04 грудня 2020 року Справа № 480/4947/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бондаря С.О.
за участю секретаря судового засідання - Демченко К.І.
представника позивача - Бондаренка І.І.
відповідача - ОСОБА_1
представника відповідача - Гримайло В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 480/4947/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сумитеплоенерго" до державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління "Центр надання адміністративних послуг у м.Суми" Сумської міської ради Демченко Ірини Вікторівни, Сумської міської ради в особі управління "Центр надання адміністративних послуг" Сумської міської ради про визнання протиправними та скасування реєстраційних дій,-
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сумитеплоенерго" звернулося до суду з адміністративним позовом до державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління "Центр надання адміністративних послуг у м.Суми" Сумської міської ради Демченко Ірини Вікторівни, Сумської міської ради в особі управління "Центр надання адміністративних послуг" Сумської міської ради, у якому просить визнати протиправними та скасувати реєстраційні дії вчинені державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління “Центр надання адміністративних послуг у м. Суми” Сумської міської ради Демченко Іриною Вікторівною 23.09.2019 № 16329990045002128 (16321050002002128) та № 16329990046002128 (16321050003002128) про скасування реєстраційних дій за судовим рішенням.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що 05.09.2019 поштою через канцелярію управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради (далі по тексту - управління) до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців надійшла заява представника Публічного акціонерного товариства «Підприємство теплових мереж» ( далі по тексту - ПАТ «ПТМ») Білика С.І. про скасування державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ «Сумитеплоенерго». До заяви було додано копії рішень Господарського суду Сумської області від 13.02.2008 та від 02.04.2009 по справі 9/784-07(2/106-07), а також довіреність від керуючого санацією ПАТ «ПТМ» від 05.06.2019. Державний реєстратор Демченко І.В. вчинила реєстраційні дії щодо внесення вказаних судових рішень до ЄДР, шляхом скасування реєстраційних дій державного реєстратора Семенникової О.А. про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТОВ «Сумитеплоенерго» від 18.09.2006 № 16321050002002128 та від 27.02.2007 № 16321050003002128. На думку позивача, при вчиненні зазначених реєстраційних дій, державним реєстратором ОСОБА_1 порушено вимоги п. 8 ч. 1 ст. 1, п. 1 ч. 1 ст. 25, ст. 14, п. 5 ч. 1 ст. 15, п. 1 ч. 1 ст. 28, п. 5 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 №755-IV (далі по тексту - Закон 755-IV), зважаючи на те, що ПАТ «ПТМ» не є заявником у розумінні норм вказаного закону, а особа, яка подала заяву від імені ПАТ «ПТМ», не має повноважень діяти від імені цього товариства в частині подання заяв та до документів до управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми». Також, державний реєстратор Демченко І.В. мала право вчиняти реєстраційні дії виключно при надходженні відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" рішень судів від суду або державної виконавчої служби. Однак, відповідачка не отримувала відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» від суду або державної виконавчої служби копій рішень господарського суду Сумської області у справі № 9/784-07(2/106-07). Тобто, державний виконавець Демченко І.В. вчиняла реєстраційні дії не на виконання рішення суду. Крім цього, вказаними рішеннями суду не зобов'язано державного реєстратора вчиняти будь-які дії. У зв'язку з цим, ПАТ «ПТМ» зобов'язано було сплатити відповідний адміністративний збір. Позивач зазначає, що державний реєстратор не звернув увагу, що в заяві від 05.09.2019 підписаною від ПАТ «ПТМ» Біликом С.І. викладене прохання виконати рішення господарського суду Сумської області від 13.02.2008 та від 02.04.2009 у справі № 9/784-07 (2/106-07) шляхом внесення до Єдиного державного реєстру запису щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів у відповідності зі ст. 31 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Проте, положення статті 31 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» діяли до 01.01.2016, тобто до дати вчинення оскаржуваних реєстраційних дій. Тому заява від 05.09.2019 підписана від ПАТ «ПТМ» Біликом С.І., в якій викладено прохання виконати рішення судів у відповідності до норм Закону України, які втратили чинність, суперечить ст. 58 Конституції України та ст. 5 Цивільного Кодексу України. Вказана обставина є окремою підставою для відмови у державній реєстрації.
