ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
08 грудня 2020 року м. Київ № 826/18038/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Добрянської Я.І. , розглянувши клопотання позивача про поновлення провадження у справі
за позовом ОСОБА_1
до Генеральної прокуратури України
про скасування наказу, поновлення на роботі, зобовязання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Генеральної прокуратури України, в якій просить суд:
- скасувати наказ Генерального прокурора України №1466к від 23.10.2014 про звільнення ОСОБА_1 з посади заступника прокурора Одеської області;
- поновити ОСОБА_1 на посаді заступника прокурора Одеської області;
- стягнути з Генеральної прокуратури України на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 24.10.2014 і до моменту фактичного поновлення на публічній службі;
- зобов'язати Генеральну прокуратуру України проінформувати Міністерство юстиції України про відкликання відомостей про застосування до ОСОБА_1 заборони, передбаченої частиною 3 статті 1 Закону України «Про очищення влади».
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.11.2014 відкрито провадження в адміністративній справі.
У судовому засіданні 03.12.2014 судом постановлено ухвалу про звернення на підставі ч. 5 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України до Верховного Суду для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України «Про очищення влади» Конституції України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.12.2014р. зупинено провадження у справі № 826/18038/14 до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України "Про очищення влади" положенням Конституції України.
17.11.2020 до суду надійшло клопотання позивача про поновлення провадження у справі.
Дослідивши питання щодо поновлення провадження у справі, суд дійшов висновку про наявність підстав для його задоволення з огляду на таке.
Згідно положень ч. 1 ст. 237 КАС України провадження у справі поновлюється, за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановлює ухвалу.
Згідно п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та компетентних органів, а також важливість предмету позову для заявника у справі (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Фрідлендер проти Франції»).
Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення розгляду справи у межах розумного строку, суд вважає необхідним поновити провадження у даній справі.
У той же час, вирішуючи заявлене клопотання, суд звертає увагу, що 15.12.2017 р. набрала чинності нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим слід зазначити, що відповідно до ч. ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Пунктом 1 частини 6 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що справами незначної складності є справи, зокрема, щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе здійснювати розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Керуючись статтями 171, 243, 248, 257, 261, ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
1. Поновити провадження в адміністративній справі №826/18038/14.
2. Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику учасників справи.
3. Копію ухвали невідкладно надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 256 КАС України та оскарженню не підлягає.
Суддя Я.І. Добрянська