Рішення від 08.12.2020 по справі 520/13697/2020

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2020 р. № 520/13697/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панова М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРІНФОРМТРЕЙД" до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання дій протиправними та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРІНФОРМТРЕЙД" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправними дії посадових осіб Київського міжрегіонального Управління Укртрансбезпеки щодо нарахування ТОВ «УКРІНФОРМТРЕЙД» суми за проїзд великовагового транспортного засобу у розмірі 1439,25 євро, згідно Розрахунку б/н від 06.06.2020, під час рейдової перевірки 06.06.2020; скасувати Постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу Управління Укртрансбезпеки у Харківській області №172839 від 04.08.2020, винесену відносно ТОВ «УКРІНФОРМТРЕЙД» про застосування штрафу у розмірі 17000 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувана постанова відповідача є протиправною та прийнятою всупереч нормам законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Ухвалою суду від 09.10.2020 відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

Представником відповідача 04.12.2020 до суду надано відзив на позов, в якому зазначено, що дії відповідача є правомірними, а оскаржувана постанова відповідає вимогам чинного законодавства та не підлягає скасуванню. В задоволенні адміністративного позову просить відмовити.

Оцінивши повідомлені обставини, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 06.06.2020 службовими особами Київського міжрегіонального Управління Укртрансбезпеки, місце перевірки: а/д М-06 Київ Велика кільцева дорога, перевірено транспортні засоби марки DAF номерний знак НОМЕР_1 та Fruehauf номерний знак НОМЕР_2 , за кермом, згідно посвідчення водія, перебував ОСОБА_1 .

За результатами перевірки було складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №235392 від 06.06.2020, в якому вказано про перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм 14,2% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу.

Як вбачається з акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №024420 від 06.06.2020 ТОВ «УКРІНФОРМТРЕЙД» здійснювало перевезення дизельного палива.

За результатами розгляду справи про порушення законодавства на автомобільному транспорті в.о.начальника Управління Укртрансбезпеки у Харківській області було винесено постанову №172839 від 04.08.2020 про застосування до позивача адміністративно-господарського штрафу у розмірі 17000 грн.

Також відповідачем було складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 06.06.2020, яким розмір плати за пройдену відстань визначено у сумі 1439,25 євро.

Позивач вважаючи дії відповідача щодо нарахування позивачу суми за проїзд великовагового транспортного засобу та постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу протиправними звернувся до суду з даним позовом.

Суд зазначає, що за приписами ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п'яти відсотків.

Отже, з огляду на зазначене, перевіряючи у водія позивача наявність дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, співробітники Укртрансбезпеки діяли згідно вимог Закону України «Про автомобільний транспорт».

Суд зазначає, що ч. 2 ст. 29 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається в порядку встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, і за плату, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 (далі - Порядок №1567).

Відповідно до п. 3, 4 Порядку №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Укртрансбезпека, її територіальні органи.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Пунктом 15 Порядку №1567 вказано виключний перелік питань, що перевіряється контролюючими особами під час здійснення рейдової перевірки, зокрема, в частині виконання внутрішніх вантажних перевезень перевіряється: наявність визначених ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання водієм режиму праці та відпочинку; виконання водієм вимог Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи на підставі яких виконуються вантажні перевезення.

Відповідно до п. 16 Порядку №1567, під час рейдової перевірки можливе здійснення габаритно-вагового контролю.

Постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок №879).

Відповідно до п. 3 Порядку №879, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.

Підпунктом 4 пункту 2 Порядку №879 наведене визначення поняття «габаритно-ваговий контроль» - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.

Підпунктом 3 пункту 2 Порядку №879 також наведене визначення поняття «великовагові та великогабаритні транспортні засоби» - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001 року. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.

Так, керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт», Порядком №1567, на підставі щотижневого графіку проведення рейдових перевірок Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки у період з 01.06.2020 по 07.06.2020 та направлення на рейдову перевірку від 05.06.2020 №000192, 06.06.2020 співробітниками Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки проводилась рейдова перевірка в м. Києві на Великій Кільцевій Дорозі а/д М-06.

