ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про закриття провадження у справі
03 грудня 2020 року м. Київ№ 640/6812/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Кузьменко А.І., розглянувши у порядку спрощеного провадження клопотання представника Київської міської ради про закриття провадження в адміністративній справі
за позовом Заступника Генерального прокурора в інтересах держави
до Київської міської ради
про визнання протиправним та скасування рішення № 5/7578
Заступник Генерального прокурора (далі - позивач) в інтересах держави звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Київської міської ради (далі - відповідач), в якому просить: визнати протиправним та скасувати пункт 1.3 рішення Київської міської ради від 24 жовтня 2019 року № 5/7578 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 459/6510 "Про затвердження міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2019-2021 року" у частині встановлення для надання права пільгового проїзду особам, які не зареєстровані у місті Києві, але мають право пільгового проїзду міським пасажирським транспортом на підставі Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про охорону дитинства", "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про жертви нацистських переслідувань", такої умови, як наявність рішення відповідної місцевої ради про компенсацію пільгового проїзду і укладеного договору про порядок компенсації з підприємствами міського пасажирського транспорту.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 квітня 2020 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити її розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
В подальшому надійшло клопотання представника Київської міської ради про закриття провадження у справі. Клопотання обґрунтовано тим, що Київською міською радою самостійно прийнято рішення про скасування оскаржуваної частини рішення Київської міської ради від 24 жовтня 2019 року № 5/7578 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 459/6510 "Про затвердження міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2019-2021 року", відповідно до якого пункт 5 рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 459/6510 "Про затвердження міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2019 - 2021 роки" виключено (пункт 1.3 рішення Київської міської ради від 23 липня 2020 року № 53/9132).
Позивач у письмових поясненнях вказував на добровільне усунення відповідачем порушення чинного законодавства та не заперечував проти закриття провадження у справі.
Розглянувши клопотання представника Київської міської ради про закриття провадження у справі, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Згідно із пунктом 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Так, предметом розгляду даної справи є пункт 1.3 рішення Київської міської ради від 24 жовтня 2019 року № 5/7578 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 459/6510 "Про затвердження міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2019-2021 року" у частині встановлення для надання права пільгового проїзду особам, які не зареєстровані у місті Києві, але мають право пільгового проїзду міським пасажирським транспортом на підставі Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про охорону дитинства", "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про жертви нацистських переслідувань", такої умови, як наявність рішення відповідної місцевої ради про компенсацію пільгового проїзду і укладеного договору про порядок компенсації з підприємствами міського пасажирського транспорту.
Судом встановлено, що рішенням Київської міської ради від 23 липня 2020 року № 53/9132 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 459/6510 "Про затвердження міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2019-2021 роки" пункт 5 рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 459/6510 "Про затвердження міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2019 - 2021 роки" виключено, підпункт 4.1. пункту 4 викладено в такій редакції: "4.1. Реалізації права пільгового проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування міста Києва незалежно від форм власності киян, зазначених у пункті 3 цього рішення (крім учнів (вихованців) закладів загальної середньої освіти та ліцеїстів військових ліцеїв), здійснюється на підставі "Муніципальна картка "Картка киянина", а киян, яким право пільгового проїзду надано відповідно до законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про охорону дитинства", "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", "Про реабілітацію жертв політичних репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про жертви нацистських переслідувань", здійснюється до 31 грудня 2020 року на підставі відповідного посвідчення (довідки), а з 01 січня 2021 року на підставі багатофункціональної електронної картки "Муніципальна картка "Картка киянина" та за рахунок коштів бюджету м. Києва в межах міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2019-2021 роки, затвердженої цим рішенням.".
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що оскаржувані порушення були виправленні позивачем, тобто наявні підстави, визначені пунктом 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, для закриття провадження у справі.
Статтею 140 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі відмови позивача від позову понесені ним витрати відповідачем не відшкодовуються, а витрати відповідача за його заявою стягуються із позивача, крім випадків, коли позивач звільнений від сплати судових витрат. Однак якщо позивач відмовився від позову внаслідок задоволення його відповідачем після подання позовної заяви, то суд за заявою позивача присуджує всі понесені ним у справі витрати із відповідача.
З урахуванням викладеного, оскільки провадження у справі підлягає закриття на підставі до пункту 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вбачає наявним підстави для повернення позивачу судового збору в сумі 2102,0 грн.
Керуючись статтями 238 - 239, частиною 2 статті 142, статтями 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, суд -
Клопотання представника Київської міської ради про закриття провадження у справі задовольнити.
Провадження у справі за позовом Заступника Генерального прокурора в інтересах держави до Київської міської ради про визнання протиправним та скасування пункту 1.3 рішення Київської міської ради від 24 жовтня 2019 року № 5/7578 закрити.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Повернути Офісу Генерального прокурора (01011, місто Київ, вулиця Різницька, будинок 13/15, код ЄДРПОУ 00034051) судовий збір в сумі 2102 (дві тисячі сто дві) грн 20 коп., сплачений платіжним дорученням №586 від 12 березня 2020 року (оригінал квитанції зберігається в матеріалах справи).
Ухвала набирає законної сили згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя А.І. Кузьменко