Державний реєстратор відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління "Центр надання адміністративних послуг у м.Суми" Сумської міської ради Демченко І.В. (далі по тексту - державний реєстратор, відповідач 1) надала суду відзив на позов, у якому зазначає, що 05.09.2019 поштою через канцелярію управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради за №7690/1401-120 до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців надійшла заява представника ПАТ «ПТМ» Білика С.І. про скасування державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ «Сумитеплоенерго». До заяви було додано копії рішень Господарського суду Сумської області від 13.02.2008 та від 02.04.2009 по справі 9/784-07(2/106-07) та довіреність від керуючого санацією ПАТ «ПТМ» від 05.06.2019. Державним реєстратором було проведено ряд дій направлених на перевірку поданих документів на наявність підстав для зупинення або відмови у їх розгляді. У тому числі, на виконання пункту 3 Наказу Міністерства юстиції України від 18.11.2016 № 3268/5 «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», витребувано з Господарського суду Сумської області копії судових рішень від 13.02.2008 та від 02.04.2009 у справі № 9/784-07 (2/106- 07) з відміткою про набрання ними законної сили. Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру ПАТ «ПТМ» знаходиться у стадії санації. Керуючий санацією ОСОБА_2 в межах своїх повноважень видав довіреність на ім'я Білика С.І., яка містила орфографічні та арифметичні помилки, проте, вони давали змогу однозначно тлумачити її зміст. Таким чином, було перевірено повноваження Білика С.І. на право подачі документів від ПАТ «ПТМ». Проаналізувавши матеріали реєстраційної справи та встановивши факт невиконання вищевказаних судових рішень державним реєстратором було проведено реєстраційні дії щодо внесення судових рішень до ЄДР, шляхом скасування реєстраційних дій від 18.09.2006 № 16321050002002128 та від 27.02.2007 № 16321050003002128. На думку відповідача, скасування реєстраційних дій було проведено у відповідності до вимог статті 31 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» в редакції 03.06.2009.
Ухвалою суду від 06.08.2020 позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження по справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Сумитеплоенерго" - Бондаренко І.І. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідачка ОСОБА_1 позов не визнала з підстав, викладених у відзиві на позов.
Представниця Управління "Центр надання адміністративних послуг" Сумської міської відповідача - Гримайло В.В. позов не визнала та пояснила, що реєстраційної дії вчинені державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління “Центр надання адміністративних послуг у м. Суми” Сумської міської ради Демченко І.В. відповідають вимогам чинного законодавства.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, представника відповідача, дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне.
05.09.2019 поштою через канцелярію управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради за №7690/1401-120 до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців надійшла заява представника Публічного акціонерного товариства «Підприємство теплових мереж» Білика С.І. про скасування державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ «Сумитеплоенерго». До заяви було додано копії рішень Господарського суду Сумської області від 13.02.2008 та від 02.04.2009 по справі 9/784-07(2/106-07) та довіреність від керуючого санацією ПАТ «ПТМ» від 05.06.2019.
Державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління "Центр надання адміністративних послуг у м.Суми" Сумської міської ради Демченко І.В. було проведено ряд дій направлених на перевірку поданих документів на наявність підстав для зупинення або відмови у їх розгляді, у тому числі витребувано з Господарського суду Сумської області копії судових рішень від 13.02.2008 та від 02.04.2009 у справі № 9/784-07 (2/106- 07).
Згідно з рішенням Господарського суду Сумської області від 13.02.2008 у справі №9/784-07 (2/106-07) визнано недійсним рішення загальних зборів учасників ТОВ «Сумитеплоенерго» про виключення ЗАТ «Підприємство теплових мереж» зі складу учасників, затвердження нової редакції статуту, оформлене протоколом №10 від 14 серпня 2006 року. Визнані недійсними редакції статуту ТОВ «Сумитеплоенерго», зареєстровані державними реєстраторами 18.09.2006 та 27.02.2007.
Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 06.05.2008 вказане рішення суду залишено без змін.
Проте, постановою Вищого господарського суду України від 03.09.2008 скасовано рішення Господарського суду Сумської області від 13.02.2008 та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 06.05.2008 в частині визнання недійсною нової редакції статуту ТОВ «Сумитеплоенерго», зареєстрованої державним реєстратором 27.02.2007. Справу в цій частині направлено на новий розгляд.
Відповідно до рішення Господарського суду Сумської області від 02.04.2007 у справі №9/784-07 (2/106-07) скасовано рішення загальних зборів учасників ТОВ «Сумитеплоенерго», згідно протоколу №11 від 30.10.2006. Визнано недійсною нову редакцію статуту ТОВ «Сумитеплоенерго», зареєстровану державним реєстратором 27.02.2007.
Листом від 17.09.2019 № 9/784-07/8129 (2/106-07) Господарський суд Сумської області направив на адресу державного реєстратора копії судових рішень від 13.02.2008 та від 02.04.2009 у справі № 9/784-07 (2/106- 07).
23.09.2019 державний реєстратор Демченко І.В. вчинила реєстраційні дії щодо внесення вказаних судових рішень до ЄДР, шляхом скасування реєстраційних дій державного реєстратора Семенникової О.А. про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТОВ «Сумитеплоенерго» від 18.09.2006 № 16321050002002128 та від 27.02.2007 № 16321050003002128.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (Закон 755-IV) державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі:
- документів, що подаються заявником для державної реєстрації;
- судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження".
- рішень, прийнятих за результатами оскарження в адміністративному порядку відповідно до статті 34 цього Закону.
Відповідно до ст. 9 Закону 755-IV відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу - підприємця вносять до Єдиного державного реєстру на підставі: відповідних заяв про державну реєстрацію; документів, що подаються для проведення інших реєстраційних дій; відомостей, отриманих у результаті інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів.
Пунктом 8 частини першої ст. 1 Закону 755-IV (в редакції, на час вчинення оскаржуваних дій) визначено поняття терміну заявника: засновник (засновники) або уповноважена ними особа - у разі подання документів для державної реєстрації створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи; 2) керівник державного органу, органу місцевого самоврядування або уповноважена ним особа - у разі подання документів для державної реєстрації створення державного органу, органу місцевого самоврядування. 3) Голова комісії з припинення або уповноважена ним особа - у разі подання документів проведення державної реєстрації припинення юридичної особи; 4). уповноважений представник юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи - у разі подання документів для проведення інших реєстраційних дій щодо юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи; 5) Фонд гарантування вкладів фізичних осіб - у разі подання документів для державної реєстрації рішення про припинення банку у зв'язку з прийняттям рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; 6) Міністерство юстиції України та його територіальні органи- у разі подання документів для державної реєстрації рішення про припинення політичної партії, її структурного утворення у зв'язку з прийняттям судом рішення про анулювання реєстрації або заборону діяльності політичної партії; 7) Міністерство юстиції України - у разі подання документів для державної реєстрації припинення відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації. 8) фізична особа, яка має намір стати підприємцем, або уповноважена нею особа - у разі подання документів для державної реєстрації фізичної особи підприємцем; 9) фізична особа - підприємець або уповноважена нею особа - у разі подання документів для проведення інших реєстраційних дій щодо фізичної особи-підприємця. 10) Державний орган, родичі (чоловік, дружина, батьки, діти, онуки, дід, баба, браги, сестри) та спадкоємці фізичної особи-підприємця - уразі подання документів для державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у зв'язку з її смертю, визнанням безвісно відсутньою чи оголошенням померлою; 11) інші особи відповідно до цього Закону.
За приписами ст. 14 Закону 755-IV документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі. У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням.
Якщо документи подаються особисто, заявник пред'являє документ, що відповідно до закону посвідчує особу. У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що підтверджує його повноваження (крім випадку, коли відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі).
Пунктом п'ятим частини першої ст. 15 Закону 755-IV визначено, що заява про державну реєстрацію підписується заявником. У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням справжність підпису повинно бути нотаріально засвідчена.
