про передачу адміністративної справи
з одного адміністративного суду до іншого
09 грудня 2020 р. м. Чернівці Справа № 600/2670/20-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Анісімов О.В., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,-
У поданому до суду позові ОСОБА_1 (далі - позивач) просить:
- визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області щодо відмови ОСОБА_1 з 01.04.2019 року в перерахунку та виплаті пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №477 від 23.07.2020 року, наданою Державною службою України з надзвичайних ситуацій станом на 05.03.2020 року у відповідності до положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 “Про грошове забезпеченням військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”;
- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення № 477 від 23.07.2020 року, наданої Державною службою України з надзвичайних ситуацій станом па 05.03.2019 року ОСОБА_1 у відповідності до положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовці, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” з 01.04.2020 року , а також здійснити виплату різниці між нарахованим розміром пенсії та фактично виплаченим з 05.03.2019 року по день проведення перерахунку.
Відповідно до п. 4 ч. 1ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, у тому числі, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Отже, вказаною нормою передбачається право фізичної особи звернутися до адміністративного суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку її місцем проживання (перебування, знаходження) або до адміністративного суду за місцезнаходженням відповідача у тому випадку, якщо оскаржувані індивідуальні акти, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень прийняті (вчинені, допущені) стосовно цієї конкретної фізичної особи.
Дослідженням матеріалів позовної заяви суддею встановлено, що згідно довідки про реєстрацію місця проживання особи №15.1-01/727 від 10.03.2020 року позивач значиться зареєстрованим за місцем проживання: АДРЕСА_1 . Окрім цього, позивачем оскаржуються неправомірні дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови у перерахунку пенсії, яке знаходиться у м. Вінниця.
Таким чином, суддя дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 повинен пред'являтись в суд або за зареєстрованим у встановленому законом порядку його місцем проживання (перебування, знаходження) або до адміністративного суду за місцезнаходженням відповідача.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Згідно ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 29 КАС України, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Враховуючи те, що адміністративна справа № 600/2670/19-а не належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Чернівецького окружного адміністративного суду, суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для передачі адміністративної справи на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду, юрисдикція якого поширюється на територію Вінницької області де знаходиться відповідач.
На підставі викладено, керуючись статтями 25, 29, 30, 241, 248 КАС України, суддя, -
Адміністративну справу № 600/2670/19-а за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії передати на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).
Суддя О.В. Анісімов