Ухвала від 10.12.2020 по справі 420/10574/20

Справа № 420/10574/20

УХВАЛА

10 грудня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Завальнюка І.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інспекторат Україна» до Головного управління ДПС в Донецькій області, Головного управління Державної казначейської служби України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності, стягнення надмірно сплачених платежів,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із вказаним адміністративним позовом, в якому просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неповернення надмірно сплачених авансових внесків з податку на прибуток (КБК 11020300) в сумі 708 862,85 грн; стягнути з Державного бюджету України на користь позивача суму надмірно сплачених авансових внесків з податку на прибуток в сумі 708 862,85 грн.

Ухвалою суду від 23.10.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі; постановлено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою суду від 03.11.2020 заяву представника Головного управління ДПС в Донецькій області із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження залишено без задоволення.

07.12.2020 до суду від Товариства з обмеженою відповідальністю «Інспекторат Україна» надійшло клопотання про закриття провадження по справі у зв'язку з відмовою позивача від позову через повернення відповідачем надмірно сплачених авансових внесків з податку на прибуток в сумі 708 862,85 грн.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про закриття провадження по справі з огляду на наступне.

Згідно з ч.1 ст.189 КАС України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Положення цієї норми, відповідно до принципу диспозитивності, передбачає право позивача на порушення провадження в суді та право розпорядження своїми вимогами на свій розсуд. Отже, підстави для відмови у задоволенні цього клопотання законодавством не передбачені, оскільки це є безумовним правом особи, яка звернулася до суду з позовом. Виключення становить лише випадок, коли такі дії суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.

З огляду на правову позицію позивача та враховуючи, що заявлене клопотання не суперечить закону та не порушує права і законні інтереси сторін, - суд вважає за необхідне заяву позивача задовольнити та закрити провадження у справі.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 189, 238 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти відмову Товариства з обмеженою відповідальністю «Інспекторат Україна» від позовних вимог до Головного управління ДПС в Донецькій області, Головного управління Державної казначейської служби України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності, стягнення надмірно сплачених платежів.

Провадження у справі закрити.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Суддя І.В. Завальнюк