Проте, Державний реєстратор не звернула увагу на те, що заяву від 05.06.2019 підписано та подано Біликом С.І., який не є уповноваженою особою (заявником) від імені Публічного акціонерного товариства «Підприємство теплових мереж», і само Публічне акціонерне товариство «Підприємство теплових мереж» не підпадає під поняття заявника у розумінні пункту 8 частини першої ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
Так, з урахуванням вимог вказаної норми Закону 755-IV, засновник (засновники) або уповноважена ними особа набуває статусу заявника тільки у разі подання документів для державної реєстрації створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи.
Рішеннями господарського суду Сумської області від 13.02.2008 та від 02.04.2009 у справі № 9/784-07 (2/106-07) ПАТ «ПТМ» не поновлювалось у складі учасників ТОВ «Сумитеплоенерго», оскільки, як вбачається з описової частини цих рішень, ПАТ «ПТМ» і не заявляло таких вимог.
Крім того, вказаними рішеннями суду не зобов'язано державного реєстратора проводити будь - які реєстраційні дії.
Також, відповідачем 1 не взято до уваги, що ПАТ «Підприємство теплових мереж» не є засновником ТОВ «Сумитеплоенерго», оскільки після виконання товариством «Сумитеплоенерго» в добровільному порядку рішення господарського суду Сумської області від 13.02.2008 у справі № 9/784-07(2/106-07) та рішення господарського суду Сумської області від 02.04.2009 у справі № 9/784-07(2/106-07), на підставі попередньої редакції статуту, ТОВ «Сумитеплоенерго» протоколом № 25 загальних зборів учасників ТОВ «Сумитеплоенерго» від 26.06.2009 виведено зі складу учасників товариства «Сумитеплоенерго» ЗАТ «Підприємство теплових мереж» та вирішено внести зміни до статуту ТОВ «Сумитеплоенерго» виклавши його в новій редакції, затвердивши статут у новій редакції.
ЗАТ «ПТМ» приймало участь у загальних зборах Учасників ТОВ «Сумитеплоенерго» від 26.06.2009 і не заперечувало проти виведення його зі складу учасників ТОВ «Сумитеплоенерго», а також не оскаржувало в судовому порядку вказаних рішень.
В подальшому було здійснено державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи 13.07.2009 № 16321050010002128, що вбачається з витягу ЄДРПОУ.
Тобто, минуло 10 років після того, як Закрите акціонерне товариство «Підприємство теплових мереж» (на даний час змінено найменування на Публічне акціонерне товариство «Підприємство теплових мереж» (ПАТ «ПТМ»)) не є учасником Товариства з обмеженою відповідальністю «Сумитеплоенерго».
Відповідно до ст. 1003 Цивільного Кодексу України у договорі доручення або у виданій на підставі договору довіреності мають бути чітко визначені юридичні дії, які належить вчинити повіреному. Дії, які належить вчинити повіреному, мають бути правомірними, конкретними та здійсненними.
Проте, зі змісту довіреності від 05.06.2019 , підписаної керуючим санацією ПАТ «ПТМ» Мальованим О.П. на повіреного ОСОБА_3 , вбачається, що юрисконсульта ПАТ «ПТМ» Білика С.І. уповноважено лише здійснювати процесуальне представництва в судах з відповідними правами, і не уповноважено підписувати та подавати заяви та документи - рішення судів (з метою їх виконання) до Управління «Центр надання адміністративних послугу м. Суми».
За приписами пункту 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» підставою для відмови у державній реєстрації є те, що документи подано особою, яка не має на це повноважень.
В порушення вказаної норми Закону, державний реєстратор залишила поза увагою те, що заяву від 05.06.2019 з доданими до неї документами, підписано та подано Біликом С.І., який не є уповноваженою особою Публічного акціонерного товариства «Підприємство теплових мереж» щодо підписання та подавання заяв та документів - рішення судів (з метою їх виконання) до Управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради.
Відповідно до пункту 2 частини першої ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі: судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження".
