом щодо надання відзиву на позовну заяву у встановлений судом строк. Варто зазначити, що ухвалу про відкриття провадження було надіслано за юридичною адресою відповідача згідно ЄДР.

Відповідно до ч.6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

Позивач є військовим пенсіонером, з 1996 року перебуває на обліку в ГУ ПФ України в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ. Враховуючи вислугу років на момент звільнення зі служби 27 років, позивачу була призначена песнія в розмірі 71 % сум грошового забезпечення. До 01.01.2018 розмір пенсії дорівнював 2508 грн. 87 коп., виходячи із розрахунку 71 % грошового забезпечення, яке в свою чергу складалось з посадового окладу, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років 35 %, надбавки за секретність 15 %, надбавки за особливо важливі завдання 50 %, премія 10 %.

З 01.01.2018 розмір пенсії позивача був перерахований у відповідності до приписів постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 від на підставі довідки Херсонського обласного військового комісаріату від 07.03.2018 № ТХ23087, виходячи з грошового забезпечення 8670 грн., що включав три складові: посадовий оклад 4370 грн., оклад за військовим званням 1410 грн., надбавку за вислугу років (50%) 2890 грн., при перерахунку з 01.01.2018 розмір пенсії позивача обмежений 70 % відповідної суми грошового забезпечення.

08.09.2020 позивач звернувся до Херсонського ОВК із заявою № 5967, в якій просив, зокрема, надати оновлену довідку із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення станом на 05.03.2019.

Листом від 15.09.2020 №6/2/3528 відповідач повідомив позивачу, що, зокрема, правових підстав для підготовки нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на даний час немає.

Не погоджуючись із відмовою відповідача щодо надання оновленої довідки, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне врахувати наступні обставини та положення законодавства.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Закон №2262-XII).

Відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-XII, держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно з частиною другою статті 9 Закону №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Разом з тим, грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії військовослужбовцям обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентована статтею 63 Закону № 2262-ХІІ, згідно з якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

З метою встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393", затвердив Порядок № 45.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

21.02.2018 Уряд прийняв постанову № 103, якою були змінені умови та порядок перерахунку пенсій військовослужбовцям. Так, для визначення розміру пенсії враховувались такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. КМУ постановив, що у разі коли внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією постановою, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно із Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Цією ж постановою № 103 були внесені зміни до постанови КМУ № 45 від 13.02.2018 , якою затверджений Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та постанови КМУ № 383 від 17.07.1992 . N 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей". Була змінена форма довідки про. розмір пенсії ( Додаток 2 до Порядку № 45), у формі цієї довідки в новій редакції були відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Вказаними постановами КМУ передбачив, що зокрема, Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію в тому числі Міноборони. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Міноборони має забезпечити оформлення та подання у місячний термін до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, а міністерству соціальної політики разом з Пенсійним фондом України має забезпечити проведення перерахунків пенсій.

З 01.01.2018 розмір пенсії позивача був перерахований відповідно до Постанови КМУ № 103 на підставі довідки Херсонського обласного військового комісаріату від 07.03.2018 № ТХ23087 з суми грошового забезпечення 8670 грн., що включало три складові посадовий оклад 4370 грн., оклад за військовим званням 1410 грн., надбавка за вислугу років 50 % 2890 грн.

05.03.2019 набрало законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва рішенням від 12.12.2018 року в адміністративній справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови КМУ від 21.02.2018 №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45. З дня набрання законної сили судового рішення діє попередня редакція додатку 2 до Порядку № 45, при цьому, порядок дій, який повинен вчинити, зокрема, відповідач, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, не змінився.

На час звернення позивача до відповідача із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення з урахуванням усіх складових, в тому числі надбавок, підвищень, премії, пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків , отриманих від органів ПФУ, уповноважені органи, зокрема Міноборони готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ в областях.

Згідно з абзацами другим та четвертим пункту 2.6 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.12.2014 року № 937, на обласні військові комісаріати покладаються: оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону № 2262-ХІІ, Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 та Порядку № 45 і Порядку № 3-1.

Тобто, на відповідача по справі покладено функції зі складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 45.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулюється також Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим Постановою правління ПФУ від 30.01.2007 № 3-1.

Згідно із пунктом 23 Порядку № 3-1 Перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-12. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії. Також передбачений і порядок перерахунку пенсій при одержанні повідомлення про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій від уповноважених структурних підрозділів після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. (п.24 Порядку № 3-1).

Тобто, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Окрім того, суд приймає до уваги, що 30.08.2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Зокрема, цією постановою установлено такі додаткові види грошового забезпечення: - надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 Постанови № 704); - надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (підпункт 6 пункту 6 Постанови № 704). Підпунктом 2 пункту 5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Аналізуючи зазначені норми, суд дійшов висновку, що з 05.03.2019 року, з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18, визнання постанови КМУ № 103 нечинною, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням не тільки розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому саме з цієї дати ОСОБА_1 має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ. На сьогодні пенсія позивачу розраховується виходячи з розміру грошового забезпечення, який був обчислений за правилами постанови КМУ № 103.

Рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі № 826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019, в якій суд касаційної інстанції, серед іншого, вказав на те, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.

Вказана позиція відповідає висновкам Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду , викладеним у рішенні від 17.12.2019 року у зразковій справі №160/8324/19, яке залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 року.

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Враховуючи викладене, суд вважає, що відмова відповідача у підготовці та наданні довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення є неправомірною.

Окремо суд зазначає, що відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених військовослужбовцям, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відмова ІНФОРМАЦІЯ_1 в наданні оновленої довідки порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти в цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Відтак, позовні вимоги належить задовольнити частині зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_3 скласти та надати до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Херсонської області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з врахуванням положень постанови №704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії.

Що стосується вимог позивача протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 у підготовці та наданні до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , без урахування відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, премії), станом на 01 січня 2018 року, та зобов'язання видати таку довідку, то суд вважає ці вимоги такими, що не підлягають задоволенню. Зі змісту матеріалів справи суд вбачає, що відповідачем надавалась до органу ПФУ довідка від 07.03.2018 № ТХ23087 про розмір грошового забезпечення 8670 грн., що включало три складові посадовий оклад 4370 грн., оклад за військовим званням 1410 грн., надбавка за вислугу років 50 % 2890 грн. , на підставі якої з 01.01.2018 розмір пенсії позивача був перерахований відповідно до Постанови КМУ № 103.

Норми Постанови КМУ № 103 діяли до 05.03.2019, тобто до набрання чинності судовим рішенням, яким окружний адміністративний суд м. Києва визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року N 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Згідно ст. 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду. Враховуючи викладене, в період 01.01.2018 - 05.03.2019 діяли норми Постанови КМУ № 103. Підстав для видання іншої довідки у відповідача немає.

Судові витрати, з урахуванням положень ч.4 ст. 139 КАС України, покладаються на сторони порівну.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову ІНФОРМАЦІЯ_1 у підготовці та наданні до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , викладену у листі від 15.09.2020 № 6/2/3528.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) скласти та надати до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Херсонської області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (РНОКПП НОМЕР_1 ), станом на 05.03.2019 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з врахуванням положень постанови №704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Херсонського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) суму судового збору у розмірі 420 (чотириста двадцять гривень) грн. 40 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.В. Хом'якова

кат. 112010201