Порядок зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної служби з безпеки на транспорті та її територіальних органів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №422 від 20.05.2013 (далі - Порядок №422).

Співробітниками Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, відповідно до п. 3, 4 Порядку № 422, був зупинений транспортний засіб марки DAF, модель FT XF 105.410, номерний знак НОМЕР_3 , з напівпричепом-цистерною марки FRUEHAUF, модель TF 34 Т, номерний знак НОМЕР_4 , під керуванням водія ОСОБА_1 .

У відповідності до ст. 49 Закону України «Про автомобільний транспорт», п. 4 Порядку №422, водій транспортного засобу ОСОБА_1 надав для перевірки посадовим особам Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки наступні документи: посвідчення водія відповідної категорії; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки DAF, модель FT XF 105.410,.номерний знак НОМЕР_3 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (напівпричіп-цистерна) марки FRUEHAUF, модель TF 34 Т, номерний знак НОМЕР_4 ; товаро-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів №8201 від 05.06.2020.

Співробітниками Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки було встановлено, що відповідно до пред'явлених документів транспортні засоби належать та використовуються позивачем.

Відповідно до п. 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року №30, транспортний засіб з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.

Відповідно до п. 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги -4м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і ЕІаціональною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м. (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь -11т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь -11т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

За результатами габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки DAF, модель FT XF 105.410, номерний знак НОМЕР_3 , з напівпричепом-цистерною марки FRUEHAUF, модель TF 34 Т, номерний знак НОМЕР_4 , було встановлено, що: загальна маса транспортного засобу разом з напівпричепом-цистерною та вантажем становила 44,88 т при нормі 40 т; навантаження на першу одиночну вісь тягача становить 7,4 т при нормі 11 т; навантаження на другу одиночну вісь тягача становить 12,56 т при нормі 11 т; навантаження на строєну вісь з одиночними шинами напівпричепа-цистерни становить 24,92 т нормі 22 т.

Про вказані вище дані результатів габаритно-вагового контролю свідчить талон про зважування №00318 від 06.06.2020.

Спільним наказом Міністерства інфраструктури України та Міністерства внутрішніх справ України №1007/1207 від 10.12.2013, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за №215/24992, затверджено Порядок взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування (далі - Порядок №1007/1207).

Відповідно до ч. 4 п. 4 Порядку №1007/1207 та на підставі талону про зважування №00318 від 06.06.2020, контролюючими особами Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки було складено довідку про здійснення габаритно-вагового контролю №043466 від 06.06.2020.

На підставі п. 6 Порядку №422, у зв'язку з виявленими під час здійснення габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових параметрів нормам та правилам, контролюючими особами Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, було складено акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №024420 від 06.06.2020.

З дотриманням вимог пунктів 30 та 31-1 Порядку №879, співробітниками Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки було складено розрахунок від 06.06.2020 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування згідно ТТН від 05.06.20 №8201.

Статтею 33 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №198 від 30.03.1994, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.

Правила проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями, та залізничними переїздами, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 №30 (далі - Правила №30).

Пунктом 4 Правил №30 визначено, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Стаття 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» зазначає про те, що у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п'яти відсотків.

Так, відсутність дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України транспортним засобом з перевищенням вагових параметрів, виданий компетентними уповноваженими органами, зафіксований в акті №235392 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 06.06.2020.

Водій ОСОБА_1 з актом №235392 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 06.06.2020 був ознайомлений, про що засвідчить його підпис, водій ОСОБА_1 не надав жодних письмових пояснень з приводу факту порушення автотранспортного законодавства.

Аналогічну правову позицію щодо наявності відповідного дозволу висловив Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 24.07.2019 по справі №803/1540/16, де зазначив наступне: « 40. У справі встановлено, що підставою для видання спірної постанови про застосування до Товариства адміністративно-господарського штрафу стали результати габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки DAF, модель 95 НОМЕР_5 , реєстраційний номер НОМЕР_6 , з напівпричіпом марки JANMIL, модель NW-1S, реєстраційний номер НОМЕР_7 (які належать Товариству і використовуються ним при здійсненні господарської діяльності), проведеного 11 серпня 2016 року посадовими особами Управління Укртрансбезпеки. Відповідно до цих результатів вагові параметри вказаного транспортного засобу перевищують нормативно допустимі вагові обмеження більш ніж на 2 %, що дало підстави вважати цей транспортний засіб великоваговим, для руху якого, за правилами частини четвертої статті 48 Закону №2344-ІІІ, повинен бути відповідний дозвіл.