З матеріалів справи вбачається, що оскаржувані реєстраційні дії фактично було проведено на підставі заяви ОСОБА_3 від 05.09.2019, хоча ці дії відображено в ЄДР згідно обраних реєстратором дій за допомогою комп'ютерної програми "Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", як такі, що проведенні на виконанні рішення суду.
При цьому, відповідач 1 не отримувала відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» від суду або державної виконавчої служби копій рішень господарського суду Сумської області від 13.02.2008 та від 02.04.2009 у справі № 9/784-07(2/106-07). Згідно вимог частини п'ятої ст. 17 Закону 755-IV для державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства з обмеженою відповідальністю або товариства з додатковою відповідальністю подаються, в тому числі документ про сплату адміністративного збору. Отже, до заяви ПАТ «ПТМ» від 05.09.2019 підписаної ОСОБА_3 повинно було подано документ про сплату адміністративного збору, як за виконання рішень судів так і за державну реєстрацію змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства з обмеженою відповідальністю. Проте, заявником не було надано доказів сплати адміністративного збору. В такому випадку, у відповідності до вимог пункту 6 ч. 1 ст. 27 Закону 755-IV повинно бути припинено розгляд документів, поданих для державної реєстрації, а в подальшому, у разі не усунення підстав для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку відмовлено у державній реєстрації (п. 4 ч. 1 ст. 28 Закону 755-IV). Однак, вказаних дій державний реєстратор не вчинив. Суд погоджується з позицією позивача щодо порушення державним реєстратором пункту 5 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», згідно якої підставою для відмови у державній реєстрації є те, що документи суперечать вимогам Конституції та законів України. Так, відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Аналогічні норми зазначено в ст. 5 Цивільного Кодексу України, норми якої, у тому числі визначають, що якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності. Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року № 1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб. До події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ним чинності. Заборона зворотної дії є однією з важливих складових принципу правової визначеності. Під час вчинення реєстраційних дій відповідач 1 не звернув увагу, що в заяві від 05.09.2019 підписаною Біликом С.І. від імені ПАТ «ПТМ» викладене прохання виконати рішення господарського суду Сумської області від 13.02.2008 та від 02.04.2009 шляхом внесення до Єдиного державного реєстру запису щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів у відповідності зі ст. 31 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Проте, положення статті 31 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» діяли до 01.01.2016, тобто до дати вчинення оскаржуваних реєстраційних дій. Тому заява від 05.09.2019 підписана Біликом С.І. від імені ПАТ «ПТМ», в якій викладено прохання виконати рішення судів у відповідності до норм Закону України, який втратив чинність суперечить ст. 58 Конституції України та ст. 5 Цивільного Кодексу України. Таким чином, суд вважає за необхідне визнати протиправними та скасувати реєстраційні дії вчинені державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління “Центр надання адміністративних послуг у м. Суми” Сумської міської ради Демченко Іриною Вікторівною 23.09.2019 №16329990045002128 (16321050002002128) та № 16329990046002128 (16321050003002128) про скасування реєстраційних дій за судовим рішенням. Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління "Центр надання адміністративних послуг" Сумської міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Сумитеплоенерго" судовий збір в сумі 8408 грн. Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Сумитеплоенерго" до державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління "Центр надання адміністративних послуг у м.Суми" Сумської міської ради Демченко Ірини Вікторівни, Сумської міської ради в особі управління "Центр надання адміністративних послуг" Сумської міської ради про визнання протиправними та скасування реєстраційних дій - задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати реєстраційні дії від 23.09.2019:
- № 16329990045002128 (16321050002002128) про скасування реєстраційної дії за судовим рішенням, вчинену державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради Демченко Іриною Вікторівною;
- № 16329990046002128 (16321050003002128) про скасування реєстраційної дії за судовим рішенням, вчинену державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради Демченко Іриною Вікторівною.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління "Центр надання адміністративних послуг" Сумської міської ради (ідентифікаційний номер 23823253) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Сумитеплоенерго" (код ЄДРПОУ 33698892) судовий збір в сумі 8408 грн. (вісім тисяч чотириста вісім грн).
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.О. Бондар
Повний текст рішення складений 09.12.2020.