41. Суди попередніх інстанцій встановили, що такого дозволу у Товариства немає, а отже за описаних обставин колегія суддів погоджується з висновками судів першої та апеляційної інстанцій про те, відповідач мав достатні підстави для накладення штрафу відповідно до статті 60 Закону № 2344-ІІІ.»

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Суд зазначає, що в матеріалах справи не міститься відповідного дозволу.

Натомість, ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» має чітку вказівку для отримання дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами.

Щодо твердження позивача про порушення автотранспортного законодавства та винесення постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №172433 від 17.03.2020, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 25 Порядку №1567, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Так, враховуючи те, що позивач зареєстрований у Харківській області, акт №235392 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 06.06.2020 разом із супровідним листом №41280/18/18-20 від 24.06.2020 було направлено на розгляд до Управління Укртрансбезпеки у Харківській області.

Розгляд справи позивача було призначено на 04.08.2020. На розгляд справи щодо акту №235392 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 06.06.2020 позивач чи його представник не прибули та не надали жжодних письмових пояснень.

За результатами розгляду справи було винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №172839 від 04.08.2020 за порушення ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», п. 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306, та відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовано адміністративно-господарський штраф в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17000 грн.

Згідно з п. 29 Порядку №1567, копію постанови №172839 від 04.08.2020 було направлено позивачу, разом із супровідним листом від 07.08.2020 №58838/37/24-20. Копію постанови було отримано позивачем 11.08.2020, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Крім того суд зазначає, що Законом України №54-ІХ від 11.09.2019, який набув чинності 25.09.2019, внесено ряд змін до Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема, частину першу статті 60 цього закону доповнено новими абзацами: абзац 14 - перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; абзац 15 - перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; абзац 16 - перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вже зазначалось вище, за результатами габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки БАР, модель БТ ХР 105.410, номерний знак НОМЕР_3 , з напівпричепом-цистерною марки РЕПЕРІ АКР, модель П 34 Т, номерний знак НОМЕР_4 , було встановлено, що: загальна маса транспортного засобу разом з напівпричепом-цистерною та вантажем становила 44,88 т при нормі 40 т, що у відсотковому співвідношенні становить 12,2 %; навантаження на першу одиночну вісь тягача становить 7,4 т при нормі 11т; навантаження на другу одиночну вісь тягача становить 12,56 т при нормі 11т, що у відсотковому співвідношенні становить 14,2 %; навантаження на строєну вісь з одиночними шинами напівпричепа-цистерни становить 24,92 т нормі 22 т, що у відсотковому співвідношенні становить 13,3 %.

Відсоткове співвідношення перевищення вагових норм зафіксовано в акті №235392 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 06.06.2020 та в розрахунку від 06.06.2020 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування згідно ТТН від 05.06.20 №8201.

Таким чином допущене Позивачем порушення законодавства про автомобільний транспорт підпадає під дію абзацу 15 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Як наслідок вказаного порушення, відповідачем було правомірно складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 06.06.2020.

Отже, на підставі вищевикладеного, Управлінням Укртрансбезпеки у Харківській області правомірно було правомірно винесено оскаржувану постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №172839 від 04.08.2020 відносно ТОВ «УКРІНФОРМТРЕЙД» про застосування штрафу у розмірі 17000 грн та складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 06.06.2020 у розмірі 1439,25 євро.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРІНФОРМТРЕЙД" не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 263, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРІНФОРМТРЕЙД" (проспект Московський, буд. 144, кім. 203-2, м. Харків, 61082, ЄДРПОУ 14300875) до Державної служби України з безпеки на транспорті (просп. Перемоги, буд. 14, м. Київ, 01135, ЄДРПОУ 39816845) про визнання дій протиправними та скасування постанови - відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.М.Панов